Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat , o vorba va rog!!!


Recommended Posts

Copilul amantei este "la fel de" copilul lui asa cum este si fetita Dariei, nu-i vina lui ca apare in astfel de conditii. Normal ca Daria ar prefera ca fetita ei sa se bucure in continuare de cea mai mare parte din timpul si atentia tatalui, dar si celalalt copil are acelasi drept. Corect ar fi ca tatal sa se ocupe in egala masura de ambii copii, indiferent unde si cu cine sta el, nu trebuie sa-l neglijeze pe unul in favoarea altuia sau invers, asta daca tot vorbim de nevoile copiilor. Cu oamenii mari e alta poveste, relatia dintre ei n-ar trebui sa afecteze relatia parinte-copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

S-ar putea ca Biribu sa aiba dreptate. Poate merita sa incerci sa faci ceva pt a-ti recastiga sotul, macar sa fii tu impacata cu tine ca ai facut tot ce se putea face. Dar nu cu o atitudine umila, nu cu rugaminti, nu pres, ci cu demnitate. Nu merge, nu merge... Pana la urma cred ca eventuala despartire te-ar afecta mai intai ca femeie si apoi ca mama, desi efectele sunt la fel de greu de dus. Inca o data spun ca omul nu stie in ce s-a bagat si ce rau va face tie si fetitei. De fapt nici nu crede ca-i face prea mult rau fiicei, pt ca el gandeste ca va fi acelasi tata pt el. Dar se insala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria imi pare rau pt situatia in care te afli.Si eu cred ca trebuie sa te hotarasti ce vrei tu de la relatia asta.Ai spus ca-l iubesti,ca nu intra in calcul doar fetita.Pai si ce faci pentru asta?Cat ai de gand sa-i permiti sa fie doar atunci cand vrea langa voi?Gandeste-te ca va naste si amanta.Poate in momentul in care va apare copilul,vor creste si pretentiile ei.Nimic de zis,e si tatal acelui copil.La fel de bine va trebui sa-i dea atentie si lui.Ai grija ca in acel moment va petrece mai putin timp cu fetita voastra decat acum.Cum ii vei explica acest lucru ei? Am avut si eu parte de situatia ca partenerul meu sa fie in acelasi timp cu mine si cu inca cineva.Cam un an de zile.Doar ca eu nu am stiut si nici nu exista un copil.Dar in mom in care am aflat am si taiat relatia noastra.Si eram impreuna de aproape 10 ani si era singurul barbat pe care-l avusesem in viata mea.Doar ca eu pot sa accept multe,dar nu sa fiu inselata.Nici macar nu am avut nevoie de o discutie cu el.Am cautat dovezi si in mom in care le-am avut am zis pas.Nu-ti spun sa te desparti,dar esti cam pe ultima suta cand poti sa te decizi daca-l vrei cu voi.Il vrei pt fata sau si pt tine?Si daca da fa ceva caci se strange timpul... Multa putere de decizie iti doresc si speram in vesti bune pt tine! nicoll_mada [copil] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [bb] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annnca - ce pot sa zic - imi pare rau de situatia cu tatal tau si nu-mi pot imagina ce o fi fost in sufletul tau de copil...c in sufletul mamei cam pot sa-mi imaginez!! Biribu, Iula 78 - da eu il vreau inapoi - vrau sa fim o familie din nou si sper intr-un nou inceput - chiar si cu copilul ei de care sunt constienta ca trebuie sa se ocupe - nu sunt absurda....cu toate ca mama lui este o inconstienta!!! Ma intrebati daca am vorbit cu ea - nu nu am discutat nimic - m-am tot gandit - ce naiba sa-i spun??? nu ea m-a luat de nevasta pana la urma....da in sinea mea o fac ca toate alea si o consider cel mai mare monstru dar totusi....consider ca doar sotul meu este responsabil de aceste intamplari. Ma tot gandesc ca oricum am da-o tot trebuie sa-i spun fiica-mi - pt ca ea va mai avea un frate - a am aflat ca va fi frate - sotul mi-a spus!!! senin ca o floare. si eu l-am felicitat si el mi-a multumit. in seara asta l-am invitat la restaurant si a acceptat - doar noi doi fara fata - ma gandesc sa am o ulima discutie cu el serioasa....dupa care voi lua o decizie.... Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere sotul Dariei este un gunoi uman. Citat din mesajul Dariei:

"am aflat ca va fi frate - sotul mi-a spus!!! senin ca o floare. si eu l-am felicitat si el mi-a multumit."

Mi se pare ca mesajele Dariei au un ton oarecum detasat si de aceea ma gandesc ca poate nu constientizeaza pe deplin anormalitatea situatiei, cinismul si bataia de joc care se citeste in FIECARE actiune si vorba a barbatului. Daria, dupa parerea mea, asa cum vad eu din exterior, omul asta NU te iubeste. Traiesti in minciuna generalizata, iar sperantele tale ca el te-ar iubi, dupa cum spune, sunt ILUZIIde care te agati intr-o incercare disperata de a nu simti cum iti fuge pamantul de sub picioare. Cred lovitura pe care ai primit-o este atat de puternica si dureroasa incat simti inconstient nevoia de a te proteja prin negare. *********************** When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
l-am intrebat daca ma mai iubeste - mi-a spus ca DA
quote:
eu il ubesc tare mult si el este un om foarte bun dar nu stiu cum sa fac sa il aduc inapoi....daca as sti ca o iubeste pe ea - l-as lasa - dar tot el zice ca n-o iubeste, ca sa nu divortam de dragul fetii si tot asa
DAria, indiferent ce probleme erau intre voi, daca el chiar daca te iubea, nu se incurca cu respectiva. Tipul ori e o fire f slaba, ori e f schmecher si isi joaca bine cartile. Tipa - amanta, stia ca el e insurat? Ca daca stia si a ramas insarcinata, si il si accepta stiind ca fetita voastra e cea care sufera f tare - ori e o egoista, ori el ii spune prostii despre relatia voastra. TU - esti sigura 100% ca ei nu ii spune aceleasi baliverne - ca pe o iubeste, si nu pe tine, si ca nu divorteaza din cauza fetei voastre? Eu ca sa rup pisica in 4 as face o intalnire in 3, cu ea de fata, in care i-as cere lui sa recunoasca verde in fata pe care o iubeste. Poate si amanta e prostita de sotul tau si o faci sa deschida ochii. Oricum - sotul tau alearga dupa 2 iepuri si risca sa ramana fara nici unu.
Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza. Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant. Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele... Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce mai conteaza un momentul asta o intalnire in 3? Ce conteaza pe cine iubeste el? Impartasesc parearea Cristinei A si sunt socata: Daria, tu nu reusesti sa vezi ce vedem noi toti??? Omul asta si-a batut joc de tine si tu ii permiti sa o faca in continuare!! Ce baliverne sunt alea ca isi taraste fetita prin tribunale? Fata va sta acasa si voi veti merge acolo. Stii ceva? Exista viata si dupa "sotul" tau, nu mai amana inevitabilul, pentru ca te autodistrugi. Si crezi ca daca nu o iubea pe femeia aia statea cu ea 1 an? Si mai si facea un copil? Si pe deasupra mai este si incantat de baietelul pe care o sa-l aiba! E clar ca si-l doreste! Iar tu inca mai speri si inca mai stai la discutii cu el... Daria, fetita ta oricum va suferi, mai devreme sau mai tarziu. Tu cum crezi ca o sa se simta cand or sa auda si or sa comenteze colegii ei de la scoala ca tatal ei mai are un copil, asta in timp ce el este inca legal sotul tau? Parerea mea este ca tu ai facut tot ce ai putut sa salvezi casnicia asta si ai fost mai mult decat toleranta, dar deja este prea tarziu, nu mai vad nimic de salvat in momentul asta. Poti sa mai vezi un viitor frumos langa el, data fiind situatia asta? Cu el alergand intre 2 femei si intre 2 copii... Nu ii mai permite sa-si bata joc de tine, pune piciorul in prag, ti-am mai spus, exista viata si dupa, si poate fi chiar foarte frumoasa, doar de tine depinde. Multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,regret ca treci prin asa ceva dar nu esti singura.Te rog sa ai rabdare,sigur i-si va reveni.Sunt mama unei fete de 28 de ani si cu o experinta in casnicie de aproape 30.Rabdarea invige totul!Voi mai reveni sa mai discutam,pana atunci i-ti doresc numai bine si Dumnezeu sa fie cu tine!Numai bine! constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...