Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

noi am avut o zi plina; mai intai meniul care nu speram sa se mai transforme intr-o masa adevarata..ca tot nu mananca..la cate cirese a bagat in el ( si acum seara a mancat o farfurie de cirese bucatalite si capsuni taiate marunt de se inrosise si pe limba si in cap si pe tricou)...am zis ca nu papa carne ca e prea cald, mancarea cu carne de regula i-o servesc calda..ia sa-i fierb eu niste broccoli si vad eu ce mai pun peste el..am fiert si niste fidea...am oparit un pic broccoli, am amestecat si am turnat un iaurt si sare...yamm yamm..chair gustos..rece, ca iaurtu era rece de la frigi..si a mancat tot.. apoi am iesit si ne-a prins ploaia, ne-am adapostit sub un topogan...de pe care se scurgea ploaia drept langa noi, deliciul lui caci s-a facut fleasca...mi-a fost asa frica sa nu ii fie frig si sa nu raceasca, era ud tot tot...afara batea vantul...asa ca am plecat acasa cand a iesit soarele..dar nu inainte de a mai da o tura de topogane... a descoperit jocul in baie stand in fund si pe burta in cada cu apa, da din maini si din picioare, se baga cu capu in apa...el statea numai in picioare..si inca un joc...se urca pe marginea de faianta a cazii si isi da drumul in fund in cada cu apa..o nebunie..inghite apa, se da cu capu la fund..dintr-o data nu l-a mai deranjat ca-i intra apa in ochi si in nas si in gura...asa era de incantat de noul joc...nu va spun cat am stat langa el pana sa iasa..si cum arata baia mea dupa..si cum aratam eu dupa... revin cu pozele promise din acest week-end aka, dolores, fete din bucuresti...e cineva dispusa sa ne intalnim in IOR de 1 iunie? e o manifestatie pentru copii acolo,cu creta colorata, concert, reprezentatii, jocuri interactive... intrarea pe la Cuza (baba novac)...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ohoo, dbunny..cu babatia ai patit-o tu..eu o cam patesc de vreo 2 zile cu un tatic de la locul de joaca al copiilor care ma tot tine de vorbaaaa.....este in concediu de crestere a copiilor (are 2 baieti) si e foarte interesat de cresterea copiilor in general..si turuie si turuie..si cand termina cu copiii..ajunge la discutii despre cat de prost era el platit inaite sa fie cu copiii...unde se fabrica apa minerala de fapt, cea pe care o bem noi...imi vede carutul si apoi incepe o polologhie despre cum a ales el carutul baietilor, sa aiba si de aia si de aia..si eu il aprob si dau din cap si nu pot sa-l las turuind si sa plec dupa octavian care oricum nu are treaba cu mine dar asa..ca sa mai scap de gura lui putin...si ii mai scap lui octavian cate un bravo mami, asa mami, hai du-te la fetitza aia mami, etc..zic poate tace si ma lasa putin ca imi zbarnaie deja urechile de cat vorbeste..non-stop! pare de treaba da eu nu prea am chef de chestii asa amanuntite ..cum ar fi unde se fabrica de fapt apa minerala in romania[bang] mai voiam sa-ti zic; si eu sunt fumatoare dar nu sunt lipsita de bun simt..si pe mine ma irita la culme cand fumul ajunge la copil...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cioc-cioc cioc !!! la poarta morii cine bate-n pragul serii e cocosul lui ionitza vine pe la moraritaaaa! yello!!! anybody!! alguien!!! hola! amigas! fetili! mai bine ma car la nani sa studiez punctele de pe tavan!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, acum am terminat papa - is franta - fug la nani. normal ca nu am apucat sa citesc azi tot - am vazut doar ca Dolores are niste probleme si ca fetele i-au sarit in ajutor. Bravo fetelor! [pup] Dolores - fii barbata! - mami -noi te iubim si tu oricum esti CEA MAI BUNA MAMI pentru David si el te iubeste - asta o stii si tu, nu? [pup] incepusem sa-mi notez ce si cui sa-i raspund - si am pierdut biletelul - o iau maine de la capat dupa ce o culc. voiam doar sa va impartasesc din experienta mea inca o data. v-am spus ca azi am facut dus cu ea? cred ca da. ei bine - asta seara a fost partea a doua a serialului [:)] - ea statea pe sezandul de la cada - eu in cada - ea cu un paharel - gen stropitoare - de la un joc pentru vana - eu cu dusu in mana - si ne-am tot balacit asa - eu ii turnam in paharel - ea imi turna mie pe picior - apoi pe mana - apoi pe cap ... asa incet incet am hotarat sa ne spalam reciproc pe cap. ne-am udat ce ne-am udat - apoi ne-am sapunit ce ne-am sapunit - apoi samponat ... si la clatit ... ce si cum sa fac sa nu-i intre in ochi si sa accepte mai departe jocul? am asezat-o pe mine - ea cu spatele pe burta mea si i-am aplecat capul pe pieptul meu - deci ca la clatit - cu capul pe spate - si o dadeam hinta- stanga-dreapta si cu o mana o clateam - mama ce tare a fost - a zis chiar un "mai". deci am rezolvat si problema spalatului pe cap - gata cu plansetele si adusul suzetei pana la urma. na - poate ajuta pe careva chestia asta. v-am pupacit [pup]- fug la nani. noapte buna
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite, poftiti la cafa [cafea] si o gustarica [papica]. Intru un pic mai rar caci mai am de adunat hartii la dosarul pt comisia de evaluare complexa de la jumatea lunii viitoare. [pup ]intregul [grup].
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu desiree, nu am de ce sa ma supar pe cineva care nu e incercata de starile respective sau care nu a trecut prin ce trec eu si de alte muuulte probleme si nici macar nu am de gand sa-mi plang de mila, departe de mine gandul asta.. poate ca singura mea greseala este ca am expus si inca odata imi zic: problemele mele nu sunt ale altora...si ca nu e bine deloc sa-ti pui viatza pe tava in fatza nimanui..tocmai pentru a evita niste discutii, pareri contradictorii, judecati, dat cu pietre si asa mai departe. nu condamn pe nimeni si fiecare le are pe ale lui mai mult sau mai putin.sincer ai fost putin cam dura si acest lucru sa stii ca nu ma va determin intr-un fel sau altul sa nu mai fac sau sa-mi treaca aceste stari daca asta a fost intentia ta..dar na..fiecare e diferit. asa ca stai linistita ca nu sunt suparata absolut deloc. nu am de ce eu nu voi ajunge in IOR pt ca stii f bine unde stau eu si oricum plec din bucuresti, la aer curat, la socrii la curte. v-am pupat pe toate fara exceptie dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dodo multumim mult de[cafea] si [papica] ai o rezerva inepuizabila si mai esti si f harnicuta dimineata.Spor la intocmit dosarul si succes mirona super ideea cu baia ca si la noi spalatul pe cap e o piatra de incercare desiree remarcat din poze ca Octavian nu prea arata ca a trecut printr-o perioada grea(traiasca ciresele si saptamana de pasti de la bunica) dbunny eu fizic am fost bine doar cu moralul la pamant (si cu o stare de sfarseala permanenta).Acum mi-a mai trecut un pic iar Daria e cu febra+muci, tuse,raguseala si am trcut pe tratament .Acum stam acasa. o zi buna tuturor si[pup][pup][pup][pup] la voi si la prichindei dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...