Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din Botosani (4)


Recommended Posts

Nanami,esti schimbata in bineeeeeee,of course,acum arati total diferit si esti atat de frumoasa,acum pe bune,ca n-am niciun interes sa mint[:D] Dar pe cand planuiti o surioara pentru Miro?Sigur el prefera un fratior,ca asa isi doresc baietii [:D] Vreau sa te intreb ceva...in ce limba vorbesti cu Hiro?Dar tu cu sotzul?Dar sotzyul cu baiatul? Mooamaaa,cate intrebari,parca sunt de la FBI [8D]Ca eu stau si ma gandesc ce voi face cu copii mei,eu vorbesc o limba,sotzul are alta limba materna,noi vorbim engleza si aici in jurul nostru e lb germana....deci 4 limbi...vom ameti copchii de cap [bang] Azi imi vine fratele in Germanika,cred ca intr-o ora e aici ,ma duc sa ma imbrac,sper sa am timp zilele astea sa mai intru [:p] Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love [cafea]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut! alayna, ce tare, 4 limbi[:p]. Va fi foarte bine pentru copii, se vor descurca in orice tara. Distractie placuta cu fratele tau[:)]. gabi, m-am uitat si eu la poze, arati foarte bine intr-adevar[:)]. Succes lui Hiro la scoala! Ioana, mama [url="http://s193.photobucket.com/albums/z160/pioana/ZZ%20Ioana%2003%20MirunaSiSmaranda/?action=view¤t=IMG_6568_r1.jpg"]Mirunei si a Smarandei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci fetelor de urari [dual] pai,,,, noi numai in japoneza , eu rumanka , sotul japonez si copchilul ,,,,, jumi-juma [:-)))] asa ca ,,, numai japoneza , doar injuraturile in romaneste [:-)))] alayna , dar ce natie e sotul tau ??? cred ca ai mai spus , dar cu sunt eu... dusa cu capul ..... de ce vb. in engleza ? ce bine e de tine ca o stii .... [;)] ma mai duc si eu un pic la treaba , ca am un somn , si parca vad ca le las asa [:(!], si maine de dim. vine socrul sa-l ia pe hiro , ca ,,,gata cu gradi , azi a fost ultima zi , iar noi daca lucram , l-am rugat sa-l ia la el peste zi timp de 3 zile , si mosneagul imi vine cam devreme de obicei [q] si na !!!! tre sa fie mumos in casa , desi e obisnuit el cu mine [;)] va pup dulce , ne mai auzim [dual] ***grupul fetelor fantastice*** [url="http://community.webshots.com/album/562876846vaofsC"]HIRO[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana si Nanami,eu nu am citit inca despre acest subiect,hai ca voi sunteti mame,mai stiti una,alta...credeti ca e bine sa vorbim doar 3 limbi sau 4? Eu la limba mea nu renunt nici in ruptul capului,o sa-l invat pe bebe [copil] sa vorbeasca romana [RO],sa ma joc,sa-l alint,in primul rand..sa simt ce -i zic si al meu sot fii sigura ca o sa-i vorbeasca in limba lui,limba araba ...vai de capul lui copil (ii),ma tem ca o sa vorbeasca greu ,tarziu..o sa fie buimac bietul copil de cap,dupa ce o sa fie invatat cu 2 limbi,se duce la gradinita si da peste alta limba...germana....vai de mine [:0] Eu cu al meu sotz,vb numai engleza,nu pot in germana,nu o cunosc destul,nu pot dom'le sa ma exprim,dupa juma de fraza ..o dau prin popusoi Nanami,da tu stii japoneza[japan]?Bai ce tare esti[cool],eu limba aia nu o invat nici in 10 ani,cu meditatii zilnice,poti sa si citesti ?Vorbesti cu Hiro,NUMAI romana? Eu fac cursuri de araba,le vorbeasc oleaca,na sa ma laud un pic[zz],dar incoerent tare,dupa cate mi s-a zis[bang] Fetele celelalte de ce chiulesc asa mult? Ia nu mai cetetzi din umbra si batetzi oleaca tastatura acilea ,ca vad decat cate ori se deschide subiectul nostru pe zi[^]...totusi incredibiilllll si nimeni nu scrie [box]...ia hai apareti pe felie [colegi] repijor Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love [cafea]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei na !!!! alayna , mi-au murit laudatorii [:D] cu hiro numai in japoneza , nik in romana , decat cateva cuv. , in rest totul e pe japoneza [:D] muamamm ce ma mai laud si eu [;)] intr-adevar e o limba ciudata pt, noi , dar sa stii ca nu e chiar asa de complicata [japan] plus ca am si 9 ani de jap, ar fi rusine sa nu stiu [:p] parerea mea este nu innebunesti copii cu toate limbile odata , ca nu va sti nici el ce e cu el , va vb. greu , asa am patit eu cu hiro , a vb. dupa 2 ani , iar de cand l-am lasat numai pe jap. imediat si-a dat drumul la vorba , acum na! depinde si de copil , eu mai am o prietena , copilul are 4 ani si nu vb. nici una nici alta corect , ea ii vb. mai mult in romana , iar tatal in jap. iar acum o sa mearga la gradi , iar acolo daca se vb. numai jap. o sa uite de romana , e bine macar sa inteleaga [:D] va pupic , un we placut [dual] ***grupul fetelor fantastice*** [url="http://community.webshots.com/album/562876846vaofsC"]HIRO[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mephala30
salut botosanencele! [hia] Si eu m-am nascut, am copilarit in Bt. Dupa terminarea liceului, am venit in Iasi la facultate si aici m-am stabilit. Am terminat Sc. normala "Nicolae Iorga", in 93. Ma cunoaste cineva? [:D]
bine ai venit [si-eu] adica ai terminat la pedagogic nu ? ca si mine [:p], numai ca eu la filologie si am terminat in '95 , mai stii poate ne cunoastem , zine mai multe de tine [:)] am pus poze cu hiro, scolarel [:p] ***grupul fetelor fantastice*** [url="http://community.webshots.com/album/562876846vaofsC"]HIRO[/url] [url="http://family.webshots.com/album/562996254FFQyyC"]Hiro,scolarel![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mephala bine ai venit[hia]. alayna, nu stiu ce sa zic cu cele 4 limbi, oricum mai ai timp sa aprofundezi subiectul[:D]. nanami, mama, 9 ani... Am vazut poze cu scolarelul[:)]. Ioana, mama [url="http://s193.photobucket.com/albums/z160/pioana/ZZ%20Ioana%2003%20MirunaSiSmaranda/?action=view¤t=IMG_6568_r1.jpg"]Mirunei si a Smarandei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...