Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (66)


Recommended Posts

Salutare! Pe fuga.. CArmen,nu m-am suparat,cum sa ma supar n-am de ce. Inca mai studiez problema,am timp deoarece am hotarat ca mai merge un an la gradinita,deci asta e batut in cuie,restul..adunam material.. Eu sant pe la doctori saptamana asta,ma doare un picior,am ajuns la balneo,azi am facut radiografii la picior si la coloana(am pierdut toata dimineata pe acolo) dupamiaza ma duc cu ele la dr..bine macar ca e aproape de casa(Piata Unirii)dar indiferent de rezultat ma baga la proceduri prin urmare am sa fiu ocupata vre-o 10 zile. MAine dimineata am de facut niste analize la sange ...si apoi am treaba la gineco...am inceput anul bine! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina(copiloi) ,multam de link,am cautat cateva pagini si n-am gasit nici un elev de la Waldorf..cand am sa am timp am sa caut si in rezultatele de la bac. Nusa,iar otita?Multa sanatate!N-am mai trimis mail cu marimea la geaca,spune-mi te rog cand faci urmatoarea comanda... MAi fetelor,m-a gasit dr de familie tensiune 14 cu 8.E maare tare,insa n-am mai apucat sa discut cu ea ca a intrat peste noi dr din cabinetul alaturat sa o cheme sa vada un caz de scarlatina,cica sant rare cazurile,si cand am auzit de scarlatina am lasat tensiunea deoparte si-am plecat repede din cabinet ca eram cu Catalina si .. BAnui ca trebuie regim,si fara cafea de acum,nu?Eu am avut intotdeauna 12/6 si acu deodata 14?Cu 8? V-am pupat,ma duc sa iau gaza de la gradi si sa "fac" coada pe la cabinete... Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana: nu este relativ daca ai avut o singura data sau de cateva ori tensiunea marita. Poate ai facut efort pana la cabinet(mers pe jos, urcat scari, vorbit repede, baut cafea mai tare, medicamente? etc...). Nu te speria. Daca vrei poti sa te verifici singura. Zilnic iti masori tensiunea: dimineata la trezire(inaite de cafea), dupa ce mananci, seara inainte de culcare sau de cate ori ai chef in diferite moment(liniste, calm, agitatie, nervi). Stii tu asta mai bine decat mine. Notezi orele si activitatile anterioare. Dupa o saptamana faci bilantul. Multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69
Pai Daria,n-am facut efort,ba chiar am asteptat vre-o doua ore pe la usa pana sa intru. Cu ce sa-mi iau eu tensiunea?
Pai daca stateam eu 2 ore la usa dr sigur aveam tensiunea ridicata. De nervi! [:D] Sunt tensiometre de cumparat si am inteles ca nu f scumpe. Sau...la farmaciile Iassyfarm sunt niste "automate",nu stiu cum le zice exact,unde te poti cantari,masura tensiunea...
[url="http://good-times.webshots.com/photo/2612741780088512827xeTrHi"]Amira[/url], [url="http://good-times.webshots.com/photo/2185884720088512827LOTiIv"]Robert[/url] si mami Miha
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca in mom. in care iti lua tensiunea te-ai gandit la asta si ti-a crescut un pic. Poate pozitia corpului nu era confortabila, poate erai stresata. Oricum ar fi bine de facut un control la un cardiolog pt. linistea ta. Cel mai simplu e cu un tensiometru digital(majoritatea au autoreglare) pt. incheetura mainii. Nu ai de la cine sa imprumuti o saptamana ca sa nu cumperi? Preturile incep cu 50 ron pana la 250 ron sau chiar mai mult dar isi fac ft. bine treaba si cele de 50 ron. Eu il imprumutasem pe al tatalui meu pt. o luna(imi monitorizasem tensiunea in sarcina la rec. med. ginecolog). Cand merg acasa mai verific uneori si se mai intampla sa ajung la un 14(nu mai retin cu cat) dar stiu ca asa reactionez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi,unde iti faci analizele de singe? La gineco iti faci si un Papanicolau?Daca da,ma intereseaza si pe mine. Eu am probleme cu pulsul,sare de 120 si ajunge si la 140 si am niste stari de groaza.Mi-am luat tensiometru de la Plus cu 40 lei,da anul trecut.Acum am tot vazut la oferta la Metro,selgros,de la 50 in sus si in combinatie cu alte aparate.Merita sa ai unul in casa,chiar daca se ivesc probleme foarte rar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,scoala e de stat cu program after school la cererea parintilor,se plateste in jur de 65 lei pe zi masa si 65 pe zi invatatorului.Se practica si la Negruzzi si la Eminescu ,la 23 si poate or mai fi si altele da nu le stiu eu. E vis-a-vis de TVR in Copou si din cite stiu anul asta vor fi 2 clase 1 , 1 de a 2-a,1 de a-3-a si 1 de a 4-a; sint foarte curioasa ce se va intimpla cind grupa pregatitoare va fi clasa 0 la scoala.Spatii nu sint,dar vin astia cu niste idei de te doare capu'.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Cristina. Nu stiu cui ii fata mintea asa idei paroase insa, ma ierte Dumnezeu parca au innebunit! Nu exista nici spatii si nici personal! Alex va fi probabil una din primele generatii care va intra in acest stupid system. Ma intreb daca nu am putea face ceva... Sa scriem o petitie, sa constientizeze si aia plini de idei ca ne-am saturat de experimente si ca nu mai vrem copiii nostri sa fie cobai! In fine. Si eu vreau Papanicolau dar imi trebuie un impuls. Cand mergi Adriana, poate vin di eu... Noapte buna. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu ati aflat, au aparut primele cazuri de gripa in Iasi. Imi vine sa ma declar bolnava si sa stau acasa numai cand ma gandesc cum o sa se circule maine, si eu strabat jumatate de oras de cel putin 2 ori pe zi! Pe bune, de doua ori pe an parca ne ocupa orasul astia: de ziua Unirii si de Sf. Paraschiva. Cel putin anul asta plec din oras de pe 7 oct pana pe 15! Dar de ziua Unirii... Chestia e ca daca ma hotarsc sa stau maine acasa va trebui sa lucrez remote de acasa si parca vad ca shmecherii aia de la Eon o sa ne bucure cu niscaiva caderi de curent... Pa. Nu mai carcotesc urmatoarele 5 minute... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...