Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avertizare pentru viitoarele mamici


Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 year later...
Citat:
citat din mesajul lui bebealex
Sunt din Constanta si si am patit un lucru ingrozitor, consider ca vinovat este doctorul la care am fost. Avertizez pe aceasta cale sa fie mai atente viitoarele mamici.Il cheama Mohamed Zaher si este considerat un doctor foarte bun. Era considerat mai bine zis. Am 33de ani si multi doctori mi-au spus ca nu pot ramane gravida dar spre surprinderea mea si bucuria mea mare am ramas gravida. Am auzit de acest doctor si am avut mare incredere in el. Am mers in fiecare luna la echo, am facut toate analizele, am facut tot ce mi s-a spus ba chiar mai multe pentru a fii totul in regula.Eram atat de frumoasa cu burtica,Doamne ma consideram cea mai norocoasa femeie de pe pamant. Trebuia sa-l nasc pe bebe intre 10-15 noiembrie 2007 pe Alexuta al nostru. Pe 20 octombrie am avut asa o presimtire, de fapt nu-l mai simteam pe ingeras asa de tare ca inainte. Am sunat doctorul ca vroiam sa ma vada la echo, era la o nastere in Mangalia si m-a trimis la colegul lui Cristureanu. Am mers cu sotul, am facut eccho, mi-a zis ca totul e Ok, ca nu mai misca ca inainte ca e mai puturos dar ca e Ok. Apropo acest doctor renumit Zaher nu spunea la echo ce e baiat sau fata, ca cica e mai placut sa aflii tocmai cand nasti. Cand am fost la Cristureanu am aflat la aproape 9 luni ca e baiat. Doamne ce ne doream cel mai mult un baietel. Am plecat acasa foarte bucurosi ca totul e Ok. Dupa ce am plecat am sunat doctorul sa il anunt ce mi-a spus Cristureanu. Am sunat pentru programare pe data de 25 octombrie, m-a programat la ora 19.00 dar eu iarasi aveam neliniste si nu stiam de ce. M-am dus la doctor pe la ora 15.00 si am stat acolo pana m-a primit. Nu pot sa uit zambetul cretin si nepasarea acestui doctor. Mi-a facut echo de nu stiu cate ori si l-a un moment dat mi-a zis sa imi sun sotul ca inima puiului meu nu mai bate. De ce l-am intrebat si el mi-a raspuns ca se mai intampla ca sunt tanara si ca pot sa mai fac altul. O jumatate de ora a durat pana a venit sotul dar mi s-a parut o vesnicie. Doctorul m-a bagat intr-o camera si si-a vazut de consultatiile lui in continuare. Nu stia cum sa scape de mine mai repede ca sa nu facem vreo scena sau sa nu vada si alte paciente esecul lui,nepasarea, crima lui. Ne-a chemat a doua zi de dimineata la spital ca sa nasc. M-a dat pe mana doctorului sef de sectie Tica si a plecat ca si cand asta era tot. Doamne cat as fi vrut sa il omor in momentul ala Am stat 24 de ore cu injectia in coloana(epidurala), mi-au facut anestezii peste anestezii, ca sa nasc normal si nu cezariana ca se pare ca era in joc si viata mea. Pentru ca eram un caz aparte si sa nu se auda si in alte parti l-a lasat pe sotul meu cu mine tot timpul. Am nascut pe 27 octombrie 2007 foarte greu cu ruptura si altele, mi-au luat copilul sa nu il vad, avea 3 Kg si era baiat. Am avut si am in continuare cosmaruri, ma sustine sotul, care si el este daramat, ma sustine familia, prietenii,dar degeaba, mi-e dor de miscarile puiului meu, mi-e tare dor de el. Au reusit sa ne convinga doctorii ca nu se cunoaste cauza decesului pentru ca copilul ajunsese la maceratie, adica era mort de vreo cateva zile, iar miscarile din burta pe care le simteam erau de fapt cum se misca el in burta asa mort. Am stat 5 zile in spital, l-au tinut in congelator si au zis ca nu mai e nimic de facut. M-am chinuit tare mult si cu lactatia pentru ca am avut mult lapte dar nu aveam pe cine hrani. Au trecut 2 luni si cateva zile de atunci si incerc sa fiu tare dar nu prea reusesc. Sper viitoarelor mamici sa cititi mesajul , sa nu va suparati pe mine ca va scriu durerea mea, dar vreau ca voi macar sa fiti mai atente la ce doctori mergeti, si daca simtiti ceva in neregula sa mergeti la mai multi doctori, sa nu faceti ca mine. Carla.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
Imi pare foarte rau pentru ce ai patit, aproape ca nu imi vine sa cred.Eu am un baietel pe care l-am nascut la Isis cu dr. Mohamed Zaher. Am nascut intr-o ora , nastere normala, el m-a ajutat foarte mult , totul a decurs bine si dupa 3 zile eram acasa cu bebe . Acum sunt insarcinata din nou in 16 saptamani. Cand aveam 13 saptamani de sarcina m-am dus la echo si mi-a zis ca totul e bine colul e inchis copilul e bine , asa ca ne-am hotarat sa facem un week-end la munte, eu sunt din constanta dar nu am ajuns prea departe pt ca la cernavoda am inceput sa sangerez, si am dat fuga la primul spital pe care l-am crezut cat de cat bun, adica la medgidia. Mare mi-a fost mirarea cand am ajuns acolo. M-a consultat un medic , idiot , care tot o dadea cu trebuie sa facem avort ca e viata ta in pericol, copii mai faci, i-au dat un pomelnic cu medicamente sotului meu si m-au lasat intr-o camera singura juma de ora ca trebuia sa cumpar pana si seringi. Cand a venit sotul meu de la farmacie l-a sunat pe Zaher sa-i spuna ce am patit si Zaher a intrebat: Inima copilului ii bate? Daca da sa nu il lasi sa-ti faca avort, sa-ti de-a tratament sa-ti opreasca hemoragia si vii la constanta. Am cerut o rezerva , era 20 de euro. sotul meu ardea cu briceta gandacii de pe perete, si pe la 12 noaptea am plecat din spital ca nu mai suportam nepasarea de acolo.Am venit in constanta la isis s-a ocupat de mine Zaher si dupa 3 zile eram acasa. Eu stiu ca Zaher nu iti spune ce ai la echo daca fata sau baiat si stiu ca nu este de acord cu avorturile. Eu ;la prima sarcina faceam echo la doctorita dascalu la provita e super buna si iti face un echo detaliat iti spune tot cu lux de amanunte. Dar il consider f bun pe zaher . La prima nastere la 22_30 eram la spital l-am sunat . a ajuns imediat si la 23_35 l-am nascut pe dimitris. Stiu ca asta nu este o consolare pentru tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit topicul si vroiam sa adaug ca medicul la care mergi nu are obligatia sa vina la spital si sa asiste nasterea decat daca este de garda, si atunci in functie de cati medici sunt poate sau nu sa o faca. Iar ecografiile in alte tari se fac mult mai rar, cam de 3 ori in sarcina, nu o data pe luna. http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/antenatalhealth/scans/ultrasoundscansoverview/ De asemenea daca vreti sa acuzati un medic va trebui sa depuneti actele in decurs de max. 60 de zile, si puteti cere fia de externare, rezultatul autopisie/biopsiei, analizele facute si foaia de observatie din spital. Se vor face copii si asta serveste la dovada. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!!! n-am avut vreme sa citesc toate paginile, dar mi s-a zburlit parul pe mine cand am citit de Dl. Dr. Zaher...nu va ganditzi ca voi suntetzi cateva, cele care atzi avut ghinionul sa va pierdetzi copilul, iar majoritatea celorlalte paciente ale domnului doctor sunt multzumite...defaimarea unui doctor renumit din Constantza, e rushinos shi scandalos sa citim asha ceva! eu am fost pacienta Dl.Dr Cristurean shi am avut ghinionul ca in saptamana in care aveam DPN la a doua sarcina, sa fie operat dumnealui (in iulie 2007), astfel incat, am aflat cu stupoare ca m-a preluat colegul lui de cabinet (pe atunci aveau cabinet in zona industriala), DR. Zaher...am fost mai mult decat speriata, shtitzi ca se formeaza o legatura puternica intre doctor shi pacient pe parcursul a 9 luni. Dar, neavand ce face, joi am fost la vizita (lunara, nu te cheama niciun doctor mai devreme, poate doar la 2 saptamani daca e sarcina cu probleme sau daca insishti), iar sambata am nascut prin cezariana cu Dr. Zaher la Maternitatea de stat din Mangalia...totul a decurs excelent, ii multzumesc shi acum, am ramas pacienta Dumnealui shi sincer imi pare rau sa citesc aici ca suntetzi atat de acuzatoare la adresa acestui medic - este deosebit ca shi om, vorbeshte ff frumos cu pacientele, are rabdare sa explice, este calm. shi inca ceva, la vizita de joi a reushit sa ma calmeze, incurajeze, sa-mi ofere toate circumstantzele de a-mi capta increderea in el, omul-medic pe care-l vazuzem pentru prima data in viatza mea, pana la urma increderea in medicul curent este importanta, te dai shi tu shi copilul pe mana lui. imi pare rau ca voi atzi patzit asha ceva, e dureros...dar nu merita sa jignitzi un profesionist! Avetzi calea legala la indemana, datzi-l in judecata shi obtzinetzi o hotarare judecatoreasca favorabila voua, impotriva lui, despagubiri sau doar pentru a-l defaima, insa in urma unui proces in instantza. repet: pentru mine shi alte cateva mii9poate shi mai mult) de paciente Dl.Dr. Zaher Mohamed este un medic excelent...nu imi place sa citesc cum se arunca cu vorbe/ pietre in Dumnealui. toate cele bune shi nu va pierdetzi increderea voi cele care atzi suportat asha pierdere! Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zouzounaki fetelor sa ma scuzati,dar aici o mama isi plinge puiul pierdut...in nici intr-un caz nu a cerut sfaturi de cum sa se razbune...deci,nu e loc de sfaturi gen xio...daca doriti sa plingeti alaturi de ea,s-o faceti..daca nu,macar lasati "sfaturile"pentru un alt subiect,acolo unde sint cerute...numai bine[flo2]
hai ca am reushit sa citesc...deshi cu Xio m-am mai contrazis pe ici, pe colo, sfaturile ei de aici sunt bune din punct de vedere legal, iar topicul poarta titlul de " Avertizare pentru viitoarele mamici", deci scrie cine, ce poate shi crede de cuviintza ca atare, eu am povestit nashterea mea cu Dr Zaher - pentru mine a fost bine- Doamne ajuta!....am citit mai cu atentzie shi mesajul tau Bebealex (Carla) imi pare tare rau ca ai trecut printr-o asemenea experientza trista shi dureroasa, dar incearca sa-tzi revii, vorbeshti de data de 27 oct 2007, deci sunt 3 ani...depasheshte cumva starea asta, ura pentru amandoi doctorii(Zaher shi Tica) din Cta nu e buna, te incarci negativ...mergi la biserica shi roaga-te la DD sa-tzi gaseshti linishtea, vino shi scrie la topicurile de Constantza, citeshte dramele altor mamici ce au reushit ca dupa un puiutz-ingerash sa aiba alt/altzi copilashi...viatza merge inainte, cu bune shi rele! numai bine ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, oricum din ce a povestit Bebealex nu e de vina Zaher pt. nimic medical, poate doar pt. comportament, adica nu a fost destul de suportiv si nu a aratat empatie. ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, daca l-ai cunoashte pe acest doctor ai fi consternata de aceste declaratzii...dl. dr. Zaher este un medic cum rar intalneshti, sta de vorba cu pacientele, calm, domol, intr-o romana aproape perfecta,,,imi pare rau ca i se intineaza numele pe acest forum. eu in mesajul de deschidere al acestui topic am citit ca bebealex averizeaza gravidele cu privire la doctorul Zaher, de aceea eu mi-am permis sa povestesc experientza mea de nashtere cu Dumnealui. pe dl dr. Tica nu-l cunosc decat ca la prima nashtere ,deshi nu eram pacienta dumnealui shi era vizita de dimineatza pe sectzia unde este shef, s-a purtat cordial, m-a intrebat cum ma simt (nascusem natural), a fost chestie de cateva minute shi am schimbat politetzuri doctor-pacient, dar am prietene ce au nascut cu dr. Tica. plus ca de catziva ani incoace, in cta e o moda ciudata, probabil bazata pe orgolii profesionale, se denigreaza anumitzi ginecologi de succes din orash...culmea aceshti ginecologi au deschis anul trecut 2 clinici private de nashteri, gravidele se inghesuie la usha lor de ani de zile, dar totushi circula prin targ anumite zvonuri...uite aici un topic despre maternitatea Isis, unde dr. Zaher este coproprietr (din cate shtiu) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156565 numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...