Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicii stricate de soacre


Recommended Posts

La inceput totul a fost roz pana cand am inceput sa ne cunoastem fiecare si sa ne vedem defectele si calitatile.Locuiam cu ea ,dar pe zi ce trecea incepeam sa ma racesc pt ca nu imi convenea tot ce facea mai ales cand se baga in discutiile noastre sa-si spuna parerea.Ea avand o nepoata care si aceasta locuia cu noi deoarece parintii lucrau in italia,trebuia sa suport si acest copil razgait pe care nu il mai inghiteam de nici o culoare.Ma deranja foarte tare pt ca imi umblau in lipsa mea in camera cautand prin sertare si lasand-o pe cea mica sa se joace cu toate cosmeticele si cremele.Toate acestea le raportam sotului ca acesta sa le spuna ,dar fiind atat de iubita de soacra, pe cea mica pur si simplu nu aveai voie sa ii zici nimic si incepeau certurile.Pe zi ce trecea incepeam sa ma stresez si sa ma cert cu el din cauza celor doua.Am ajuns la concluzia ca nu conteaza nude stai poti sa ai si o camera conteaza sa fie intelegere si liniste.Discutile si certirile nu s-au terminat aici...[blabla]Revin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca pui cheie la usa sigur v-a face crize. Mai bine o faci sa nu mai intre la tine in camera de jena .Mi-as lasa chilotii atarnand prin camera, as lasa pe pat vreo 2-3 prezervative si o revista XXX,iar daca comenteaza despe ele ii spui frumos "da cine va pune sa intrati in camera in lipsa mea".Iar cu fita aia mica rupete si tu si strica cateva cosmeticale punand in ele praf de stranutat sau de scarpinat , pe urma de teama nici daca o rogi nu se mai atinge de ele. Kokiy[roker],mami de [iepu]Claudia (12dec.2001)si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va mutati de acolo. Nu ar trebui sa stai cu soacra deloc. Gandeste-te ca va certati si ca motivul este mama lui...care l-a facut si l-a crescut. La cine crezi ca o sa renunte? Exista multe casnicii destramate din cauza soacrelor....Deci gaseste o solutie si propunei-o si lui. Pt ca daca tu vrei sa te muti si el nu-e jale! Noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kokiy Iar cu fita aia mica rupete si tu si strica cateva cosmeticale punand in ele praf de stranutat sau de scarpinat , pe urma de teama nici daca o rogi nu se mai atinge de ele.
Hai, ma, sper ca glumesti?! Poate exista totusi alta solutie in privinta cosmeticalelor... e totusi un copil, razgaiat de-o bunica nebuna... Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006) www.dropshots.com/asteryaro www.dropshots.com/asteryaro1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3
quote:
Originally posted by asteryaro
quote:
Originally posted by kokiy Iar cu fita aia mica rupete si tu si strica cateva cosmeticale punand in ele praf de stranutat sau de scarpinat , pe urma de teama nici daca o rogi nu se mai atinge de ele.
Hai, ma, sper ca glumesti?! Poate exista totusi alta solutie in privinta cosmeticalelor... e totusi un copil, razgaiat de-o bunica nebuna... Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006) www.dropshots.com/asteryaro www.dropshots.com/asteryaro1
avand in vedere ca se da cu cosmeticale eu am presupus ca e mai maricica , daca nu, inseamna chiar ca e nebuna soacra Kokiy[roker],mami de [iepu]Claudia (12dec.2001)si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kokiy
Daca pui cheie la usa sigur v-a face crize. Mai bine o faci sa nu mai intre la tine in camera de jena .Mi-as lasa chilotii atarnand prin camera, as lasa pe pat vreo 2-3 prezervative si o revista XXX,iar daca comenteaza despe ele ii spui frumos "da cine va pune sa intrati in camera in lipsa mea".Iar cu fita aia mica rupete si tu si strica cateva cosmeticale punand in ele praf de stranutat sau de scarpinat , pe urma de teama nici daca o rogi nu se mai atinge de ele. Kokiy[roker],mami de [iepu]Claudia (12dec.2001)si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Oricum face crize, macar sa aiba si motiv. Daca nu va puteti muta macar spatiul vostru sa fie numai al vostru, asa ca eu sustin cheia la usa. Iar cu praful de scarpinat si stanutat tare m-am distrat. Eu as fi in stare sa fac asa ceva, dar e adevarat, depinde si de varsta fetitei. Altfel e buna idea, cine stie, poate se da si soacra![}:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de kristinika
Ea avand o nepoata care si aceasta locuia cu noi deoarece parintii lucrau in italia,trebuia sa suport si acest copil razgait pe care nu il mai inghiteam de nici o culoare.
Daca nu-ti suporti soacra si nepoata, de ce nu te muti?? Poate nici ele nu te suporta pe tine si de aceea fac orice, sa pleci de acolo.. Eu nu cred ca, daca ai vorbi cu vorba buna cu soacra sau nepoata, ele nu ar intelege ca nu au voie sa intre in camera ta, sau in cazul nepoatei, nu are voie sa se joace cu lucrurile tale. Orice copil, indiferent cat e de mic, intelege orice atata vreme cat i se explica. (Dar parca te vad urland si tapand la bietul copil, care normal ca ajunge sa nu te iubeasca si sa nu te asculte) [mamica]Saphir, [bonjovi] Amos , [fetita] Ailish si [bebic] Dean [url="http://community.webshots.com/user/climailish"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...