Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (38)


Recommended Posts



[biz][grup][bis] CONDICA SALAJENCELOR MAMICI CU [mamica] 1 BB Elutaf[RO]- mami de [bonjovi] for2nity[RO]- mami de [zana] diplodocus[rufe][curat][vase][spala][papica][vampa]- mami de [auto] claudiasabou[RO]- mami de [zana] silvana_salajan[hippi][papica][hippi] - mami de [hagi] giulia_71[RO] - mami de [hagi] mihaela_specht[EU] - mami de [cri] olim[EU] - mami de [bibe] MAMICI[mamica]cu 2 BB-ici[mamica] mihaela_s[EU] - mami de [zana][zana] anacezara[RO] - mami de [zana][zana] carmenardelean[RO] - mami de [auto] si [zana] bimilit[cafea][fum] - mami de [roker]si [haibat] In asteptarea lui [bibe] BlueEyes[RO] piticutz[usa] mikiriki[EU] Prietene[flo] aileene[EU]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Curs de formare pentru barbati Tema stagiului: sa devina la fel de inteligent ca o femeie (deci, sa fie perfect). Obiectiv pedagogic: Curs de formare care permite barbatilor sa-si trezeasca acel organ, numit creier, a carui existenta o ignora. Program: 4 module obligatorii sunt propuse Modul 1 : BAZELE CURSULUI 1. A invata sa traiasca fara mama sa (2000 ore) 2. Sotia mea nu e mama mea (350 ore) 3. Salariul i-l dau sotiei mele (550 ore) 4. A intelege ca fotbalul e doar un sport, iar Ronaldo e un cretin (500 ore) 5. Sotia mea nu e infirmiera mea 6. Sotia mea nu e bona mea Modul 2 : VIATA IN DOI 1. A avea copii fara a deveni gelos (50 ore) 2. A inceta sa spun prostii cand sotia mea isi primeste prietenele (500 ore) 3. A invinge sindromul telecomenzii (550 ore) 4. Nu fac pipi pe alaturi. (exercitiu practic insotit de caseta video) (100 ore) 5. Nu transform baia in piscina municipala atunci cand fac dus ... 6. Cum sa ajung la cosul de rufe murdare fara sa ma ratacesc ? (500 ore) 7. A sti sa ma inbrac singur, sa-mi aleg singur hainele si sa nu ma fac ca nu stiu unde este sifonierul (200 ore) Modul 3 : TIMP LIBER SI DISTRACTII 1. Calcatul in 2 etape : a) 1 camasa in mai putin de 2 ore idem pentru celelalte articole (exercitii practice). 2. Menajul ... o activitate familiala si valorizanta. 3. Tin minte zilele cand trebuie sa duc gunoiul. 4. Invat pe dinafara definitia cuvantului aspirator = aparat de uz casnic, care serveste la aspirarea prafului, a deseurilor (pentru a castiga timp, urmaresc Nivelul 1 al modulului 4) 5. Stiu sa folosesc un servetel... 6. Stiu sa adun deseurile dupa o sedinta de bricolaj... 7. Imi revizuiesc limba romana : femininul de la "asezat in fata televizorului" nu este "in picioare in fata aragazului" Modul 4 : CURS DE BUCATARIE Nivel 1 (incepator) : Aparatele de uz casnic- nu musca Nivel 2 (avansat) : Prima mea supa instant fara a evapora apa. (exercitii practice : fierberea apei inainte de a adauga spaghetele) Nivel 3 (expert) : Facutul cafelei, fara a uita nici apa, nici cafeaua, si fara a utiliza ness-ul, care este incompatibil cu filtrul de cafea. Nivel 4 (best off) : A sti sa servesc cafeaua, fara a o varsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by olim
salutare tuturor[bis] oti noi ne descurcam destul de bine, il asteptam pe tat sa ajunga maine dimineata[bis] va doresc o zi frumoasa tuturor[bis] mami si Alex
Ma bucur ca veti avea tatik langa voi ... sper sa stea un pik mai mult acasa !!! Eu ma duk la nani , ne re-auzim dimi la cafelutza ... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna!!!!!!!!! azi fusaram in excursie la cluj.am vrut sa vad ceva mobila de bucatarie[io am un fix :musai cu "insulitza" comusa din plita vitroceramica si o masa bar],draperii,perdele, alea alea, ce-i trebuie omului in casa noua, dar ghinion:era inventar[bang].am vrut sa-mi trag un consult la ochisori[ma cam doare capu si vaz uneori cam incetosat].merg la cabinet , da io blonda nu am sunat sa vaz cum e cu dr .si surpriza azi nu aveau dr 'pe dorobatilor], iar pe erolior venea doar la 16,30 si avea 4 programari.mno bun , nu-i bai lasa, ca atunci ne-am dus in polus.dezmat curat[:D].lume ffff putina, reduceri in toi .am luat de toate pt toti, dar la matei o groaza de jucarii, ca nu are saracutzu[:D][matei cand vede masinute e in extaz, doamne avem sute de masinute, nu exagerez pe bune si-i mai trimise si mama un tiroi cu trailer si 100 de masinutze, vai de viata mea, ca el nu vrea sa le stranga]. mihaela, acu-s in lupte cu mine[:D],cica vreau sa-l duc la gradi pe matei.5 minute sun hotarata :gata duc cuptilu , apoi 5 ceasuri bocesc ca blonda, apoi alte 3 ceasuri ma sfadesc in gand, la cat is de toanata[:D].da nu ma lasa. azi a invins binele, ca luai hotararea ferma sa-l duc[:D].colegu mai boceste verbal si el , da-l infrunt si el cedeaza repede .baiu-i la mine, da ma tratez[alcool].sa ne spui cum a fost in vizita.fetele cum sunt? diana a inceput la scoala noua?silvia cum e? e incantata de gradi? parleste[:D] pe suedeza? adriana cum esti? ce papi?auzi baga zalate multe multe.poti sa-ti faci salata de varza si sa ti-o duci la servici cu tine.sa folosesti musai otet de mere cu miere.in Kauf este o "salata" la caserola, nepreparata :RUCOLA,ii tragi un borcan de iaurt peste si e un deliciu[pofta][pofta]. oti imi bagai nasucul la raionu de gelatine, alea alea de praji.sufla vantu , nu aveau aproape nimic.dar stai linistita ca cica sambata iar o comit si poate am noroc. olim baga-ne neste poze cu micul strengarel. giulia pe unde esti? cum stai cu fumatul?venira rusii? ca vaz ca ploaia veni incet incet[de la rusi vine ploaia] mno, m-am intins ca o placinta .va tzuc apasat si mai vin......cand nu-l deranjez pe tudor Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va spun ca in Kauf e reducere de carte ,la colectia psy de la editura trei.sunt niste carti superbe.asnoapte am devorat "Adversaru"[este cazul real al unei fam din franta,cazul asa zisului dr Romand{care defapt nu era dr, dar asa stia toata fam lui si prietenii, era un neica nimeni care ecscroca apropiatii si pierdea vreamea prin paduri si parcari}, care si-a ucis sotia , cei doi copilasi si parintii].io zic ca merita cetita.este si film facut dupa carte :"L'Adversaire",in rolul principal jopaca Daniel Auteuil. tot in Kauf, la standul de afara , de presa, sunt neste reviste superbe[in franceza,cu autocolante,desene de colorat, mici povestioare dupa imagini, labirint, etc]pt copilasi, care au si o jucarie splendida atasata [revitsa costa 3,45 da jucaria e mai valoroasa de cat revista , si e mai de calitate de cat multe chinezarisme de pe piata] Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca fac monologul blondei. va tzuc si vin mai spre dimineata[:D] Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...