Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Portretul "inselatului"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Guestus
Spune si mie sa inteleg ladyj....barbatii ce inseala sint multi...si femeile ce inseala sint putine...deci un nr mic de femei perverse e cu un numar mare de barbati...corect?
Incorect.Stii de ce? Pentru ca eu NU am spus ca,barbatii inseala mai mult decat femeile.Ia de citeste prima mea postare la topic. Deci si prin urmare,a cazut orgia[:D] Sorry Guestus. ladyJ Edit..chiar daca,barbatii ar insela mai mult(referitor la numarul barbatilor care inseala) si femeile mai putin(aceiasi referire) tot nu merge orgia,ca,statistic sunt mai multe femei decat barbati,deci,se prea poate ca,multe din femeile care se culca cu barbati insurati sa fie...single.So..ele nu inseala pe nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu nu cred ca inselatul are legatura cu cat de mult sau de putin te expui. Din contra as spune ca o persoana care se cenzureaza in exprimarea sentimentelor, care nu daruieste de frica sa nu daruiasca prea mult fata de ce primeste are sanse mult mai mari sa devina inselata. Iubirea inseamna daruire, comunicare, incredere, respect. Eu nu pot sa intru intr-o relatie cu jumatate de masura. Sigur ca nu discutam aici despre genul de iubire bolnavicioasa, in care il pui pe partener in centrul universului tau, vorbim despre un sentiment frumos care nu are legatura cu genul de negot de la piata, cat imi dai pe ce iti ofer. Eu cred ca este importanta o scara de valori in functie de care iti alegi partenerul, pt ca zic eu mingea este la el. Daca scara de valori este corecta atunci sansele sa fi inselat sunt f mici. In acelasi timp consider ca este important sa iti asumi alegerile si sa fie in cunostiinta de cauza. Sunt si oameni inselati de propriile lor asteptari vis-a-vis de caracterul partenerului, persoane care nu si-au evaluat corect relatia in care au intrat etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune raspunsuri dar, din pacate, fara nici o legatura cu subiectul..... a inselat cineva din cei care scriu aici? sau a fost inselat? sa spunea acea persoana (patita) cum se purta partenerul / partenera si cum se descurca persoana in cauza acasa! si de ce a facut-o! Cred ca din cauza ca sariti repede sa judecati cei in cauza " fug" de subiectul asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Da, eu am fost inselata si e crunt. Asta pentru ca am avut incredere in partener cand imi spunea ca are 'treaba' si era convingator si chiar imi demonstra pana la un punct cand incepeau minciunile. Concret, sa va povestesc ce s-a intamplat... Relatia a inceput frumos, el o terminase cu o fitoasa dupa spusele lui careia nu-i convenea nimic, nu era niciodata multumita de nimic si vroia si el o femeie normala pe care sa o intereseze nu numai soarta ei ci si a lui. Vroia o femeie care sa-l iubeasca. A gasit-o. EU. Imi spunea la inceput ca sunt tot ce a visat si ca nu-i vine sa creada ca i-a dat Dumnezeu o fata asa cum si-a dorit. Buun... Pana aici totul perfect.La scurt timp au inceput sms-urile primite noaptea, beep-uri la fel noaptea. Rapunsul lui...e o nebuna... adica fosta. Pe urma a inceput sa aiba treaba dupa-amiezele...ba ca il cheama ta-su sa ii repare nu stiu ce sau il chemau diferiti clienti si imi dadea telefon sa imi spuna ca s-a prelungit prea mult intalnirea si nu ne mai vedem in seara asta. Mentionez ca eu stateam la el aproape in fiecare seara. In timp am realizat ca telefoanele ei erau alimentate de indecizia lui. Nu am mai rezistat si m-am uitat in telefoanele lui. Am descoperit ca vorbea cu ea in fiecare zi, ea ii trimitea sms-uri de amor de genul: iubitule, te vreau..., Dar nu mi-a fost clar de ce ma mai 'pastra' si pe mine. Pai cum de ce , o sa spuneti, ca doar baiatul era destept, ii faceam toate poftele si il cautam si in c r pe romaneste, dar el o iubea pe cealalta. Am fost socata in ziua in care am descoperit si nici acum nu mi-am revenit complet desi a trecut ceva timp, ca fitoasa nu era alta decat 'tarfa' lui ta-su. Taica-su , barbat la 60 de ani plin de bani traia cu o tarfa blonda cu 30 si ceva de ani mai tanara si nimeni alta decat cea cu care traia si fi-su. Nici un pic de respect in primul rand pentru ta-su si pentru el in acelasi timp....ea , o tarfa fara scrupule care profita de banii lui ta-su si de barbatia lui fi-su ...Ca vorba aia, ta-su ce sa-i mai faca...e si bolnav pe deasupra... Cel mai tare m-a durut cand am descoperit in mesajele lor rautati la adresa mea... ca el i-a zis ca are o proasta care are grija de el....E dureros...Anul trecut dupa ce am venit din concediu petrecut impreuna la mare in afara tarii la nici o saptamana s-a dus si s-a culcat cu ea.... ce ziceti? si cat am stat acolo nimic nu i-a convenit... nu s-a simtit bine deloc...pentru ca nu era cu ea, era cu mine....I-am zis pa si am plecat...sa ramana cu tarfa, ba l-am amenintat ca il torn lui ta-su... Nu am loc aici sa spun mai multe... si nu vreau sa va plictisesc...nu sunt singura inselata... Partea proasta e ca eu am intrat in relatia asta dupa ce mi-a murit sotul, eram complet vulnerabila si el a profitat. Eu aveam iubire de daruit si nu mai aveam cui... In casnicia mea am fost fericita si sotul meu m-a iubit pana la a ma diviniza. Dar iata ca am simtit gustul atat de amar de a fi inselat de barbatul iubit pentru ca eu chiar l-am iubit. Bineinteles ca tarfa i-a dat papucii la scurt timp si nici nu si-a dat seama cat s-a umilit...e constient ca ta-su poate sa afle oricand si nu vrea asta ca de, doar tata il scoate din incurcaturi, tata are bani si il dezmosteneste si acum nici singur nu vrea sa fie ... [vom]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lacrima_n
ba l-am amenintat ca il torn lui ta-su...
De ce n-ai facut-o? Poate ca inca nu e timpul pierdut.[:D] ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...