Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (38)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Saluti! Io am intrat de azi pe bancile scolii, asa ca o sa ma prezint mai rarutz pe la voi, am sa fiu zilnic la scoala in afara de luni(cand voi avea spalatoria) de la 8.30 la 14.30, cu o pauza de masa de o ora si inca una de o jumate de ora inainte. Azi a fost scurt, am facut cunostinta cu profa, cu cei 2 colegi noi-un libanez si o romanca. Maine avem liber, e intalnirea celor care au inceput cursurile semestrele trecute, azi a fost numai pentru cei nou veniti. Eu cu cei doi colegi suntem la cursurile C(din 4 nivele cate exista A,B,C si D) si vom fi in total 25 impreuna cu cei care au inceput semestrele trecute si au ajuns acum la nivelul C. Noi sm fost pusi direct aici pentru ca intelegem si vorbim putina suedeza, stim alfabetul si nu e nevoie sa ne ia de la zero. Azi ne-a prezentat scoala, am primit legitimatie de biblioteca si am primit manualul pentru acest semestru. Nu pare greu, sper sa ma descurc cu stacheta ridicata asa sus [:D]. O sa am de invatat, dar mai trec eu pe la voi sa va citesc si daca am ce, sa va raspund. Ah, voiam sa va spun de colega mea romanca, e doar de 10 luni in Suedia si a trebuit sa vorbim in engleza, mi-a spus ca ii e foarte greu sa mai vorbeasca romana, ca si-a impus de cand e aici sa vorbeasca doar in engleza si suedeza(prietenul ei e suedez si vb engleza), ca a rupt toate legaturile cu Ro, s-a certat cu parintii ei si nu au vorbit deloc, de fapt nici nu a mai avut cu cine vb romana...asa ca m-am bucurat degeaba ca am si eu cu cine schimba 2 vorbe in romaneste...cand colo, am vorbit tot engleza! [bang] Va pup, aveti grija de voi! [pup] [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine a fost o zi crunta ... lume multa ... probleme peste proble la scarbici ... agitatie ... bine makar k ma relaxez la fizio ... ca altfel cred ca as inebuni ... maine iar se anunta o zi plina ... Otilia ai gasit cizme pe placul tau ??? Mihaela super tare meil-ul , mi-a placut la nebunie !!! Succse la cursuri ! Pupici la fete ! Olim draga , greu trebe sa-ti fie si tie acasa singurika cu BB , fara nici un ajutor . Cred ca e nasol sa trebuiasca sa mergi peste tot cu el , inclusiv la banca . Sau poate mai ai si putin norok si te mai lasa lumea in fata sa nu trebuiasca sa stai pe la kozi ! Noapte buna , fug la nanai ca maine o iau de la kapat ! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noapte buna si de la noi, Andrei scoate un sunet... cum sa zic? Ca si cand ai vrea sa tusesti da nu o faci ca te abtii... Deja sunt cu nervii la pamant... Faza nasoala e ca stiu acest sunet... [q] il scotea atunci cand lua Singulair...[q] S-o fi intors alergia? [q][q] Nu mai pooot!!!!! Am avut o zi proasta, nu ma bagati in seama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafelutza e servita ! Otilia , mergi la un control cu Andrei . Daca vrei iti scriu nr. dr. Sosa din Cluj care mi-a tratat fetele de alergie . Makar sa mergi sa-i faci un consult daca nu vrei sa faci tratamentul de la ea . Sanatate lui Andrei ! Olim , imi pare rau ca nu te lasa nimeni in fata , cam asa e si pe la noi . Mai sunt unele locuri sau mai bine zis unii oameni simtiti si te lasa in fata , dar mai rar . Giulia , ai rezolvat ceva ??? O zi minunata , incerc sa mai intru ... " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...