Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (66)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata! Hop si eu mioapa shefa (-12)[:D]. Port ochelari de la 6 ani (deci de vreo 34 de ani), acu' de vreo 12 ani lentile de contact (super inventie!). Primii mei ochelari au fost cu -4,5 dioptrii. Gabriela nu stiu ce sfat sa-ti dau, dat fiind faptul ca fetele purtatoare de ochelari au punctat f.bine problemele. Pot doar sa-ti recomand un oftalmolog bun (merg de cativa ani la ea si nu m-a dezamagit niciodata), la care am observat ca vin multi copii carora le vorbeste f.frumos, pe intelesul lor. E vorba de dr. Mira Scanteie. Are ore de cabinet la policlinica mare si la cabinetul acela de pe Cuza Voda, Zeiss parca se cheama. Anul trecut prin toamna era 300 de mii consultatia, asta daca nu vrei sa "te eternizezi" la usa cabinetului din policlinica. Cred ca merita sa incerci.Cat despre medicatie, imi amintesc ca luam Difrarel, vit. A... Atat imi amintesc. Oricum, dupa cum lesne se observa, miopia mea a evoluat cu multa gratie, chiar daca cativa ani am facut si niste injectii cu NaCl (set de 6 in 6 zile consecutive, o data la 6 luni) la Oftalmo la Neurochirurgie (dr.Buiuc). Se zicea ca acele injectii stopeaza miopia[alcool]. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69
Tot eu..de mult tot vreau sa spun si nu mai reusesc.. Cristina(miki),ai vazut ca ai gasit ceva rosu ptr petrecerea de Craciun? Adriana
Da, Adi, aveam bluza aia de mult, dar nu mi-e draga. Oricum si eu vroiam sa-ti multumesc pentru mesajele de Craciun si Anul Nou. Sincer, dupa ce l-am primit pe cel de Craciun ma gandeam: "iar a gresit careva nr.". Dupa, mi-am amintit ca pe fetita ta o cheama Catalina (dupa sot se pare[;)]). Ma gandeam sa-ti raspund, insa m-am temut sa nu inoportunez. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
quote:
Originally posted by adi69
Tot eu..de mult tot vreau sa spun si nu mai reusesc.. Cristina(miki),ai vazut ca ai gasit ceva rosu ptr petrecerea de Craciun? Adriana
Da, Adi, aveam bluza aia de mult, dar nu mi-e draga. Oricum si eu vroiam sa-ti multumesc pentru mesajele de Craciun si Anul Nou. Sincer, dupa ce l-am primit pe cel de Craciun ma gandeam: "iar a gresit careva nr.". Dupa, mi-am amintit ca pe fetita ta o cheama Catalina (dupa sot se pare[;)]). Ma gandeam sa-ti raspund, insa m-am temut sa nu inoportunez. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Cu placere! M-am gandit eu c-o sa-ti dai seama pana la urma.. Da ..o cheama Catalina Rucsandra..Catalina dupa sot ca tare si-a dorit baietel sa-i poarte numele(de familie) si m-am gandit ca macar pe celalalt sa-l poarte,si Rucsandra ca mi-a placut mie. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Astazi am reusit sa recuperez din urma, si-i multumesc Darriei ca si-a adus aminte de noi [flo]. Nu, nu suntem bolnaviori, doar muci si tuse, dar usoare...insa fiind in concediu, am avut atatea activitati, plimbari, un pic de ordine prin casa, filmulete, ne-am jucat cu parcari, trenuri si alte alea...incat calculatorul l-am cedat lui tati. Carmen, imi pare rau ca Alex e certat cu orele de masa. Noi am avut o singura "incercare" de refuz pe la 1 an jumate, dar am facut 3 cure cu oua de prepelita care si-au facut efectul pe deplin, atat in ceea ce priveste pofta de mancare cat si imunizarea. Efectele oualelor de prepelita sunt bine cunoscute, insa daca esti in dubiu, poti sa cauti Bon apetit, la magazinele naturiste (eu caut de ceva vreme si lipseste momentan, daca stie cineva da-ti de stire), sunt pastilute ce contin oua de prepelita atomizate si calciu si au efect garantat. Si va dorim vacanta placuta! Ptr ca vb de ochelari, am o prietena care acum i-a pus fetitei de aproape 4 ani, ochelari, tatal fiind purtator de ochelari; a dus fata la control, asa...just in case...ptr ca medicul i-a spus ca un copil care provine din parinti "ochelaristi" va purta mai devreme sau mai tarziu. Si de doo zile e ochelarica, Vladu al meu a spus ca e o frumoasa asa [:D]. Astazi is prin zona, asa ca, mai vb [pup] aime si [:)] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si io cu a mea problema, intrebam cu citeva pagini in urma de doua doamne invatatoare nu stie nimeni? tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] tuturor Multa sanatate copilasilor cu probleme. Si noi asteptam sa mai creasca sa facem un cotrol oftalmo la 2 anisori sau 2 si jum. - in f-tie de cum colaboreaza Strumfimea Sa. Citind cele scrise de voi mi-am reactivat morcoveii. Aime: nu mi-am amintit de voi acum, nu uit niciodata [flo] Refacere rapida lui Vladut chiar daca e ceva usor. Nu am intrebat pana acum fiindca stiu ca nu aveti timp. Nu va mai vazusem de mult timp la subiect si speram sa nu fie probleme cu copilasii. Carmen P: am vazut mesajul tau de la inceput, nu am raspuns pt. ca nu stiu nimic despre doamnele invatatoare si nici nu am pe cine sa intreb. Noi abia suntem la stadiul de cules inf. pt. gradi - de la voi [8D] RALUCAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, MA AUZI? [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...