Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iar ca gimnaziu....feriti-va de Savu ca profesoara de matematica.

Din clasa a 7-a am mutat fata in alta scoala,datorita acestei asa zise profesoare in primul rand.Are un sistem de plusare la note de nu intelegi nimic.De ex...fata mea a luat 4 in teza dar datorita unor plusuri din teme suplimentare in catalog a avut nota 7.Note de 7-8 in teste sau ascultari,9-10 in catalog datorita acestor plusuri.Pe scurt...copilul iti vine cu medii de 9-10 la matematica dar valoarea lui e pe la 5-6.

In clasa a 5-5 le-a pierdut tezele pe primul semestru...notele s-au dat dupa fete,in a 6-a nu a facut ore de geometrie ca era mai preocupata sa isi verifice fb-ul in clasa in timpul orelor,sau lungimea fustei care e cu putin peste fund.Mediile finale de clasa a 6-a au fost inchidse de directoare ca ea nu a mai binevoit sa vina la scoala in ultimele 3 saptamani.La sedintele cu parinti cu toate ca i s-a cerut prezenta de nenumarate ori,nu a binevoit sa apara.Din ce stiam era singura titulara pe catadra de matematica asa ca degeaba i s-au facut reclamatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Buna ziua, 

 

Cine ma poate ajuta va rog cu recomandari pentru invatatoarele de la scoala 17, care preiau in toamna clasa zero ? 

Din pacate trebuie sa ne mutam fix in vara aceasta din sector 2 in zona respectiva. Spun din pacate pentru ca aici locuim de multa vreme , copiii au copilarit, au prieteni, iar acolo nu cunoastem absolut pe nimeni... Aici in zona nostra sunt in voga scolile 49,56,52,51 etc, unde ne-ar fi mai usor sa luam o decizie. 

De aceea apelez la toti cei care stiu ceva despre aceasta scoala si in mod special de  doamnele invatatoare care sunt acum la clasa IV-a. 

Am tot citit pe forumuri comparatii intre 17 si 11 , parerile tuturor si pana la urma am ajuns la concluzia ca totul depinde de profesor sau invatator. Nu stim pentru care sa optam, cautam doar un om bun la suflet, dedicat meseriei, impartial si iubitor de copii. Suntem prima data la clasa zero si fetita este mai sensibila dar si ambitioasa.

 

Multumesc din suflet tuturor care scrieti pe acest forum si care ne puteti oferi un mare ajutor!

Lavinia 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imi puteti spune, va rog, cate si ce invatatoare preiau in toamna clasa 0?

Si care este feedback-ul despre ele?

Stiu de doamnele Daniela Ionescu si Maria Ionescu, si atat...

 

Multumesc frumos!

Am fost la Ziua Portilor deschise si am mai vazut ca ar mai fi o doamna Cristina Frone si am mai aflat de un domn Durdun, care nu era acolo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Ziua Portilor deschise si am mai vazut ca ar mai fi o doamna Cristina Frone si am mai aflat de un domn Durdun, care nu era acolo. 

Dna Cristina Frone da, preia clasa pregatitoare; de dl Durdun nu am auzit ca ar prelua si dansul, ci dna Manciu, dna Frone si cele 2 dne Ionescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Buna ziua,

 

Am un baietel pe care urmeaza sa il inscriu la scoala 17 la clasa pregatitoare in anul scolar 2017-2018.

 

Daca aveti informatii, va rog sa imi spuneti care sunt invatatoarele care au acum clasa a patra (in anul 2016-2017) si care vor prelua clasa pregatitoare la anul si cateva pareri despre ele.

 

Orice informatie este utila.

 

Va multumesc mult.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...