Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma insala si sufar,


Recommended Posts

Pt. mine un barbat despre care aflu ca are o relatie cu cineva este un turn off complet. Poate sa ma cheme la ce vrea el , ca mai mult de amici/prieteni nu vom fi . Din bun simt fata de mine de el , de ea , minimum minimorum ala nu ma asa sa intu cu bocancii in viata cuiva . Plus ca nu as sta linistita langa cineva care-si lasa partenerul si intra repede in alta relatie. Acum , lucrurile astea tin de ideile si principiile fiecaruia . Nu poti avea pretentia ca daca sotul tau sau partenerul tau nu te rspecta , sa o faca o femeie pe care cel mai probabil nu o cunosti si care e indragostita de el . Daca partenerul nu s-a gandit ca nu e frumos/ine sa faca sex cu altele , sincer , de ce s-ar gandi ele? http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by XIO
Acum , lucrurile astea tin de ideile si principiile fiecaruia . Nu poti avea pretentia ca daca sotul tau sau partenerul tau nu te rspecta , sa o faca o femeie pe care cel mai probabil nu o cunosti si care e indragostita de el . Daca partenerul nu s-a gandit ca nu e frumos/ine sa faca sex cu altele , sincer , de ce s-ar gandi ele? http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Depinde ce fel de femeie... daca este o femeie care nici pe ea nu se respecta atunci este de asteptat sa nu respecte nici pe sotie. Parintii mei au divortat atunci cand eu eram foarte mica. Motivul : infidelitatea tatalui meu. Culmea culmilor era faptul ca era surpins facand dragoste ( colege, amice etc.) in locuri unde te asteptai mai putin ( chiar si in lift). Intodeauna ma intrebam cum gaseste astfel de femei ... cum o femeie poate accepta atat de usor o experienta sexuala...Si nici acum nu-mi pot explica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria
Asta m'a dat gata ... respectul amantei fata de sotie [omulet razand cu lacrimi, cracanat de ras, sufocandu'se] „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
"Depinde ce fel de femeie... daca este o femeie care nici pe ea nu se respecta atunci este de asteptat sa nu respecte nici pe sotie. " m-am exprimat gresit.... am vrut sa spun " respectul unei femei fata de sotia unui barbat " nu al amantei fata de sotie... Si pe scurt... eu niciodata nu as putea face "ochi dulci" unui barbat insurat... in primul rand din respect pentru mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Coltofeanu" sunt intru totul de acord cu tine. Intr-adevar nu ar trebui sa ne injosim in asa fel, dar uite ca unele femei pot si o fac si nu stiu ce este in capul lor. Eu am avut-o pe cea mai buna prietena de a mea care s-a injosit in asa fel incat a iesit cu un barbat insurat. De fapt nu mai tinem legatura, mi-am dat seama ca nu imi este chiar o f buna prietena si imi este foarte bine fara "prietenia" ei. Mai sus putin am povestit o faza cand mi-am dat intalnire cu un tip insurat, nestiind de acest aspect. a doua zi i-am povestit ei, ea filozoafa mi-a spus ca daca era in locul meu ar fi plecat demult, chiar ar fi facut stanga imprejur la auzirea ca el este insurat. La vreo 2-3 ani am venit in Bucuresti, si o data facand naveta Rm. Valcea- Bucuresti ea i-a facut ochi dulci soferului de autocar, i-a dat nr ei de tel. Stiam amandoua ca este insurat, ii vazusem vergheta, ne-a spus ca are un baietel de care era f mandru, atunci era in cls I. A avut o scurta relatie cu el, a fost amanta lui. El ii insira tot felul de bazaconii, ca in curand are o surpriza ptr ea, ii spunea ca nu se mai intelege cu sotia, dar cand il intreba cand a avut ultimul contact el ii spunea ca acum 2-3 zile. Ce zicea despre ea era faptul ca se plangea ca este tot timpul plecat, adevarul ca avea si o meserie care te solicita tot timpul pe drumuri, dar se castiga bine. Eu o intelegeam pe femeie, vroia sa fie si ea mai mult cu sotul ei, era ceva rau? De revelion, l-am facut cu ea si cu sotul meu, atunci prietenul meu, de nu l-a innebunit pe amant cu apeluri, facea crize ca de ce nu ii raspunde la apel? I-am zis ca poate este cu sotia. Si-au dat intalnire o data si in oras in Rm Valcea, eu i-am spus sa se potoleasca ca orasul este mic si nu stie cu cine se intalneste. El isi facea griji sa nu afle parintii ei ca ii era indiferent daca afla sotia, daca ii era asa de indiferent de ce nu ii spunea direct? Ea isi facea planuri ca el divorteaza de sotie ca va vinde apartamentul din Valcea si ca se muta cu ea in Bucuresti, numai aberatii. I-am zis daca este pregatita sa faca fata unei asemenea situatii, daca ii convine ca el sa nu vina cu toti banii acasa ca trebuie sa plateasca pensie alimentara, ca daca il accepta pe fiul lui atunci cand poate va veni in vizita la tatal lui. Ea mi-a zis ca da, chiar ma intreba cat este pensia alimentara. Eu am zis ca in functie de salariul pe care il ai. Isi facea niste planuri aiurea, de parca el o lasa pe nevasta-sa asa fara nimic si mai ales pe copilul lui care povestea f frumos despre el. Intr-un final relatia s-a racit, a durat 2-3 luni nu mai stiu cat. O data eram la Autogara Militari sa trimitem un bagaj acasa, el avea autocarul tras mai in spate, trebuia sa plece mai tarziu si era cu o tipa, se vedea clar ca tipa este o clienta si cautau ceva, ea cred ca isi pierduse ceva ca se uitau si in autocar si acolo la bagaje. Cand a vazut-o facea o criza prietena mea de parca era sotul ei. Amanta era geloasa pe amant. I-am zis sa se linisteasca ca se vede clar ca este o clienta. De multe ori m-am certat cu ea pe tema asta, ca vb cu un barbat insurat. Dar cel mai mult m-a frapat ca zicea ca nu este ea de vina, ca el este ca i-a cerut nr de tel, dar ea daca stia ca este insurat de ce l-a mai dat? O lasam in pace si asa nu era" pe treaba ei". Dar usurinta si nepasarea, ptr ca au cunoscut-o si alti colegi de ai lui, dispecerii de acolo, nu avea pic de rusine si dupa ce nu a mai vb cu el, mergeam la autogara nu ii era rusine ca poate cine stie ce gandeste cutarita sau cutarita de ea, nimic, imi era mie rusine de rusinea ei. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu, nu numai tu ai spus asta, au spus si altele, nu ma refeream in special la tine, iar in urechile mele asa a sunat si m'a umflat rasul, scuze [flo] Oricum, ca voi nu ati face asta, e una. Nu poti cere nici unei femei sa acorde respect unei sotii pe care nu o cunoaste. Pur si simplu te indragostesti si nu cred ca atunci te mai gandesti ca e insurat sau mai stiu eu ce. Nu toate pot sa gandeasca intai, apoi sa actioneze... Asta nu inseamna ca nu vor realiza ca au gresit [biz] Sunt in afara subiectului, deci asta vroiam sa subliniez: sotul trebuie tras la raspundere, nu amanta, ca doar nu l'a violat [:D] „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Initial creeata de Gerardine
Ne cunoastem de 11 ani, dar e sotul meu de 3 ani. Nu avem copii. El n-a vrut! Tot timpul era prea devreme pt el! In urma cu o luna am aflat cu stupoare ca ma insala! A cazut cerul pe mine pt ca aveam o casnicie frumoasa, ne intelegeam bine. M-am imbolnavit de inima si de durere si nu imi vine sa cred ca a facut asta! Mi-a spus ca o iubeste pe cealalta si sunt colegi de servici! Initial i-am zis ca divortez, sa il las liber sa plece la cealalta! Dar chiar si dupa o luna sta tot cu mine, desi ca 2 straini, dar nu inteleg de ce nu pleaca. Ma doare sa il vad zi de zi si sa stiu ca iubeste pe altcineva. De cate ori il intreb de ce nu pleaca, ma acuza ca eu il dau afara si ca eu ii cer sa plece din casnicia noastra. Mai mult imi mai si spune ca eu i-am cerut sa ramana! Eu nu mai stiu ce sa fac! Il iubesc, dar sufar si as vrea sa se intoarca la mine....dar nu imi spune nimic si situatia treneaza! [/qu incearca sa il seduci,imagineaza-ti ca sunteti doi necunoscuti si tu vrei sa il seduci.Dar sti ca a seduce nu e egal cu a te oferii.Atrage-l si respingel in acelasi timp................si fi......ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff atragatoare si misterioasa.Poate..auzim de bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer? eu l-as tine langa mine si as face tot posibilul sa-l recuceresc si sa o indepartez pe amanta. orice - netinand seama de orgoliu. IAR dupa ce ar redeveni ale meu......l-as lasa pentru un altul! si i-as intoarce cutitul in rana. nu doar as pleca.....l-as rani pana in strafundul sufletului, l-as face sa ma regrete toata viata. dar ptr. asta...ai nevoie de multa tarie si forta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...