Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mucenita in vremurile noastre - maica Heruvima


larissa_79

Recommended Posts

quote:
Originally posted by lilianasoare
Toata admiratia mea pentru munca ei pe manuscrise, pentru ca stiu cat poate fi de dificil. In rest, articolul mi-a confirmat inca o data, daca mai era nevoie, ca evreii si masonii sunt de vina pentru tot, de la subminarea economiilor nationale si prigonirea drept-credinciosilor pana la incalzirea globala; de la un timp ii suspectez chiar de amestec in treburi ce tin de urzeala universului, gen traiectorii ale asteroizilor periculoase pentru Terra. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Mai, eu sper ca mesajul tau e asa...for fun! [alcool] Da? __________________________________________________________ [url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/photo/294928803222383330/180"]Tzuni[/url] [sofer] [url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/album/576460762320954628/photo/294928803222366901/5"]mic[/url] si [url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/photo/294928803222403399/182"]drag[/url] si [url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/album/576460762320920316/photo/294928803222421520/0"]scump[/url] si [url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/photo/294928803222328673/170"]grasunel[/url] si...[url="http://new.photos.yahoo.com/editorella/photo/294928803222338788/169"] pisicos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by larissa_79
Liliana, eu n-am nimic importriva evreilor si nu am confundat niciodata omul nu natia lui! In alta ordine de idei eu cred in veridicitatea acestui articol. Daca e sa ne luam dupa ce spui tu...ar insemna sa nu mai citim nimic niciodata. Cum poti fi sigur ca e adevarat sau nu? Nu poti verifica sursele la tot ceea ce citesti. Doamne ajuta! Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Larisa,cred ca ai vrut sa zici ca nu ai confundat niciodata omul cu RELIGIA lui.Evreu inseamna iudaic.Religie iudaica. Ok,e treaba ta sa crezi sau nu ce scrie in articolul acela.Ca o paranteza iti zic ca,daca nu poti verifica sursa,adevarului ii ramane un procent infim. A crede sau nu ceva,depinde in primul rand de natura noastra interioara. ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuni, intr-adevar, postul meu a fost asa, for fun[:D], ceea ce nu pot afirma, din pacate, despre articolele prezentate aici. Larisa, nu stiu de unde transpare ideea ca ar trebui sa nu mai citim nimic. Nici macar nu m-am gandit la asta. Numai ca mie imi repugna genul asta de retorica ortodoxa, care se prezinta numai la extreme, osciland intre condescendenta si victimizare si afirmatii xenofobe. Nu inteleg de ce nu se poate vorbi despre ortodoxie pur si simplu, fara analize comparative cu alte culte si religii si fara idei si structuri cliseizate. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Larissa 79,articolul tau a fost foarte binevenit. Chiar daca mai sunt si din cei care scuipa pe ortodoxie si pe cei care s-au jertfit pentru ea,trebuie sa ne rugam pentru ei. Promit ca la prima vizita pe care o voi face parintelui Iustin la Sf.Man."Petru Voda", sa aflu cat de xenofobe sunt cele afirmate in articol. Sincer,parerea mea este ca nu pot gasi nici urma de xenofobie in cele prezentate despre maica Heruvima. Multi din parintii de la Sf.Munte Athos,precum si multi dintre duhovnicii nostrii trag clopotele in dunga asupra luptei foarte tenace si perfide care se da asupra ortodoxiei ( mai ales din Grecia,Rusia,Romania),lupta dirijata de cercurile iudeo-masonice. Multi dintre sfintii romani care isi asteapta de foarte mult timp canonizarea ( mai ale din cei de la Aiud,parintele Lacatusu, Valeriu Gafencu) sunt lasati pe "linie moarta" datorita faptului ca au fost legionari! Unii din acesti legionari au facut greseli mari-pentru care au platit,dar multi si-au aparat neamul si credinta ortodoxa! Cititi "Sfantul inchisorilor" si "Intoarcerea la Hristos"de Ion Ianolide,carti aparute de curand prin manastiri, cercetati cu mai multa luare aminte istoria si marturiile celor care su scapat din iadul inchisorilor comuniste si veti vedea ce pata mizerabila si nemeritata s-a aruncat asupra legionarilor, prin "bunavointa" unor interesati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cipicah,nici ca se putea sa scrii ceva mai bun,ceva ce dovedeste a mia oara placerea UNOR ortodocsi de a se victimiza!Bravo. Cu victimizarea,treaca-mearga,da cu paranoia e o problema sa stii. Ca sa inteleg si eu: iudeo-masonicii de prin Rusia,Grecia duc o lupta miseleasca,asa,pe la spate,si in soapta,cu ortodocsii.Adicatelea,vor cu orice pret sa-i starpeasca de pe fata pamantului.I-auzi! Din cauza acestor agresori soptiti,nu se pot canoniza cei curati ca lacrima...[biz]Da,te-ntreb eu acum,de ce nu pot? Explica-mi. Normal ca tie nu ti se pare articolul ca fiind cu tente xenofobe,ar fi chiar culmea sa ti se para... Ca o paranteza,mi-a placut mult ´´ lupta dirijata de cercurile iudeo masonice´´ parca il si vad pe Il capi de tutti capi stand si pandind sa prinda vreun ortodox pentru a-l iradia. La Familia[pk] Concluzie: daca cel putin 50% dintre ortodocsi gandesc ca tine,atunci eu nu mai zic ca-s ortodocsa,la nimeni!Stii de ce? Pentru ca nu gandesc ca voi. ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cipicah Multi din parintii de la Sf.Munte Athos,precum si multi dintre duhovnicii nostrii trag clopotele in dunga asupra luptei foarte tenace si perfide care se da asupra ortodoxiei ( mai ales din Grecia,Rusia,Romania),lupta dirijata de cercurile iudeo-masonice.
Ceea ce era de demonstrat! In fine, io ma duc sa iau un distonocalm...ba nu, hai sa iau doua, cred ca e nevoie de doza dubla. Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cipicah Multi dintre sfintii romani care isi asteapta de foarte mult timp canonizarea ( mai ale din cei de la Aiud,parintele Lacatusu, Valeriu Gafencu) sunt lasati pe "linie moarta" datorita faptului ca au fost legionari! Unii din acesti legionari au facut greseli mari-pentru care au platit,dar multi si-au aparat neamul si credinta ortodoxa!
Legionarii sint o plaga a istoriei Romaniei. As vrea sa spun au fost, dar propaganda lor dementa este dusa mai departe si astazi de organizatii de dezaxati precum [url="http://www.nouadreapta.org/"]Noua Dreapta[/url]. Indivizi care ies in strada cu ecusoane Pro-Vita aparand dreptul embrionilor la viata nu vad nici un impediment in lichidarea unui popor intreg! Cipicu daca vrei sa vezi altceva mai pretios prin care sa'ti marturisesti credinta intreaba de preotul ortodox Räzmerita (nume predestinat) din Iasi. A fost un simplu om care si'a facut minunile in timpul vietii. Si chiar si pentru mine el ar fi mult mai indreptatit sa vorbeasca despre dumnezeu, mai mult decat toata colectia ta de tigve descarnate!
Come to The Dark Side ... we have cookies!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cipicah Multi din parintii de la Sf.Munte Athos,precum si multi dintre duhovnicii nostrii trag clopotele in dunga asupra luptei foarte tenace si perfide care se da asupra ortodoxiei ( mai ales din Grecia,Rusia,Romania),lupta dirijata de cercurile iudeo-masonice.
Vai de mine si de mine, tocmai pe unguri ii uitasi, bre cipicah? Asa cevaaaa[alcool] Xeno, trece maica pe pozitia a 3a Romania Mare [hot].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel
quote:
Originally posted by cipicah Multi din parintii de la Sf.Munte Athos,precum si multi dintre duhovnicii nostrii trag clopotele in dunga asupra luptei foarte tenace si perfide care se da asupra ortodoxiei ( mai ales din Grecia,Rusia,Romania),lupta dirijata de cercurile iudeo-masonice.
Vai de mine si de mine, tocmai pe unguri ii uitasi, bre cipicah? Asa cevaaaa[alcool]
A pai stai asa! Ca intre unguri si legionari dragostea e mare. Intre hortysti si legionari mai exact. Alta explicatie pentru absenta unei miscari nationale de rezistenta in Transilvania ocupatä eu nu o am. Astia au fost eroii de mucava ai neamului* care si-au aparat neamul si credinta ortodoxa convertiti ulterior in luptatorii din munti impotriva comunismului pentru ca le tineau calea secretarilor de partid cu 4 clase si le trageau basca pe ochi. Este absolut dezastruos pentru patriotismul lor de opereta faptul ca in Romania Maquis'ul a fost format aproape in exclusivitate din comunisti. ________ *Doi dintre ei - Mota si Marin au ajuns in Spania gresind trenul si au sfarsit luptand de partea lui Franco. De ce? "Au plecat pentru ca se tragea cu mitraliera in obrazul lui Christos". [:D]
Come to The Dark Side ... we have cookies!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cipicah,esti si tu in pozele alea de pe site-ul dat de Xeno? Apropo de poze,cum stau aia asa..drepti,ca niste soldatei si vor ei sa para furiosi,hotarati,de neclintit!(asta a fost partea amuzanta)[:D] Exact acum cateva zile am avut o conversatie cu cineva,despre Tutea.Defapt,acel cineva a avut cu mine.Habar nu aveam cine e Tutea asta,taceam si ascultam ´´despre cel mai mare filozof al neamului´´ Ala de s-a bagat la dintr-astea conversatii cu mine o fi fost ´´soldatel´´ ale dreptii?[:0]Mi-e ciuda ca a scapat de mania mea[neand] Da ne mai intalnim noi.....si-i zic ca-s iudeo-masonica,sa vad,fuge de mine mancand pamantul sau o vrea sa ma otraveasca?[zz] ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...