Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ultima bomba traita si azi


Recommended Posts

sunt ramona banuta , va multumesc tuturor pentru mesajele voastre. O ultima bomba care s-a intamplat azi oameni buni. Cand sotul meu m-a dat afara din casa cu copilul in miez de noapte am plecat doar cu ce aveam pe mine , nu mi-am luat nici haine , incaltaminte sau schimburi pentru copil. A doua zi cand m-am intors in apartament cu politia sa-mi i-au niste haine pt mine si pt copil nu am mai putut intra in casa pentru ca yala fusese schimbata.Politia l-a sunat pe sotul meu sa vina sa deschida usa ca sunt cu copilul la usa , acesta a spus ca are treaba si o sa vina dupa creo doua ore.Am fost nevoita sa plec din nou cu copilul in brate si l-am lasat la mama mea pentru ca incepuse sa fie frig afara si nu puteam sta in strada doua ore sa-l astept pe el. Asa ca am revenit in apartament insotita de cei de la politie ca sa-mi recuperez niste haine de ale mele si ale fetitei mele. Ce credeti oamneni buni? nu mai aveam nici o haina, incaltaminte, cosmetice nimic , nici ale mele , nici ale fetitei.Cand am vazut asa ceva am inceput sa plang pentru ca stiam ca nu voi mai avea nimic cu ce sa imbrac copilul, eu nu mai eram importanta in aceea situatie. Sotul meu mi-a spus" pai nu le-ai luat aseara cand ai plecat? ai parasit domicililul gata ce mai vrei?Mi-am gasit o haina sub patul din camera fetitei si cand am vrut sa o iau a tras de haina motivand ca este haina amantei lui si o puso acolo ca sa nu o gasesc eu si sa-i faca o surpriza.Era o haina scurta din blanita pe care mi-o cumparasem cu cateva saptamani in urma de la o prietena de a mea si am platito in rate.Am plecat plangand din apartament stiind ca am copilul doar intr-un schimb de haine si e frig si unde o sa ma duc sa i-au ceva de imbracat pentru ca nu aveam niciun banut, eu macar mai aveam o posibilitate , o am pe sora mea care este garvida , joi trebuie sa nasca si stiam ca pot sa i-au de la haine dar fetita mea era problema mea. Parintii mei au cumparat haine pt copil si lapte praf biberoane cat sa pot supravietuii macar pana imi da indemnizatia de la stat (indemnizatie pe care nici in momentul de fata nu am primito dupa 4 luni). am epus plangere la poilti epentru furt de haine (furt intre rude) dar el a declarat ca eu vreau sa ma razbun pe el si de aceea depun plangere.Azi au chemato cei de politie pe mama mea si i-a zis ca l-au intrebat(neoficial )pe sotul meu de ce mi-a luat hainele mele si ale copilului ?,iar raspunsul lui a fost" asa am vrut, oricum le-am dat de pomana". Nu mi-a venit sa cred cand mi-a spus mama, cei de politie nu pot depune marturie pentru ca trebuie sa fie impartiali cu toate ca stiu cu cine au de furca, dar "NU POT FACE NIMIC" Va vine sa credeti oameni buni ca asta este viata din Romania . Copilul meu este sanatos creste si este o frumoasa , cu toate ca este el intreaga de la mine nu are mai nimic decat ... Este viata mea azi a papat pt prima oara banana cu branzica dulce si a papat cu pofta de iti venea sa o mananci . Va multumesc tuturor pentru ca sunteti alaturi de noi si ma ascultati. Va pupa Ramona si Miriam Andreea. POate reusesc sa va trimit niste poze cu noi sa ne cunoasteti mai bine. opriti violenta in familie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ramona,activeaza-ti te rog pm-ul.Ce varsta are fetita ta?Daca accepti,as putea sa iti trimit hainute de la fetita mea (a mea are 18 luni aproape)pentru ca mi-au mai ramas desi am mai dat din ele. Incredibil ce ti se poate intampla.Fii tare pt cea mica!Dumnezeu sa va ajute! Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramona[grup][flo]...este inuman ceea ce ti se intimpla,dar iti doresc din tot sufletul ca acest cosmar sa se termine cit de curind...daca tu esti de acord,aici,pe forum este un subiect unde mamicile se ajuta cu hainite si lucrusoare pt.bebe...http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106423&whichpage=1 pentru orice ajutor,cu tot ce putem,sintem aici[flo]...Doamne ajuta!
"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta." "Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*[ruga]
[url="http://www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original"][:D]me...[/url] [url="http://www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMT__MOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original"]
iconita
[/url] [url="http://www.politieanimale.lx.ro"]SALVATI ANIMALELE SI VOTATI[/url] [*][*][*][*][url="http://www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805"]zouzounaki licurici cu sclipici...[/url][*][*][*][*]
[*][*][*][*][url="http://www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333"]LA SKI[/url][*][*][*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona Nu pot sa cred ce ai scris. Este inuman, este o bestie... Nu pot sa te ajut in niciun fel, din pacate, doar cu sprijin moral. Fii sigura ce Cel de Sus le vede pe toate si va avea grija de voi iar sotul tau va plati la un moment dat pentru aceste rautati pe care le face (ca sa nu folosesc un limbaj vulgar). M-ai lasat fara cuvinte, astfel de persoane nu se pot numi oameni... Iti doresc sa reusesti sa treci peste aceste greutati. Doamne, cum e posibil asa ceva? Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, repet ceea ce am mai scris: sotul tau are pile la sectia de politie. Este evident. Trebuie neaparat sa gasesti o modalitate de a ajunge "mai sus", de a-i reclama la sefii lor, de a-i obliga sa-si faca datoria. Te-a dat afara din casa, te-a batut, ti-a luat hainele. Legile sunt strambe in Romania, dar nici chiar asa. Poate te ajuta daca pui o intrebare la "probleme legislative". Inteleg ca a spus: "Ai plecat de acasa." Vezi sa nu te trezesti ca cere divort din vina ta, ca ai "parasit domiciliul conjugal". Vezi sa nu te trezesti ca ti-au disparut reclamatiile de la politie de cand te-a batut. Ai numere de inregistrare la reclamatii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona ma alatur si eu fetelor care te-ar putea ajuta.Am si eu o fetita de 6 luni si te pot ajuta cu hainute,biberoane.rept ca am dat pana acum ce a ramas mic,dar deja incep sa mai strang. Daca nu-ti activezi PM-ul si vrei sa comunicam imi poti scrie pe adresa nicoll_mada@yahoo.com Va doresc tot binele din lume si da un semn.pupicei! nicoll_mada [copil] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [bb] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sper sa fie o gluma, ca daca nu e f grav ce ti se intampla?! Eu intrebarea care mi-o pun e referitoare la sotul tau "e normal la cap?" Stii sigur ca nu sufera de vreo boala mentala grava, ca ce descrii tu aici sunt toate semnalmentele unui om in deplina psihoza maniacala sau poate mai grav! Eu te sfatuiesc sa te duci la cei de la Curieru zilei si sa le ceri ajutoru , macar in presa sa se scrie de ti se intampla ca poate atunci se sesizaza cineva mai de sus!] Anunta si Protectia Copilului si paote te mai sfatuiesc ei pe unde sa mai ceri ajutoru. Si foasrte important, peste tot cere nr de inreg la toate cererile de sustinere pe care le faci. Deci, sincer ce ti se intampla nu e nici pe departe firesc, ma refer in primul rand la comportamentul super-abuziv al sotului si in al doilea rand al autoritatilor care stau cu mana in san!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...