Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor (48)


Recommended Posts

Buna dimi! Bia merci de ceai. [:D] sau 3 in 1 ca mai beau desi poate nu ar trebui. Adriana am sa iti urmez sfatul, sa stii ca pe dimineata s-au mai dezumflat putin. Acum dorm fara perna sub cap, in schimb sub picioare am 2!!! [pup] Abia astept sa merg acasa sa ma gat de cokteil. [:D] Andrei e in excursie, sper sa ii placa, in rucsc i-am pus pelerina de ploaie!!! [bang] Se pare ca nu va ploua azi. Mariaaaa, cum e vremea in Jibou? Hai ca eu stresata ma tot gandesc: e frig? E cald? Oare l-am imbracat bine? Doamne ce idioata sunt![alcool] Bia, cam scurte pauzele tale publictare. Ia zi, cand are Tudor banchet? Aici a fost ieri, dupa cum v-am spus, eu nu m-am putut duce, insa a fost sora mea vreo 3 ore si s-a ingrozit. Desi li s-a spus ca nu au voie cu alcool au avut totusi. Daca au fost prinsi li s-a confiscat, si aveau tupeul sa vina sa il cera inapoi. [alcool][alcool][alcool] Apoi si fetele beau!!! Si au doar 14 ani! [bang] Probabil din teribilism, insa tot nu mi se pare ok. Mai povestim, va [pup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutari si de la mine ! Mi-am gasit masina in parcare cu oglinda din partea dreapta rupta si bucati din carcasa lipsa . Asa ca de buna dimineatza am fost la politie dupa adeverinta de reparatie , acum trebuie sa fug la asigurari sa-mi fac dosarul , apoi m-au sunat de la scarbici si tre sa merg si pana acolo . Mno ... halal concediu mai am si yo ... Otilia , distractie placuta la cockteil !! " Carpe diem ! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am petrecut frumos aseara, am grill-uit, am mancat, copiii s-au alergat si jucat impreuna, Silvia a fost toata o agitatie, a alergat si chema copiii dupa ea [:D]. Apoi a venit surpiza: un trenuletz inchiriat pentru noi, ne-am plimbat pe malul marii si copiii au fost de-a dreptul incantati! Faceau cu mana la toata lumea, masinile claxonau in semn de salut...s-au distrat. Silvia a spus la final ca a fost tare bine. Maine suntem cu totii liberi, avem we prelungit, sa vedem pe unde mergem... Cam atat, aici e tot soooooaaaare, n-am mai vazut ploaie de vreo 4-5 saptamani si nu e bine deloc. E seceta, pericol de incendiu, se aprind padurile, Gotlandul e in zona rosie de risc. Plus ca am citit azi in ziar ca nivelul apei freatice e scazut, s-ar putea sa interzica sa mai stropim gradinile si sa rationalizeze apa. Nu sunt mari sanse de ploaie nici in viitorul apropiat...cam asta e! Caldura mare nu e, bate vantul rece, sunt 18-22 de grade, suficient insa de tricou si pantaloni trei-sferturi sau fusta. Otilia, petrecere frumoasa! Bia, daca te enerveaza reclama uite cum sa faci: dai pagina back si apoi din nou "raspunde la subiect" pana apare o alta reclama in dreapta din aceea care e fixa, ele se schimba nu e cea cu pampers tot timpul... Mey da' ce detectiva esti...Sa traiesti Marc! Poate apare si pe aici Claudia, desi nici celelalte gravidutze felicitate nu au aparut...noa daca nu le place de noi [q]. adriana imi pare rau ca ai de umblat, imi amintesc si eu ce "efecte" avea lasatul masinii in fata blocului in SM...de la vopsea topita de mucuri de tzigari la zgarieturi pe masina si cauciucuri sparte (ca cica am lasat masina pe locul altuia, ciuciu ca nu platea nimeni pe nici un loc ca sa fie "al lui"). Ovi ma intreba zilele trecute daca tot acolo o sa parcam masina in SM? Pai unde, ca doar nu am luat garaj intre timp...[bang], numai daca nu il luam cu noi pe asta de aici...[bang]. Noa ce sa zic, aici nu am avut absolut nici o problema cu masina cat am stat la apartament, o parcam unde era loc, intre locurile fara plata, ca erau si platite si acolo nu aveai ce cauta. Nu tu o zgarietura, un cauciuc spart sau alta avarie...ce sa faci! Hai va pup, merg sa mai trebaluiesc cate ceva, ca m-am lenevit de tot... [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Poftiti la cafea, ceai, suc si stiti voi ce pt fumatoare! [:D] Sunt happy, a venit pisica acasa cu puii! Sper sa nu ii duca iar, ca o scalpez![:D] Azi termina clasa a VIII-a, precis Bia e in zoale amu.[:D] Deci, Bia, FELICITARI pentru flacau, sa fie cuminte, da numa cat trebuie [:D], sanatos, si sa invete la fel de bine ca si pana acum! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Salutare la toata gashca! Imi scuzati absenta, am chiar concediu medical, dar am fost beteaga (cum se zice pe aici), avusai gatu intepenit de la balaceala de la Debrecen. Bre, fu frumos rau, mai ales in interior m-am dat pe toate toboganele nu mi-a scapat unu, apoi m-a mancat in dors si am iesit afara sa intram si in ala termal. De fapt am plecat ca a cazut un baiat din Oradea si si-a lasat ceva dintisor pe jos ca aluneca al drak de tare si daca fugi ala esti. M-a facut praf cazutu pustiului, va zic era sange la greu pe jos, Calin nu a vrut sa mearga si a ramas cu tacs-o care a avut sarcina sa nu-s scape din ochi si io cu mami am iesit afara. Ehe, alta viata, apica calda, bere fara alcool si tigari la greu. Frumos, frumos rau dom'le. Seara, am papat la terasa de afara destul de binisor ca ne tragea burta de la atata apa, api am mai stat in camera pe terasa la povesti. Ne-am trezit pe la unu, insetati ca dracii si toti transpirati, era o caldura de nu puteai respira. Am dat drumu la aeru conditionat si dimineata m-am trezit blocata de gat. Fetili mele, neste dureri de gat cumplite. Am incercat sa merg la munca, dar n-a fost chip ca daca stateam pe scaun, durerile erau atroce insotite de senzatii de voma. Mi-au zis ca am torticolis acut si m-au trimis acasa. Sunt in medical de marti pana azi. Primele nopti au fost cumplite ca n-am putut dormi in nici-o parte, intoarcerea dupa o parte pe alta a fost un chin. A inceput sa-mi cedeze dupa 3 zile de tratament, am luat voltaren si mydolcalm. Bey, nu doresc nimanui dureri cumplite ca alea... Si ca sa fie totu' a si mai frumos, ieri am implinit 20 de anisori [:D] si pen ca n-am putut sarbatori asa cum mi-am dorit, va voi invita pe la mine saptamana viitoare, cel mai probabil joi cvu copii desigur. Acum sunt mai bine, dar super-emotionata ca imi pleca fecioru in excursie si e prima data in viata lui cand iese din marsupiu[:D]. Am neste emotii , vai de kuru meu:)) Va tzuc pe toate si va doresc tot binele din lume! ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia La multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familie. [pup] Bine ca ti-ai mai revenit, e nasol rau, mai patesc si eu uneori insa nu atat de rau. Stiu cum e. Multu frumos de invitatie, tre sa ma scuz de pe acum, joi imi gata clasa si tre sa fiu prezenta. [q] Distractie faina va doresc. Noa, da mai vb pana atunci. Care pe unde sunteti? Auziti impresii din excursii: Cica Andrei zice ca a crezut ca moare in excursie [:D] ca la Moigrad au trebuit sa coboare o scara care avea doar o balustrada! [:-)))] Is curioasa cu ce impreii va veni Clain din excursie. Eu m-am prapadit de ras cand am auzit ce senzatii tari a trait fi-miu. [:D] Va [pup] merg sa pregatesc tortul pt ziua surorii mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

giulia, [s] si tot ce iti doresti alaturi de familia ta draga! Si mie mi-a placut la Debrecen, e superb! Pacat de incidentul acela, chiar asa rau a cazut baiatul? Bia, felicitari pentru Tudor! [bis] Hai si pove cum a fost la festivitate! Azi are si banchetul? Ati gasit loc la mare? Unde mergeti pana la urma si cand? Otilia [s] surorii tale, inteleg ca e ziua ei daca faci tort... Simpatic de tot Andrei! M-am distrat de el [:D]. Silviei i se misca primul dintzisor, mai nu-mi vine sa cred, inca nu are 5 ani...dar avand in vedere ca i-a iesit la 5 luni... Dianei au inceput sa-i cada dupa 7 ani si inca mai are masele de lapte, imediat face 12 ani(ei insa i-a iesit primul dinte dupa 11 luni). Saracutza Silvia, a plans ca o doare cum se misca, nu mai poate musca si uita, musca pe el si o doare...acum zice ca abia asteapta sa-i cada ca sa nu o mai doara. Prietenei ei cele mai bune de la camin i-a cazut saptamana trecuta primul dinte, ea a facut 5 ani in aprilie...cresc copiii si noi nici nu ne dam seama [q]. Noi azi am fost liberi, am sarbatorit Ziua Nationala la cumparaturi( noroc ca magazinele au fost deschise) si seara am facut o plimbare pe faleza, prin parc si am mancat o inghetata. Maine mai vedem ce facem, probabil plaja ca e timp superb! Va pup, noapte buna! [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...