Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Certuri zilnice. Ce sa fac?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tatiana,te imbeti cu apa rece.Dupa atitea certuri ,tu inca crezi ca-l mai iubesti ,poate v-ati obisnuit unul cu altul ,doar atit.Sau mai sint si alte motive. Pe mine certurile ma deprima si ma face sa ma indepartez de aceea persoana.Nu stiu cum te simti tu dupa o cearta. Am si eu o intrebare . Asta inseamna pentru voi fericirea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetili, Poate sint off topic, dar vroiam sa va ginditi la urmatorul lucru : Sint o mie de motive ca sa nu iubesti un om, si numai unul singur pentru care merita sa il iubesti. Daca acesta este mai puternic decit celelalte o mie, asta este iubirea. Va doresc sa fiti iubite! Lilianna Omul poate sã facã tot ce vrea, dar nu stie sã vrea. (Etienne de Senancour)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa ne mutam in chirie, singuri..noi 2 si copilul pana la nunta.Avem nevoie sa ne regasim linistea, sa fim cu zambetul pe buze cand ne petrecem timpul impreuna, cand ne jucam cu bebele....nu sa stam numai incrancenati, vorbind intr-una despre vesnicul subiect "soacra".Hotararea a fost luata dupa recenta disputa din weekend. Sotul face parte din echipa de fotbal a bancii unde lucreaza si a fost plecat din tara cu colegii in intervalul veneri-duminica pt niste meciuri.Sambata a fost si nunta unor prieteni, unde am fost prezenta.Pentru aceasta mama mea a venit sa stea cu Luca sambata noaptea....insa soacra, pe fondul resentimentelor acumulate, a profitat de plecarea sotului meu...si a vrut sa o dea afara...spunand ca a ajuns sa fie deranjata in propria casa.Cum sotul nu a avut activat roaming-ul, eu "trebuia" sa ma prezint la nunta, am hotarat sa ramana totusi mama la mine. Colac peste pupaza, mi-am anulat si programarea pt rochia de mireasa din cauza disputei. Copilul nu aveam cum sa il duc acasa la ai mei din 2 motive:nu avea patut acolo...si prezenta unei pisici persane. Asa ca situatia s-a desfasurat in felul urmator:soacra a facut pe victima si s-a dat plecata de acasa de sambata pana duminica...motivand ca nora si mama ei au "impins-o" sa procedeze astfel. Sotul stie una si buna:noi ne putem prezenta la nuntile, botezurile, cununiile de anul acesta doar dk ne ajuta un parinte cu bebele.Acelasi lucru este este valabil si pt. pregatirea propriei nunti.Nu suntem de acord sa ne luam copilul cu noi la aceste evenimente si sa il tinem in fum de tigara, zgomot,tintuit in carucior in hamuri.Noi nu ne prea ridicam de la masa sa dansam...deci nu ar fi problema ca nu ne distram doamne fereste...insa de fiecare data cand l-am luat cu noi (la nasi, la tara la bunici) si-a dat peste cap tot programul de somn, joaca.Numai mesele erau la locul lor sa spun asa. Cu toate ca nu ne permitem plecarea (chiriile sunt scumpe, avem rate, eu sunt in amaratul asta de concediu pe 6 mil, etc) nu avem de ales.Sper sa ne fie mai bine, pt linistea noastra. Tatiana, mamica de bebe Luca (12.12.2007) 22.04............65,2 kg 29.04............62,4 kg 06.05............60,6 kg 13.05............59.8 kg :-)))) de cand asteptam sa schimb prefixul :-))) 20.05............59,5 kg 27.05............59,3 kg 03.06.....fix :) 58,0 kg ma simt atat de bine :) TARGET 57 kg!! until 7 iunie!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ileanna
Ce tampenii sunt astea cu "cine are dreptate" si "cine conduce". Astea nu sunt relatii adevarate, comnicarea este de slaba calitate si dupa parerea mea ... sunt relatii in pericol continuu. Nu sunt solide. In the end ... putin conteaza cine are dreptate. Iar lozinca asta cu "certuri si pasiune pe masura" eu una nu o cumpar (desi am experimentat-o, sau tocmai pentru ca). Va mintiti singure - cele care o credeti. Arata bine doar pe micile sau marile ecrane ... cu un regizor bun in spate si vreo 2 nume consacrate. Get real. [gravi] 33S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
foarte tare! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca o casnicie in care nu sunt decat certuri nu e o casnicie adevarata.provin dintr-o familie in care bunicii s-au certat o viata intreaga(chiar si acum la 90de ani se cearta zilnic)parintii la fel iar eu am fost un copil traumatizat de atatea certuri din nimic.voi va ganditi la copii vostrii prin ce trec ei?sau la viitorii copii? eu sincer nu imi doresc asa ceva pt copilul meu.suntem casatoriti de 6ani si am fost prieteni 6ani.in 12 ani cred ca ne-am certat de 3 ori.in momentul in care nu o sa ne mai intelegem indiferent cat de bun ar fi [xinpat] nu cred ca copilul meu merita sa isi traiasca copilaria in asemenea familie. nu vreau sa critic pe nimeni.nu asta e intentia mea.cand am vazut subiectul mi-am retrait copilaria. imi cer scuze daca am jignit pe cineva anca si alexandra(27mai2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca2705
parerea mea e ca o casnicie in care nu sunt decat certuri nu e o casnicie adevarata.provin dintr-o familie in care bunicii s-au certat o viata intreaga(chiar si acum la 90de ani se cearta zilnic)parintii la fel iar eu am fost un copil traumatizat de atatea certuri din nimic.voi va ganditi la copii vostrii prin ce trec ei?sau la viitorii copii? eu sincer nu imi doresc asa ceva pt copilul meu.suntem casatoriti de 6ani si am fost prieteni 6ani.in 12 ani cred ca ne-am certat de 3 ori.in momentul in care nu o sa ne mai intelegem indiferent cat de bun ar fi [xinpat] nu cred ca copilul meu merita sa isi traiasca copilaria in asemenea familie. nu vreau sa critic pe nimeni.nu asta e intentia mea.cand am vazut subiectul mi-am retrait copilaria. imi cer scuze daca am jignit pe cineva anca si alexandra(27mai2007)
ai dreptate Anca[flo] mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca pana la urma casatoria sau traiul impreuna inseamna compromisuri. Trebuie sa vedeti de ce incercati sa va dominati unul pe altul. de obicei acesta dorinta de a domina se trage din alte probleme. Poate problema este in alta parte. Certurile sunt de obicei urmarile unor lucruri care va deranjeaza sau care nu se spun, iar aceasta dorinta de al supara pe celalat e o urmare. Sanda si voinicul ei, Cezar Rares [url="http://picasaweb.google.com/sanduta27"]Poze Cezar[/url] [url="http://www.dropshots.com/sanduta"]Filme cezar[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...