Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Portretul "inselatului"


Recommended Posts

Cred ca nu exista un "portret" al inselatului in afara faptului ca a acceptat o relatie cu o persoana lasha. Lasitatea asta poate lua multe forme si poate avea multe denumiri ëlevate, gen flexibilitate, "diplomatzie" etc, dar la baza are tot o personalitate nedefinita si ezitanta, care se cam intoarce asa dupa cum bate vintul. N-am preconizat niciodata, nici nu preconizez ca in relatiile viitoare sa imi cenzurez increderea sau sa inchid robinetul cu sentimente ca sa masor cit ofer si cit primesc. Pot la fel de bine sa iubesc mai mult ca el si fara sa ma insele.Pot eu sa il iubesc si el sa ma paraseasca la un moment dat. Nu e obligatoriu sa ma insele ca sa nu obtin echivalentza relatiei. Este pur si simplu vorba de asumarea unui risc. Oamenii se schimba, orice relatie poate sa functioneze sau sa se stinga la un moment dat. Tot ce pot sa fac este sa incerc sa evaluez din start personajul, si sa vad daca are tendintze duplicitare, ca sa stiu la ce sa ma astept. Daca la o adica gasesc vreuna pe sub patul meu sau domnul ar prefera sa ma anunte ca isi muta cuibul. Atit. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Elise
(...) a acceptat o relatie cu o persoana lasha. Lasitatea asta poate lua multe forme si poate avea multe denumiri ëlevate, gen flexibilitate, "diplomatzie" etc, dar la baza are tot o personalitate nedefinita si ezitanta
Sunt de acord cu tine, Elise. Si cot la cot cu lasitatea merge superficialitate. Atat de multe relatii superficiale, intre robotei care au o casa si copii impreuna, dar nu se cunosc si nu au nimic in comun... ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ladyJ
quote:
Originally posted by Guestus
Spune si mie sa inteleg ladyj....barbatii ce inseala sint multi...si femeile ce inseala sint putine...deci un nr mic de femei perverse e cu un numar mare de barbati...corect?
Incorect.Stii de ce? Pentru ca eu NU am spus ca,barbatii inseala mai mult decat femeile.Ia de citeste prima mea postare la topic. Deci si prin urmare,a cazut orgia[:D] Sorry Guestus. ladyJ Edit..chiar daca,barbatii ar insela mai mult(referitor la numarul barbatilor care inseala) si femeile mai putin(aceiasi referire) tot nu merge orgia,ca,statistic sunt mai multe femei decat barbati,deci,se prea poate ca,multe din femeile care se culca cu barbati insurati sa fie...single.So..ele nu inseala pe nimeni.
Mai, ce demonstratie smechera !!!... Tipele fac ce fac, si tot deasupra ajung !!!... [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca un om care ar fi ptut avea o viata de familie minunat a dat cu m-ii in fasole! Nu exista portret al inselatului. Cel inselat sigur nu are nici o vina ... Si daca ar fi cei mai rai oamnei din lume tot nu ar meriat sa fie inselati. Corect este sa spui punct daca esti langa cineva care nu te merita si sa o iei de la capat sau sa spui uite mai eu nu vreau asta, nu-mi mai place asta ... Cei care trec la astfel de fapte nu sunt decat oameni de nimic si am spus oamnei, nu femei, nu barbati in primul rand ca nu au curajul de a discuta ceea ce nu agreaza. De fapt cred ca este mai mult ca asa vor ei decat ca au vre un motiv. Multi dintre ei gasesc persoane carae accepta si chiar se complac in pozitia de victime. Eu nu as putea dar asa cum am spus oamenii nu trebuiesc judecati dupa propriul tau standard. Deci ca sa-ti raspund nu stiu si nu cred ca exista o 'fata' specifica pentru iselaciosi! Sa fi curajoasa si puternica asata am sa-ti spun si Dumnezeu sa te lumineze!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Barbatii inseala cu femei! de ce o fac? numai ei stiu, cei care inseala. Poate fi curiozitate, evadare, prostie...etc...nu stim noi cei care n-am inselat tot ei stiu. Un portret al celui care inseala nu cred ca exista, fiecare om are firea lui, si cand o da de gard se poate manifesta diferit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba ii tradeaza comportamentul cand inseala. Trebuie doar sa-l cunosti ff bine si iti dai seama. Se vede, se simte...pur si simplu. Incepand cu telefoane la care nu raspunde de fata cu tine, la sms-uri care nu ti le arata, nervi si certuri fara motive reale, scuze penibile si altele. Trebuie doar sa ai ochi sa vezi semnele. Oricum, daca ii sta in fire sa zburde din floare in floare, o va face oricat de vigilenta ai fi (valabila si pentru femei, nu doar barbati). Dar depinde de mine si de el ce fel de viata vrem sa ducem ca si cuplu. Ori ne intelegem, ori ne urmarim ca soarecele si pisica ori ne vedem fiecare de viata lui/ei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...