Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (66)


Recommended Posts

Salutare! Vad ca s-a adus vorba de gradinite.Stie cineva vreo gradinita care sa primeasca si copii de la 2 ani? Sau imi puteti recomanda o cresa in zona CUG? Poop Luminita, mami de ingerasul mult iubit [url="http://community.webshots.com/user/Lumi_Nag"] [copil] George Catalin[/url] Povestea minunii noastre in imagini, [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0"]19.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor de la Iasi![pup][hia] Hop si eu pe aici[:I]...ma primiti??[:)] Hoinaream si eu pe Dc si am dat de subiectul asta cu fetele din iasi !..Eu nu mai locuiesc acolo de vreo 3 ani, dar am fost studenta si tare mi-a fost drag si mi-e un dor nebun ...de Copou, Piata Unirii... parcuri, gradina botanica.... Stefan cel Mare.....ehh... vremuri...nu mai stiu cand o sa ajung acolo, nu am mai fost din 2005, dar am multe prietene si foste colege de facultate acolo!!!! Va pup si sa ne reauzim cu bine!!![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit noilor noastre fete: Strumphitza si Luminita! Lumi, poate iti vor raspunde fetele cand apar pe aici. Eu nu-s in domeniu[:D]n-am nici o treaba cu gradi si crese... Speram sa mai veniti alaturi de noi! Gabi, da' ai dat Jacobs-ul pe ness? [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Am citit din urma, dar nu mai stiu mai nimic. A! Stiu ca se vorbea de scoli. Ce ma bucur! Ca eu incep de pe acum sa ma interesez. Carmen, tu? Nu te pregatesti deja? Ai ceva informatii? Intreb deja de invatatoare care acum au clasa a II-a. Scoli? Cred ca optez spre Titu Maiorescu. Sau Carol I Adi, esti sigura ca vrei waldorf? Nu ca as avea ceva impotriva, dar...stiu ca e problema adaptarii unui copil de la waldorf la invatamantul "de masa" (sa-i zic asa) - fie intr-a V-a, fie intr-a IX-a. Carmenp...nu stiu nimic de nici una din invatatoare? Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi]si Victor [bibe] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mephala30
Herra, dosarul de inscriere trebuie sa contina: -certificatul de nastere al copilului - copie -o cerere tip de inscriere (ti-o dau de la gradi) -adeverinta de salariat a mamei -adeverinta de salariat a tatalui. Pt. cabinetul medical iti trebuie foaia cu vaccinarile si buletinele de analize - ex. coproparazitologic si exudat faringian. Noi l-am inscris la Sf. Parascheva acum o saptamana (desigur, am intervenit printr-o cunostinta).
multumesc! sper sa reusesc si eu sa-l inscriu... cate educatoare sunt la grupa mica? stii ceva despre ele? eventual prin PM?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herra, in general la gradinitele cu program prelungit, indiferent de grupa sunt doua doamne educatoare si tot doua ingrijitoare. Cele 2 educatoare lucreaza in ture: o saptamana dimineata, o saptamaa dupa amiaza. Activitatile extrascolare din gradinite sunt cam urmatoarele: -lb straine(engleza sau franceza) -dans -sah -pictura -calculatoare -karate etc...aici depinde de fiecare gradinita in parte. Dimineata programul educatoarelor este: 8-13, iar a celei de dupa amiaza 13-18. Asta legal, caci real se sugereaza sa se ia copilul pe la ora 16...ca sa stea cat mai mult in sanul familiei...sau ca vinerea e program scurt...adica nu mai dorm la gradi...tot din acelasi motiv...No coment...Sper ca ti-am fost de folos..pentru orice informatii legate de gradfi, sunt aici..ori din experienta, ori din auzite. Raluca, e mai simplu de facut nessul...incalzesc apa la cuptorul cu microunde...si gata...pe cand la cafea..o descant, o pazesc...etc...dar revin la cafea acus, ca se termina si nessul o data , nu? Lumi si strumphitza, bine ati venit O duminica placuta, Gabriela si baietii[dual][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by GabrielaG Raluca, e mai simplu de facut nessul...incalzesc apa la cuptorul cu microunde...si gata...pe cand la cafea..o descant, o pazesc...etc...dar revin la cafea acus, ca se termina si nessul o data , nu?
Te cred... De multe ori si eu tot din acelasi motiv alegeam un ness. Mai ales cand eram in intarziere si fara cafea la bord nu puteam iesi pe usa. Dar sa-ti zic ceva: e si mai simplu daca nu mai bei deloc[:D] Nici macar sa incalzesti apa nu mai este nevoie.[;)] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, am incercat acum vreo 2-3 ani sa fac o pauza totala de cafea....si am avut niste dureri cumplite de cap si de picioare...incat tb sa iau pastile de durere...asta a fost in primele trei zile...dupa aceea a fost ok. Acum nu stiu daca stii vorba aceea "in viata suma viciilor este constanta..."asa ca trebuie sa fim multumiti...asa imi spunea cineva cand ii spuneam sotului ca fumeaza prea mult. Respectivul mi-a enumerat viciile barbatilor: fumatul, cafeaua si ...femeile...asa ca daca e mai mare viciul intr-o parte...trebuie sa fie scazut din cealalta...acum norocfa ca nu mai fumeaza deloc...sper ca nu umbla...pe la doamne...ca sa mentina constanta suma... AAAA...si mi-am mai amintit ceva, m-a rugat o amica daca vrea cineva sa participe la un sondaj, de fapt doua: unul referitor la serviciile bancare si unul referitor la branza telemea si branza Feta. Conditii: sunt doua grupe de varsta 1. 27-37 ani, cu salariu de peste 800 lei noi si sa aiba card de salariu, si de asemeni tot felul de produse bancare: depozite, credite, descoperit cont card...etc eventual familie, cu venitul peste 16 milioane lei vechi, impreuna. 2. grupa de varsta 38-50 ani..aceleasi conditii ca mai sus, am inteles ca se primeste un cadou in valoare de 600 mii. Probabil va trebui sa mergeti in una din zile la interviu sau dezbatere despre prod bancare. Celalat cu branzeturi se adreseaza femeilor intre 36-45 ani, care cumpara branza telemea si feta si consuma. Va trebui completat un chestionar, apoi veti fi sunati de la firma si la un mom dat un agent sau cum s-o fi numind...va va insoti la cumparaturile saptamanale sa vada probabil pe ce criterii alegeti branza..... La fel se primeste un cadou in produse in val de 70 lei noi. Daca sunteti interesate sau stiti pe cineva interesat, astept un pm cu nr de telefon sa-l dau cunostintei respective...sa va contacteze. Cam atat...ma duc sa mai stau cu baietii...daca va zic ca de ieri dimineata tv-ul meu nu a fost deschis....asta pt ca nu e sotul acasa...si le-am dat sau am facut diferite activitati cu copiii. Deci se poate, dar trebuie gasit ceva interesant... Pupici si somnic pufos (imi place expresia, imi inchipui ca sunt intre norisori frumosi si pufosi)...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...