Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
Vad ca nu prea se mai raspunde la acest subiect. Sunt cumva mamici de copilasi care termina anul acesta a IV-a? Noi am aflat acum cateva zile ca apartinem de sc. 17 si nu stim mai nimic despre ea, decat ce am citit pe DC. Pareri mai proaspete despre invatatori, conditii, renovare? Multumiri in avans.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Theo. Era in renovari aripa unde invata fiul tau? Ei ne-au asigurat ca nu au legatura copii cu santierul, desi curtea era in paragina si cica sala de sport se va renova, la fel se va face un laborator de informatice. Nu aveau? Nu de alta dar la fantasmagoricul Jean aveau super multe calculatoare si dotari. Azi am fost sa vedem scoala, am vorbit cu secretarii(erau o doamna si un domn)si cu directoarea putin. Ne-au refuzat categoric, nu ne-au lasat sa vedem clasele, pentru ca nu avem ce sa vedem...[bang] Pai intrarea principala era un santier, o derapanatura, nu era normal sa ne arate o clasa in care invata clasa I-ii acum? Ne-au asigurat ca pana la toamna se termina tot, ca vor avea totul curat, banci noi, insa... nu se stie nici unde vor pune clasele pregatitoare, nici cum vor fi bancutele, nici daca se va face sigur after pentru cei mici, de pregatitoare. Adica, hai la noi, ca o sa fie bine, mergeti pe mana noastra. Dar nimic concret. Din ce-am vazut la etajul acela era renovat, clasele si grupul sanitar curate, noi. Biroul doamnei super amenajat, cu un monitor enorm Mac si scaune probabil de piele. Dar de ce nu ne-au lasat sa vedem clasele, nu inteleg. Si inca ceva, nu stiau cine va lua clasele mici, au 5 invatatoare care iau cl. I (cel mai probabil) si vor veni 3 noi pentru pregatitoare. Deci nu vom stii la ce invatatoare merge decat in vara sau chiar la toamna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa s-a spus si in 2010 si in 2011 in perioada inscrierilor: "pana la toamna terminam" si uite ca in 2012 in perioada inscrierilor folosesc aceeasi replica. Nu am incredere ca se va termina santierul. Dar este doar o parere. Date concrete nu am. Scoala e in renovare de vreo 3-4 ani. Noua nu ni s-a parut safe. Scarile iar mi-au dat ceva emotii, inguste si destul de "in spirala" ca sa zic asa. Curtea ... nu mai zic nimic. Si clasele sunt cam inghesuite, ce-am vazut noi anul trecut pe vremea asta. Ok, cu usa de termopan dar distanta dintre banci ... abia se strecura o doamna printre el. Discutabil ca nu v-au lasat sa vedeti unde sunt clasele mici dar "de laudat" ca v-au prezentat biroul directoarei cu calculatorul Mac si scaune confortabile. mami de Theo (7.11.2004) si Chris (22.12.2010) "o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...