Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (40)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu] Dana azi e ok, dar ieri la gradi s-a zbantuit de nu a mai putut. Acasa a fost o jaleeee mareee. A stat in pat toata ziua in pat si nu s-a miscat nici sa faca la olita. Deci aseara o durea burta si a trebuit sa o conving sa faca la olita. Si dupa ce am pus-o nu mai vroia sa se ridice[alcool][bang] Ca-n filme cu prosti. Azi dim am reusit sa o imbrac si a plecat la gradi, unde......surpriza....cum a ajuns a si putut sa mearga. Mergea schiopatat, dar mergea. Acum e ok, mai zice rar ca o doare piciorul. Criss cum e acasa in 4?[pup] Laura deci v-ati distrat, nu gluma....sanius, vin fiert si din astea. Ianusca mey, dar te-ai pus la miscare sa ai pofta de mancare. Ai mai bagat vitamine? Daca mai ninge sa se mai aseze, ar trebui sa facem o iesire cu copii la sanius in gasca. Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Ana, ce vaccin i-ai facut Casandrei? Cristina, merci ca te-ai gandit la noi - insa nu stiu la care anume subiect te refereai tu; am cautat la "Scoli, gradinite, crese" si am gasit un topic cu "Gradinita germana de stat" unde o fata intreba daca cineva are inf- despre o anume gradi - insa nimic concret. La stat de obicei nu iau copii in mijlocul semestrului. pt. ca banuiesc ca au grupele deja formate. Oricum m-am hotarat la una si vom merge de luni acolo - voi sta insa cu Lara in primele 2 zile, pt acomodare - sunt curioasa cum o sa se comporte. o seara linistita Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare eu sunt bine.Grasa cum ma stiti![grasa] La sanius am fost prin spate pe la staro, pe o bucatica de deal, acolo. Ian e bine, vorbeste si e foarte galagios.Nu inteleg prea multe din ce spune Maranicondoleante! crissfelicitari! Uite cum e viata si cu bune si cu rele! Eu ca de obiceii nu am timp de nimic. Am bilanturi si colac peste pupaza ne mai si mutam de acolo in alt sediu Eliniate voi anunta.Cum e Stefan? Lora gata cu injectiile? Ana nu am mai facut vitamine dar cred ca am nevie de o cura de gel de aloe. Poate reusesc sa dorm noaptea!Dupa ce ca nu ma lasa Ian sa dorm, cand ma lasa nu pat eu...Mica si a dra....[bang] Inca n-am uitat de poze,insa depind de telefonul sotului , si el cum vine noaptea! Cred ca mai simplu ar fi o intalneala la mine acsa si assa nu ne-am vazut de mult?! Laura iti multumes ca ai mai dat vesti despre mine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ianusca traiesti !!!! [bis][bis][bis][bis][bis][cool][floare3][pup][pup][pup] Daca nu mai spunea Laura ceva credeam ca ai plecat pe undeva....poate Bahamas[:D] Adriana i-am facut vaccinul de 2,6 ani. Si eu sunt curioasa cum va reactiona Lara la gradi. Tu cum esti? Unde vei naste? Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, Edi e ok.Merge zilnic la gradinita si multumesc lui Dumnezeu ca nu mi-a racit de mult.Acum invata o poezie despre ursul Fram si vorbim numai despre subiectul asta acasa + e indra gostit de jocurile si locomotivele Thomas. Dana casa noua, usi scumpe, mai voi ati castigat la loto[olala]?Vreau si eu un pont ca e reportul mare. Ianusca m-ai inebunit cu calutul.La noi in familie de obicei Edi duce cu zaharelul doar bunicii.Sa-i vezi pe amandoi batranogi facand pe calutul[pk]. P.S.Se pare ca masina de spalat a auzit ca o inlocuim si s-a dat la brazda.Am lasat-o deschisa la programul 1 si dupa 5 minute am auzit ca merge.Bucuroasa [bis], i-am trantit 2 spalari si i-am promis ca mi-o v-a plati[:D] Carmen E. si [copil]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Haideti la o cafea, ca io mor de somn...n-am avut timp s-o beau acasa...[alcool] Fiica-mea aseara m-a terminat...a adormit pe la 23.30...imaginati-va ca a facut si un teatru mic pe la 23.00, ca era rupta de oboseala si nu voia sa doarma..dimineata era ametita de somn... Dana, destul de mult...[alcool] O sa ma uit si la Dedeman sa vad cat ajung. Am vazut si pe net preturi intre 5 si 7.800.000, depinde de material...[alcool][bang] Ai mei vor sa-si schimbe usile in casa, de aia ma interesez...si au si ei cateva... Ianusca, am terminat injectiile, am mai luat un rand de antibiotice si tot nu mi-a trecut...[bang] Acum am trecut si pe ceva naturist, ca cica antibiotice nu-mi mai poate da, ca am luat prea multe si prea tari. Ma bucur ca Ian e vesel si sanatos! Adriana, cand plecati la Viena? Ce o sa faci cu Lara cand o sa nasti? Marge si mama ta? Ana, azi si-a mai amintit Casandra de vaccin? Laura, strumfii sunt bine? O zi buna la toata lumea! Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Bag si eu repede o cafea cu voi si ma bag la treaba, ca iar e o gramada [xx(]. Copii mei sunt muult mai bine. Asnoapte nu au mai tusit aproape deloc si au dormit binisor. Azi dimineata a intrat Bianca cu tipete in sala de la cresa, ca "nu a copii! a tati, taaaaatiiiii!!!", dar cred ca s-a calmat repede (sper). Allexa eu le dau de la primele simptome de raceala oscillococcilum (3 tuburi/zi), sirop de tuse (pe asta incerc sa-l alternez de la raceala la raceala. Le merge bine Ambroxolul, siropul de patlagina si acum am incercat Prospanul si a facut minuni [cool]). Si le mai dau, daca sunt mucii mai multi, paracetamol 5ml de 3 ori pe zi. Plus ceai de busuio, de tei, cu miere si lamaie, vitamina C. Am cam scapat asa, cu tratament de genul asta pana acum. Desi merg din septembrie la cresa, numai cate o tura de antibiotic a luat fecare (si nu am fost prea convinsa ca chiar trebuia antibiotic, dar am grabit vindecarea, ca nu am cu cine sa-i las acasa si trebuia sa-mi iau eu concediu de la servici) Ana [pup] sa-i treaca repede Casandrei durerea de la vaccin! Pe noi inca nu ne-a chemat. Pentru ce se face vaccinul asta? La ce e bun? Oare daca nu il facem e grav? Cristina, cum zicea Ianusca, am fost in spate la Staro (de fapt in spatele cladirii unde are Sebi birou), pe o bucatica de derdelush. Nici ai mei nu stau singuri pe sanie. Daca ii puneam pe amandoi, eu mergeam pe langa, tinandu-i de mana. Iar de pe deal s-au dat cu tati pe sanie, nu singuri. Ianusca [cool] foarte tare Ian! Manipulare pe fatza! [:D] Adriana bafta cu gasit loc la gradinita si acomodare usoara! E super daca te lasa sa stai cu ea la inceput. Asa as fi vrut sa fie si la cresa, dar e pe principiul "lasa copilul si fugi, oricat de mult ar plange dupa aia". Cred ca e mult mai usoara acomodarea pt copii asa, decat sa fie lasati, brusc, intre straini. Eu tot astept poze cu burtica. [pup] Gata cafeaua, sa aveti o zi buna! [pup] Laura [mamica] de shtrumphi gemeni, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...