Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (40)


Recommended Posts

Buna fetelor! Dana, incerci sa ne inveselesti! Chiar ca-s scumpe usile, desi aici ne-au facut proprietarii capul mare, ca noi am scos usile de la sufragerie si au facut scandal sa le punem la loc ca una cost 2 500 dolari!!!! adica 70 mil[bang] si nu cumva sa le stricam. Si eu as face un curs de conta - cum zicea Cristina, cred ca nu strica; ma uitasem in ziarele de Neamt mai demult, insa nehotarata cum sunt, uite ca n-am mai reusit. Lora, noi suntem bine, pe 23 martie plecam la Viena cu mic cu mare -- adica si cu mama; vine cu noi sa ma ajute; Moritz va veni in fiecare weekend la Viena (noroc cu zborurile astea ieftine ale lui Skyeurope). Ana, vaccinurile nu garanteaza ca nu mai ia copilul boala, insa macara ca face o forma usoara si usor tratabila - si la noi au mai fost discutii cu vaccinurile (nu sunt bune pt. organism, insa pe de o parte ti-e teama sa risti); apoi exista atatea boli, nu poti vaccina copilul chiar impotriva tuturor - uneori trebuie sa mai si risti. Si Lara facea febra dupa vaccin - noi n-am facut la 2 ani juamte vaccin, insa acolo e o alta schema; trebuie sa ma uit si eu sa vad cand e urmatorul, eu intelesesem ca le-am facut pe toate, mai vin cand o fi la scoala. De nascut nasc in Viena, in primul rand pt. ca suntem asigurati acolo - si e mai bine asa, ca dupa discutiile citite pe forum despre spitalele (maternitatile) bucurestene, nu stiu ce as fi ales. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa stiti ca si eu m-am gandit demult la un curs de conta.,apoi mi-am zis ca ce rost are,oi gasi eu ceva...dar nu e chiar asa,acuma vad,si plus de asta pot sa ma ajut pe mine insami,cu firma noastra,cine ste,poate in viitor. Urmatorul vaccin il vor face in clasa 1,va spun eu,in ambele brate,nu ma intrebati ca nu mai stiu de ce vaccin e vorba. Adriana pai cand e data probabila a nasterii?Cat ajunge un bilet de avion cu firma asta?Pe mine,sincer m-ar lua emotiile,intr-o noapte chiar am visat ca trebuia sa plecam(toti) in Brazilia,cu avionul [:D]ce mai vis... Ana merci! Criss ai ajuns acasa?Da si la noi un semn!! Laura fii sigura ca vor plange si la gradi,pana se obisnuiesc!! Cristina merci de sfaturi,cred ca am sa fac ceva in privinta asta,dar oricum ceva de moment tot trebuie sa-mi gasesc,ca nu pot sta la nesfarsit acasa.La un moment dat chiar ma gandeam sa fac a doua facultate,sau un masterat ceva,dar parca nu-mi mai vine sa invat atata,cu 2 copii pe cap.Eu cand aud pe altii ca fac n-spe facultati...poate e mult mai usor acuma,sau facultatile astea umane,caci cum am dus-o noi in Politehnica nu prea mi se parea usor.Laura(tu ca ai Politehnica)ce zici?? Cristina i-ati sa ai din Kaufland,cafea din aia la borcan,este exact ca nesul,numai ca e din plante(un fel de cicoare),si e numai 38 de mii,cand simti nevoia,baga o cafea din aia,eu asa mai fac... Ana Maria,Paul si mama Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Laura fii sigura ca vor plange si la gradi,pana se obisnuiesc!! Laura(tu ca ai Politehnica)ce zici?? Ana Maria,Paul si mama Dana
Mai, dupa 4 luni aprope de mers la cresa, eu zic ca s-au obinuit. De asta ma dispera, ca au zile la rand ca nu plang, nu protesteaza si deodata ii prinde iar. Acum, dupa ce au stat la bunici si acasa in perioada sarbatorilor, iar i-a apucat protestatul. Eu am facut info la Universitate, nu Politehnica. Si eu ma gandeam sa fac ceva cu profil economic dupa ce am terminat facultatea, dar acum nu m-as apuca. Nu am timp nici sa fac cumparaturi (fac liste in fiecare zi si se duce Sebi), daramite sa invatz, sa merg la cursuri [alcool] Laura [mamica] de shtrumphi gemeni, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, daca ma suparati acusi ma apuc si io de facut agricultura si-mi fac ferma... [alcool] Adriana, dar daca plecati la Viena in martie ins. ca Lara va merge doar vreo 2 luni la gradi, nu? De cand ziceai c-o duci? Cred ca o sa-i placa, mai ales ca o sa stai si tu cu ea pana se acomodeaza... Dana, te tii de glume...[:D]..ai mancat, ce-ti pasa... Si mie mi-e un somn...[alcool] Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar am intrat ...sa vad ce mai spuneti [:D]mi-a lasat Razvan un pic de timp liber[cool] LUNNA, ANA - eu nu am stiut cum actioneaza pastilutele astea, a fost prima data acum si mi-a fost frica sa risc si Razvan facea febra in fiecare si si in fiecare noaptesi nu-i puteam da pastilute pt febra ca dupa aia vroia lapte[bang], si tot nurofen ii dadeam...m-am saturat eu cat nurofen, panadol a luat el [bang].Dar acum e mai bine si data viitoare am sa o iau din timp. LAURA - Razvan a mers la cresa 3 saptamani inainte de sarbatori si pe 7 ian. cand sa-l duc din nou aveam niste emotii....dar el abia astepta sa mearga la copii. In prima zi s-a dus singur in clasa( si pana atunci intram cu el in brate si se mai mofturea un pic )Acum ca sta acasa ...in fiecare dim cand il vede pe tati ca se imbraca si eu nu schitez nimic PROBLEMA mare " mama maci " si se duce la dulap si-mi arata sa-i iau hainele [:D] maci la el este masina...stie ca el dim trebuie sa plece cu mami, tati la masina allexa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, da buna idee - ia si niste vaci, aveti si lapte proaspat si va faceti si niste cojoace iarna [:D] - super afacere; acum serios, eu cunosc pe cineva care cumparase oi, insa afacerea n-a mers (nu stiu de ce) Da, asa e, Lara va merge exact 2 luni la gradinita, in caz ca-i place; vom vedea luni; oricum se plateste pe luna, indiferent ca copilul a stat acasa o sapt. Dana, pe 9 mai e termenul - acum sa vedem cand vrea bebe sa vina; un bilet avion Buc-Viena dus intors costa de la 50 de euro in sus (depinde cat de devreme rezervi). Dureaza 1 ora si un pic - e rentabil (atata timp cat nu are intarziere); insa mancare nu-ti dau in avion (comparativ cu alte companii aeriene) Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...