Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (66)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata si de la mine. Faine discutiile despre scoli, ca deja ma arde. Adi, nu stiam ca Waldorf are si liceu. Dar stiam ca a fost un sistem care se potriveste f bine germanilor (alora rigizi si stricti) si ca nu pune prea mare accent pe intelect. De step by step nu stiu inca, dar cum spunea si Carmen, nu vreau experiente pe copilul meu, adica stiu ca e destul de greu pentru ei sa treaca in clasa a V-a dupa ce vin din sistem normal, dar cu o invatatoare care le spune sa traga linie la caiet, sa scrie acum cu rosu, care sta dupa fiecare sa sublinieze, sa stearga cu picul...si sa ajunga la un prof de mate (fie el si sotul meu) care le spune scurt: "ai gresit, taie, ca avem mult de lucru azi". Pai daca vine de la step...e pierdut! Sigur ca vreau un copil care sa aibe timp de joaca, de el. Nu ma inchipui vazandu-l la lectii pana dupa miezul noptii. dar cred ca va fi selectiv (ca mine, ca si eu aveam colege care stateau pana dupa 12 sa faca temele...nasol de ele, ca sa ma exprim "academic") A! Si subscriu in legatura cu ORL-ist: dr. Martzu (fara z, dar ca sa se priceapa) e super ok. Si Dr. Cozma (mana lui dreapta) e f bun. Sunt la Recuperare amandoi. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi]si Victor [bibe] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...cafeaua am baut-o dimineata, adica ness-ul...dar cred ca mai fac una. Va anunt ca la magazinul SALAMANDRA, la Hala centrala, sunt reduceri substantiale..la hainutele pt copii, scrie pe afis 70%. Ieri le0am luat la baieti pantaloni: lui Matei de trening cu 15 lei...pt gradinita, sa aiba elastic sa-i fie usor la baie, iar lui Octavian de 19 lei pantaloni suuper din velur. Daca aveti timp, eu spun ca merita sa faceti o incursiune. Vizavi de sist Step...asta i-am spus si cumnatei mele de la BT...unde sist are deja vreo cativa ani buni:"cum se vor acomoda din cls a V-a"?. La BT, sist Step a inceput la lic. Pedagogic...si cica profii de acolo cunosc sistemnul si se comporta ca atare cu copiii....asa ca e posibil sa fie si pe gimnaziu sistemul, daca se specializeaza profii. Va doresc o zi minunata, Gabriela si baietii [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine(fac parte din gashca "iasule") [:)] Chiar daca suntem mici si pana la scoala mai e, urmaresc cu interes dicutiile voastre. Multumesc [flo] [flo] [flo] Bun venit Lumi si Strumphita [:)] Lumi: despre crese si gradi nu pot spune nimic din exp. propie. Bafta, sa gasesti ceva bun. Gabriela: multumim pt. informatie [flo] Nusha: insanatosire grabnica. oare cine nu a salutat astazi? [detectiv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Darria oare cine nu a salutat astazi? [detectiv]
Cucuvelele...[^]
[url="http://good-times.webshots.com/photo/2612741780088512827xeTrHi"]Amira[/url], [url="http://good-times.webshots.com/photo/2185884720088512827LOTiIv"]Robert[/url] si mami Miha
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69
'Neata ! Da GAbi..dar step by step unde? Eu tare as vrea sa fug de snobisme,copii cu fitze,parinti care arunca bani fara sa se uite..,invatatori care cer fonduri si contributii si mai stiu eu ce pretentii ,si cel mai important,nu vreau sa am copil chinuit cu km de teme ptr acasa si stresat de scoala(de sistem). Cam aste sant motivele pentru care inclin atat de mult spre Waldorf. Eu nu vreau copil olimpic,eu vreau copil fericit-care sa aiba si timp pentru joaca,vreau un copil care sa fie sociabil,sa poata purta o discutie despre aproape orice, liber,un copil care sa poata intra la facultatea dorita,dar nu neaparat cu 10,un copil care sa stie ce vrea de la viata si care sa-si poata urma visul..,care sa stie ca cante si sa danseze cu aceeasi usurinta cu care se apleaca asupra foii pe care va scrie un eseu despre Eminescu(daca tot fu ziua lui recent..) Eu vreau...:) Adriana
Adi,eu l-am inscris pe Mihnea la scoala 33 - Mihail Kogalniceanu,vis-a-vis de TVR.Au program after school,si am avut deja prima sedinta cu parintii[8D].Mai multe detalii o sa-ti dau pe mess,nu vreau sa ma intind aici cu povestile. Singura problema e ca sint 30 de copilasi si doar 20 de locuri in banci[mariaj][bang];in plus la afterschool vor ramine 20 de copii,in conditiile in care optimul ar fi 15[bang].Sa speram ca totul va fi bine si ca pina la toamna au sa se mai aseze lucrurile. O saptamina usoara si senina!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...