Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

GEMANUTE, la multi ani !!!!!


Recommended Posts

La multi ani tuturor gemenilor de ieri si de azi asta asa sa nu cumva sa uit pe cineva si mai ales poate mai sunt gemeni care nu au scris pe aici si isi aniverseaza zilele pe acum. Multumesc fetelor pentru felicitari la adresa biei. Ieri am avut dublu eveniment a fost ziua ei plus prima serbare la gradi. Daca aveti rabdare cititi un pic la psiho poate imi dati niste idei la problemele daca pot spune asa cu care ne confruntam noi cu bia. Am scris acolo si cum a fost la serbare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lora, mi-a luat piuitul ce buchet maaaare si fruuumos! [il] Sau era vorba de aparatul de "tortura"? [:D] Mercedes, am citit si subiectul de dincolo, insa nu stiu ce sfaturi sa dau. Deocamdata am doar atestat de matusa, iar in educatia nepoteilor nu m-am bagat niciodata. Au parinti, bunici... Eu sunt buna numai la iesit in parc si la joaca! [:D][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora Wow, ce buchet minunat!! Am ramas fara cuvinte!! Dar...cu intarziere, iti urez si eu "La Multi Ani!" sa ai noroc si sa ai parte de tot ce iti doresti. (soryy ca n-am fost pe faza) [flo][flo][flo] Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] BIA sa cresti mare si sanatoasa si sa iti bucuri parintii ... si spor la deschis cadouri [;)] [s][s] [s][s][s] LORA multa sanatate si implinirea dorintelor [flo] ... wow si eu in rand cu fetele [cool] ... scuze de intarziere! [pup] la toate gemanutele! Aida [pis][url="http://good-times.webshots.com/slideshow/560213253HHQTWS"]DISNEYLAND PARIS 2008[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mercedes, ce-am gasit pentru tine: Gemeni Sunt copii foarte vioi, agitati si mai ales foarte vorbareti. Curiozitatea lor nativa se manifesta inca din copilarie si veti vedea ca sunt mereu in cautare de surprize si mereu gata sa inventeze un joc nou. Dau dovada de o vivacitate si o voiosie incredibile, le place sa se miste si le place mult aerul liber. Vor fi foarte atrasi de plimbari in parc, urcari pe munte, precum si de patine, role, bicicleta. Le place sa se joace cu alti copii si vorbesc mult atat cu adultii cat si cu cei de varsta lor. In discutiile cu prietenii lor, le place sa isi impuna punctul de vedere si nu cedeaza usor. Sunt niste copii atenti si ageri, au o memorie excelenta, motiv pentru care studiile le vor merge excelent. Curiozitatea este a doua lor natura asa ca vor fi interesati de orice si mai ales de lucrurile noi. Se plictisesc repede, vor mereu ceva nou, asa ca veti vedea ca se vor plictisi repede de vechile jucarii si ca vor dori altele noi. Sunt atrasi de limbile straine, lectura. Sunt in general niste copii reci, pentru care relatiile sentimentale si afective cu familia nu sunt la fel de importante precum cele intelectuale. si Copiii gemeni: Sunt foarte vivaci, voiosi, plini de energie si, fireste, curiosi. Se orienteazã repede spre o grãmadã de lucruri pe care ar dori sã le facã si pe care, odatã începute, arareorile terminã. O indicatie foarte utilã pentru educarea lor o constituie deci impunerea unei conduite care sã le dezvolte personalitatea si puterea de concentrare asupra unei actiuni, de orice naturã ar fi ea. Atunci când discutã în contradictoriu se încãpãtâneazã fãrã sens, cu atât mai mult cu cât devine evident cã n-au dreptate. Nu-si vor recunoaste greselile decât cu mare greutate si vor încerca sã-si impunã întotdeauna punctul de vedere, indiferent dacã e just sau nu. Au talente mai în toate domeniile si urmare unei meserii nu va fi niciodatã o problemã de aptitudini, ci una de alegere. E bine ca pãrintii sã-i ocupe tot timpul cu câte ceva, cãci inactivitatea îi apasã greu si pot deveni foarte nerãbdãtori în tot ceea ce fac – o trãsãturã negativã care le este foarte dãunãtoare. sau Copilul din zodia Gemeni Pustiul Gemeni este foarte independent si de mic vrea sã fie luat în serios, chiar dacã face o multime de nãzbâtii. De aceea adultii ar trebui sã încerce sã pãtrundã în lumea lui pentru a-l întelege iar atunci când greseste sã i se explice ca unei persoane mature de ce a gesit si cum ar fi trebuit sã se comporte. Pedeapsa fizicã în cazul unui copil Gemeni nu are nici un efect, dimpotrivã spiritul rebel din el se va trezi si va avea tendinta de a comite aceeasi gresealã. Este din fire un copil foarte curios si pãrintii ar trebui sã exploateze aceastã curiozitate copilãreascã spre un scop mai bun, cum ar fi acela de acumulare de noi cunostinte si evolutia spiritualã. Problema lui este însã aceea cã se plictiseste repede si nu are suficientã rãbdare sã cunoascã lucrurile mai în profunzime, rãmãnând doar cu suprafata. Ajunge sã cunoascã o multime de lucruri dintr-o multime de domenii dar nimic serios. No, acuma te-ai mai luminat un pic? [:D] Eu zic ca ai un copil perfect normal, sanatos, sociabil, cu convingeri ferme de pe acum! [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, Aida, multumesc! [pup] Mercedes, eu zic s-o lasi in pace o perioada, cred ca e cam stresata cu pronuntia corecta si de aia iti zice sa taci. Las-o sa pronunte ce si cum vrea o perioada si mai reluati dupa exercitiile. Are si ea nevoie de o pauza si, crede-ma, gemenii sunt foarte incapatanati...cunosc din propria experienta...daca cineva vrea sa fac ceva ce n-am eu chef, ei bine, chiar daca trebuie, de-al naibii nu fac, na! [:D] Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...