Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Portretul "inselatului"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Cristina_A
Oare de ce barbatii inseala mai mult decat femeile? *********************** When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************
nu inseala barbatii mai mult decat femeile.In majoritatea cazurilor,barbatii inseala tot cu femei,si alea nu-s toate single. Doar ca,barbatii sunt prinsi mai des.Femeia are arta de a se ascunde mai bine.Statistic vorbind,femeile inseala la fel de mult.Nu ma intreba acum care statistica,ca nu mai stiu unde am citit si de catre cine a fost facuta. Si ca sa raspund la topic... nu cred ca exista un portret al celui care inseala.Ca doar nu s-a nascut ´´plamadit´´ pentru inselat.Eu cred ca,prin slabiciunile noastre,cu totii putem cadea in plasa ´´inselatului´´,in functie de evenimentele si caile care apar in viata noastra. Monogamia a dezvoltat si mai mult in oameni simtul proprietatii.De aceia ne doare atat de tare cand suntem inselati.Ca realizam ca ´´proprietatea´´nu e defapt a noastra.Ea nu exista,practic. ladyJ ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Portretul "inselatului":e acea persoana care nu comunica cu partenerul,nu remarca faptul ca nu mai are nimic in comun cu partenerul(inafara aspectelor materiale),demonstreaza intr-un fel ca nu-i pasa de relatie comportindu-se in virtutea inertiei ,crede ca o hirtie e destul si tine impreuna doi oameni pina la adinci batrineti ,evolueaza diferit si nu se armonizeaza cu dorintele celuilalt , e in expectativa dupa vreo minune care sa faca totul la fel ca la 1907,etc. Cine crede ca inselatul n-are nici o legatura cu ce se intimpla , se inseala!Adica asa perfecta si cauta alta?Poate e satul de perfectiune ca de mere padurete?! Cineva de aici avea dupa semnatura un citat pe care-l reproduc aproximativ:Pentru orice femeie frumoasa exista un barbat care s-a saturat sa o arda.[:D] Facind abstractie de faptul ca totul e spus de o maniera brutala ,va rog sa recunoasteti ca e logic si din pacate adevarat. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista un portret al inselatuilui, adica "uite ba ce fatza de om bun de inselat ai, asa ca n-am ce face, trebuie sa demonstrez si eu ca-ti meriti fatza asta"[:D]. Cel care insala poate sa-si gaseasca multe scuze : ba ca partenerul nu-i ofera totul, ba ca-i ofera totul si implicit il sufoca, ba ca nu stiu ce cod genetic e vinovat pentru tradare, ba ca stresul l-a impins de la spate etc. E greu sa cunosti cu adevarat un om si implicit sa stii ce e capabil sa faca atat timp cat, uneori, iti trebuie o viata sa-ti cunosti propria persoana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista portret al celui inselat, oricui i se poate intampla, insa nu oricine accepta sa se repete...fie scapi de "vinovat", fie iti iei masuri, insa fara garantii 100%. Exista mai degraba portret al celui predispus sa insele! Cred ca este pur si simplu o problema de caracter, anume genele mostenite, educatia si mediul in care am trait,si, de ce nu, autoeducatia; nu ma refer la scoala, ci la bun simt, la etica, decenta, morala, respect, empatie....valori sanatoase, prezente sau nu in viata noastra, incepand din copilarie. Din experientele traite pana acum, eu am ajuns la niste concluzii, si anume ca un mincinos va minti ori de cate ori crede el ca este necesar, un escroc va escroca cand va avea ocazia, cine poate insela o va face ori de cate ori se simte tentat, acoperit si indreptatit...si tot asa. Este o chestiune de "setari"; si nicodata mincinosului nu-i va fi rusine ca minte, ci dimpotriva, "s-a scos" inca o data cu succes, iar cel care insala, chiar nu-i mare lucru, are o mie de explicatii sau scuze la indemana, si de regula, nu are nici o vina, situatia a fost de asa natura ca... Sincer, din cte am trait, vazut si auzit, cei care insala parca ar fi frecventat aceleasi cursuri despre "cum se face"..., ce-i spun amantei, ce spun nevestei, cum ma descurc in situatia a sau b. Nu exista jena, remuscari...eventual teama de a se afla. Mai cred ca cine este dispus sa minta sau sa insele, la serviciu, in afaceri, in anturaj, mai devreme sau mai tarziu o va face si acasa, in familie, daca va considera ca este in interesul lui (asta am aflat-o pe propria-mi piele). Omul nu isi schimba caracterul ci atitudinea functie de prioritati! Am vrut sa va amuz un pic! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina_A
Oare de ce barbatii inseala mai mult decat femeile?
Ai tu vreo statistica in domeniu? Poate ne lamuresti... Subiectul este interesant. Acum cred ca e bine sa fii tu insati, ala pe care te cunoaste partenerul si de care s-a indragostit. Viata-i scurta, ce rost au tertipuri care sa te tina in frau...Are balta peste, insa parca si sa stai la pescuit mereu, nu e o solutie. Asa ca admit ca exista oameni care vad semne de slabiciune intr-o sinceritate a partenerului. Exista chiar destui. Poate ca putina retinere calculata ajuta. Cu siguranta, am intalnit persoane extraordinare si catalogate drept fraieri. Viata nu-i dreapta... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cristina_A
Oare de ce barbatii inseala mai mult decat femeile? *********************** When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************
Nu sint feminista ,dar cred ca femeile inseala ptr ca le lipseste ceva in schimb barbatii o fac ca sa aiba ceva in plus. Ingrid amore di mama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pana acum toate raspunsurile la acest subiect si cred ca intr-adevar nu exista un portret al inselatului. Persoane inselate poat fi atat cele care daruiesc tot, se contopesc in relatie si in final isi pierd identitatea, asa cum pot fi si persoanele reci, stapane pe ele, asa-numitele persoane "ale naibii". Cred ca inselatul intervine din cauza unor lipsuri, frustrari, lipsa de comunicare sau din nevoia de a incerca ceva nou, cat se mai poate. De asemenea, nu cred ca o persoana este mai inclinata la a insela decat alta, cred ca circumstantele si taria de caracter a fiecaruia sunt determinante. In ceea ce priveste intrebarea "de ce inseala barbatii mai mult decat femeile?", parerea mea este ca raspunsul consta chiar in diferenta dintre barbati si femei. Barbatii pot avea relatii sexuale si fara a pune suflet, ei sunt mai susceptibili la a incerca ceva nou si, de asemenea, sunt mai predispusi la a-si asuma riscuri. Femeile sunt mai familiste, poate ca pun mai mult lucrurile in balanta si nu sunt dispuse sa riste o relatie pentru ceva pasager, pentru o euforie de moment. M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
daca femeile inseala mai putin inseamna ca este mult mai grav.... adica un numar mare de barbati inocenti se imperecheaza cu un numar mic de femei perverse...deci....1 femeie are 10 masculi in acelasi timp (exagerare!![:D]) . corect?
Mai Guestus mai,cum te duce pe tine gandul direct la orgii sexuale[:D] Asta cred eu ca se vrea alt subiect...da tu chiar vrei sa-ti pui pe cap 99,9% din suflarea feminina de pe forum?[bruta] ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...