Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Certuri zilnice. Ce sa fac?


Recommended Posts

Nu stiu cum reusim dar ne certam zilnic. Din absolut orice. Nu conteaza ce subiect e noi ne certam. de ce ai pus aia acolo si nu acolo? De iubit ne iubim la nebunie, dar si cu aceeasi pasiune ne si certam. Amandoi suntem la fel de incapatanati. Eu nu ma las condusa si el nu accepta asa ceva. Tot vrea sa ma domine. Si eu cat sunt de incapatanata nu ma las. Si asa facem toata ziua dupa servici. Nu stiu cum sa rezolv problema asta. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cautati linia de mijloc si invatati sa va tolerati reciproc...renuntati la orgolii si egoism...nu va face nimeni statuie pe centru sau sa va dea medalie si premiu pentru "Cel mai incapatanat om din lume".Invatati sa va acceptati asa cum sunteti si...ceea ce tu numeste dragoste,scuza-ma,nu e dragoste...e doar o valvataie care se va stinge curand daca nu veti invatat sa va iubiti cu adevarat! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da te inteleg pentru ca si eu si sotul meu eram exact la fel. O iubire patimasa si certuri pe masura. Daca iubesti destul de mult si ambii recunosc ca e prostesc sa te certi, atunci ai sanse de recuperare. Dupa multa munca si efort noi am ajuns de ne certam atat de rar incat atunci cand o facem, ni se pare super ciudat si ne impacam imediat. Dana, din punctul asta de vedere, esti exact ca mine: "Eu nu ma las condusa si el nu accepta asa ceva. Tot vrea sa ma domine. Si eu cat sunt de incapatanata nu ma las". Este ca o competitie, nu? "Care pe care" gen competitie. Care este scopul insa? Ce castigi tu daca iti domini barbatul sau nu te lasi dominata? Nu iti place ca intr-o anumita masura barbatul tau sa fie barbat si sa domine? Asa e de cand e lumea si tu incerci sa te intorci impotriva firii. Am observat ca multe probleme casnice vin din competitia dintre partnerei gen: de ce sa fac eu asta? fa tu, de ce sa ii arat eu ca il iubesc? sa imi arate el, etc. Faptele, sentimentele, gesturile frumoase, simplele indeletniciri zilnice intr-o familie trebuie facute natural si privit partenerul ca egalul nostru in viata si cel care ne sprijina mereu. Certurile distrug usor usor si macina inima. Din mici certuri se ajunge la despartire pentru ca se aduna si se aduna. Incearca sa fii mai toleranta si sa iti lasi barbatul sa domine sau macar sa ii dai impresia ca domina. Axati-va pe iubirea dintre voi doi si vorbiti despre asta decat sa va certati. Cand iti vine sa te certi, uitat-te la el si aminteste-ti cat de mult il iubesti si ce ai face daca nu ar fi acolo langa tine. Daca nu iti poti inchipui asa ceva, atunci crede-ma ca nu are rost sa incepi cearta si iti va parea rau mai tarziu. Sper sa iti fi fost de ajutor cumva. Am trecut prin asta si sunt un exemplu fericit care a iesit la liman. Te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu vrea sa se insoare, nu face curatenie, va certati zilnic dar pasiunea e mare. Cati ani ziceai ca ai? Solutia e sa nu alimentezi certurile. Cand incepe un subiect de cearta ii spui: eu ma duc dincolo si vorbim in 15 minute cu calm daca te-ai linistit. Si dupa 15 minute vedeti daca puteti discuta ca oamenii sau altfel lasati-o pe a doua zi. Ai facut lista aia de impartit curatenia? If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by GGina
(mai ,dar reclama asta nu mai dispare ?)Atita trebuie sa o ocolesc de ma apuca nervii)/
Reclama aia la pampers care se labarteaza pe tot ecranul? ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of...si noi la fel...noi ne-am casatorit in octombrie anul trecut...si tot asa ne certam din orice...Acum suntem spre bine, au inceput sa se rareasca certurile.Eu am gura mare, ma enervez..el e mai calm, tace si atunci ma enervez mai rau si "toc"..dar am inceput sa ma invat sa nu-l mai "toc" intr-una si sa nu ma mai iau de el dinorice, sa-i spun frumos si subnicioforma atunci cand sunt nervoasa..ca atunci nu sunt prea diplomata si ....incepe circul. De fapt ma cert mai mult singura..el doar se supara. Lorellay [gravi]14+ si [copil]Codrin 3 ani Where there's a will there's a way! http://community.webshots.com/user/lorellay15
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, probabil ca nici unul dintre voi nu si-a dat seama ca intelegerea e mai importanta decit orgoliul. sa-ti spun un secret: cistiga ala care-si da seama primul de chestia asta, nu ala cu gura mai mare [:D] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...