Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (38)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi avem aici un magazin cu patroana tanara. (ma rog, mai nou mi-e vecina [:D]) si care are marfa diversificata ca doar e deschisa la minte nu ca babalacii aialalti de patroni (o sa-ti spun cum m-am enervat azi la un magazin). Noa si patroana asta, ori de cate ori imi cheleste mie ceva ca vreau ea face pe dracu in patru si imi aduce. Acu un an si ceva tot i-am cantat unt de arahide si mi-a adus. (ma rog, a adus) Azi am luat ultimul borcan de pe raft, (adevarul e ca in afara de mine nu stiu cine il mai cumpara [:D]), dar le-am zis vanzatoarelor sa il treaca pe necesar. (asa procedez [:d]- ele scriu si ea aduce- de la Metro cred). Noa, sa iti zic ce am patit azi: merg intr-un magazin, vanzatoarele tinere 2 si una mai batrana cu care ma inteleg bine. Fac greseala sa o intreb pe aia mai in varsta de mascarpone. Se uita la mine si imi zice ca au carnati de aia, de aia... Nu, zic, e ca o cutie cu smantana, da mai groasa, face niste ochi....noa, zic las-o balta. Merg la aia tanara, vad ca are in spatele tejghelei pe un raft vreo 2 feluri de geletina. O intreb: da gelatina foi aveti? Deja ma vedeam cu ea in mana! Zice : da ce este si foi? [wow] Mi-am muscat limba sa nu ii zic vreo doua, oricum am iesit injurand din magazin. Cum sa aiba asa ceva pe raft, daca nu stie ca exista? Mai zilele trecute, in alt magazin, 2 vanzatoare se ciondraneau cum ca Tort Gele este bun sau nu la racituri?!!!! [wow] Mi-o venit sa le dau in cap!!! Da ele vand gelatina de aspic de ani buni si nu stiu la ce foloseste!!!! Noa, va las ca m-am intins ca o placinta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti! Bianca, cred si sper ca bucataria aia era utilata nu? Adica aragaz, hota, cuptor, masina de spalat vase...altfel nu-mi explic pretul [bang][bang]. Mama si-a luat anul trecut din SM o canapea cu 2 fotolii cu 32 milioane si plus un milion transportul. Sunt faine, dar banuiesc ca tu ai ochit ceva de piele la pretul ala! Otilia, la Metro gasesti unt de arahide cat vrei...sotul meu mananca asa, pe post de dulce. A vazut el intr-un film cum manca unu' cu ligurita, a fost curios si tare-i place [pofta]. Mie insa nu [xx(]. Io va invit la mufins...cu o cafelutza sau o cana de lapte sau suc de portocale(natural sa stiti!). Mi-am luat in sfarsit ieri o tava si au iesit superbe! Asa sa tot faci! [biz] Azi am fost la cumparaturi...mama ce reduceri au astia...am luat hainute pentru fete-bluze, rochite. Pentru noi n-am cautat ca nu avem inca nevoie, dar am vazut ca toate produsele de iarna sunt la reduceri. Rochitele ce le-am luat la fete si bluzele mele de Craciun sunt la jumate de pret [bang]. Deja au umplut magazinele cu haine de primavara-jeci, bluzite, pantaloni, rochite...la copii e nebunie, as lua tot magazinul! [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oti, eu am luat in oct o pereche de ghetute din piele zic ei foarte dragute la prima vedere. Ei dupa 2 saptamani asa s-au ridat si scofalcit de nu le-am mai putut purta[bang]! Nu zic ca toate produse or fi proaste dar yo m-am tzapit rau cu ghetele alea si am dat si 200 lei pe ele[bang].
quote:
Originally posted by silvana_salajan
Adriana merci de promptitudine. Fetelor care ati luat de la Leonardo marfa, ati fost multumite de cal? Eu nu am decat o experienta cu ei, cu o pereche de pantofi a lui Vlad, carora li s-a rupt talpa in doua exact dupa o luna si o zi! [bang] asta in cazul in care garantia pe pantofi era de o luna! Noa, cine a mai auzit asa ceva? [bang]
...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama ce de agitatie pe forum, frumos, frumos ce-mi place[bis][bis][bis]! Mihaela, vreau si eu la solduri[q]! Mai fetelor, imi e asa dor de o shopingareala de nu mai poci! Mi-a promis al meu ca ma ia in aprilie in Franta, acu nu poate ca tare m-as duce[pk]. Oti arunca si mie doua fursici peste gard si nu mai fi suparata ca numa ce i-am spalat lu al meu un hanorac luat de la uchan si s-au amestecat culorile[q]! Si l-am spalat la 40 de grade si spalari manuale[q]. Singura modalitate, ma gandesc, e sa il vopsesc negru, da' s-aor mai gasi culori pentru textile , si unde? Adriana, pe unde esti, cum fu la Cluj? Bia, draga mea, stai linistita ca astia sunt nebuni, da' nebuni de legat cu preturile lor. Noi suntem perfcet normali, ei nu! Pai fetelor, eu mi-am mobilat casa, trei dormitoare si o sufragerie cu mobila de la Ikea cu numa 4.500 euro. Bucatarie n-am ca asta tre luata functie de dimensiuni si daca noi suntem "azi in tara si in lume"[:D], am cerut-o de fiecare data mobilata[bis]! Asa ca...pan oi cumpara eu, sa vezi atuncisha preturi! Deci zic ca e normala anxietatea mea legata de casa, no las ca e bine, stii cum se zice, daca au trecut altii trec si eu prin asta! Sau n-o fi drak asa de negru! Bani n-o sa le mai dau ca am ramas traumatizata de cand cu nenorocitii aia de acu un an si contractu , ma rog la Dumnezeu sa imi faca av. unu beton! Cam atat Ma duc la culcare Bey, noi nu ne vedem?????????????? ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela. erau utilate cu plita aragaz.hota si chiuveta.atat.pt masina de spalat vase ,frigider si scaune alti bani[:D].canapelele erau doar din scai[imitate de piele],din pile nimic, iar din material aveau un singur model, da ere urat urat si jenant de ieftin.asa model nu i-as lua nici la bunica[:D].dormitoarele erau ieftine,[in comparatie cu mobila de bucatarie,birpu,etc,de la 30 de milioane in sus[:D]] si am zis pas ca io mai fac si lupte greco romane si s-a rupe patul[:D] giulia, hai la blonda sa te tzuce .uitai doamna[batcap] de Ikea.mno, om fugi la vecinii nostri sa vedem cum sta treaba. oti, sa-mi pui la congelator un fursec[:D]. va las cafeaua pe masutza.las si 2 tigari poate,poate[;)] Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by giulia71 Mihaela, vreau si eu la solduri[q]! Mai fetelor, imi e asa dor de o shopingareala de nu mai poci! Mi-a promis al meu ca ma ia in aprilie in Franta, acu nu poate ca tare m-as duce[pk].
ntz,ntz in ieuropa acu-s reducerile.in aprilie te pacalesti ca-s scumpe cu toatele[:D]. auziti da nu putem merje doar noi gajicile 2 zile la shoppingareala? Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! (ma rog, ziua) [:D] Poftiti la cafeluta... Bei fursecuri congelate... Io nu cred ca mai is bune. Asa ca va pofetsc azi daca vreti! [:D] Miha, eu stiu ca la Metro estew unt de arahide, da cin' sa mearga dupa el? [q] Noa, va las, ca vrea cupchilu' sa vada un film la calcu' [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si yo la cafelutza !!! Asa ... sa incep cu subiectul Leonardo ... am nimerit si bine si rau , depinde , dar , vorba Elvirei , nici eu nu pot face inca diferenta intre cele bune si cele rele . Otilia , iti mai recomanda incaltaminte faina si de calitate ( colegele mele doar de acolo isi cumpara ) de la magazinul Class si Coral . De la ultimul mi-am achizitionat inainte de craciun 1 pereche cizme imblanite peste tot din piele cu 249 lei . La Class vor fi reduceri probabil la sfarsitul acestei luni sau inceputul lunii februarie . De la Class mi-am cumparat niste pantofi in toamna de care , de asemenea , sunt multumita pana acum . Bafta la cumparaturi !!! Buunnnn .... sa continui cu vizita mea in Iulius Mall .... intr-un singur cuvant va pot spune parerea mea despre acest mall " NASHPA " . Asa sa va inchipuiti ca am venit cu banii in buzunar , nu am putut si nu am gasit nimik pe placul meu . Ce mi-ar fi placut nu aveau marimi sau era extra pret ( 1 perehe de blugi Lee Cooper 364 lei ) . In rest doar haine trendy si marimi XS ( poate Bia si-ar gasi cate ceva pe acolo ca marime , dar ca si gust nu prea cred ) , pantaloni si fuste cu talie foarte joasa , bluze si camasi cu buricul la vedere sau cu tzatzele pe langa decolteu ... cam atat ... Despre reduceri in I.M. nici vorba ... In schimb mi-am luat de la Meli Melo un colier frumos si cercei asortati , o esafra si lui Andreea o cordelutza si un elastic de par . Am intrat in Auchan unde am gasit haine ( majoritate ) chinezesti . Mi-a palcut ca averau o fooarte mare varietate de fructe si legume . Deci ... dezamagire pe linie ... poate mi sortit sa tzin banii pe card daca tot nu am pe ce sa-i cheltui , uite-asa mi-oi fake banka si te-oi credita BIA sa-ti poti mobila casutza ca la anu acolo vreau sa vin la colindat ! De luni incep un tratament pentru spate ca nu mai poki de durere , am fost la consult si cica as avea spondiloza cevico-dorso-lombara si trebe tratata ca de nu ramai blocata . Norok pe mine ca mi-am amintit de necasta lui Dinu Iancu ca are clinica privata de fiziokinetoterapie , am sunat-o si am fixat programul . De luni 10 zile voi merge la tratament cu parafina , ultrasunet , masaj , etc. pentru a-mi reveni la normal cu spatele , apoi m-am ambitionat si voi continua cu tae-boo si masaj pentru slabit . Sper sa ma pot si tzine de toate astea !!! Cu intalnirea sunt si yo de acord , doar ca sambata viitoare la ora 19 tre sa fim la un kef , deci daca fixam intalnirea mai de dimineatza e ok !!! Sau se poate sa si lipsesc , no problem , povestiti voi cum a fost ! Va doresc o duminica placuta !!! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...