Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! [8)] Cred ca sunt off-topic dar nu am gasit ceva asemanator problemei mele, decat in arhiva site-ului. Help....[bang] Sunt noua pe forum, am intrat azi pe Google sa caut ceva despre "Nurofen si sarcina" si v-am gasit. Am luat 2 pastile alaltaieri pentru ca au venit "rusii"[:I]chiar daca eu asteptam altceva [gravi], avand in vedere ca vineri seara am avut stari de greatza si eram hotarata sa iau a doua zi un test de sarcina. Am [q][q][q] de suparare ca nu sunt gravida si de durere de burta, asa ca am luat Nurofen, 2 pastile in ziua de sambata( fara sa stau sa ma gandesc, pentru ca asta e medicamentul care ma scoate din starea asta). Pentru ca...daca venise menstruatia, insemna ca ... nu sunt [gravi] ... Azi, surpriza, desi e doar a treia zi... pare a fi si ultima de menstruatie, asa ca am inceput sa ma gandesc ca poate poate... [bibe] Am o intrebare pentru voi, peste cate zile trebuie sa-mi iau un test de sarcina, ca sa aflu in ce stare ma aflu? [?][?][?]Adica, peste cate zile incepand de azi? Ajutati-ma , va rog, ca si-asa am devanit stresata ca nu pot sa raman insarcinata ( pentru ca eu tot timpul mi-am imaginat ca la mine o sa fie punct ochit, punct lovit [:D]) si de 2 luni tot sper ca o sa fie [bibe] Va multumesc si astept sfaturi! [grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza! dau cafea buna , capucino , si la cerere si ceai. Alina , Sunt teste de sarcina care le poti face in orice moment al zilei. dar eu zic sa mai astepti macar pina la sfarzitul sapt. chiar daca e bebe s-ar putea sa fie prea mic si sa dea eroare, continua sa te analizezi si itit poti da seama daca est [gravi] , vezi daca bataile inimii sunt mai energice atunci cind stai intinsa. eu iti doresc bafta si sa dea DD sa fii [gravi][pup]i, nu stiu ce sa zic cu nurofenul, poate Cris te ajuta, doctorita noastra. restul sa aveti o zi usoara.[pup] si sunt cu ochii pe voi.
Giani [zz] ,.... [gravi]37+ [baietel] ca am dovada [url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 3 saptaminisioare ?????[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu la fetele mele. A trecut si botezul,care mi s-a parut ca a trecut asa de repede. Imi pare asa de rau ca nu am ajuns la timp la biserica sa il vad pe micut in apa[xx(][xx(],de soata mergea la mama in Pantelimon,pana mi-am dat seama ca mergem in directia opusa si i-am zis: CE FACI?UNDE MERGEM?Si asa am intarziat[help][help].E asa e bine ca avem casete video si poze. Mire am sa ti le dau pe mail ca sa le vedeti. O alta veste mai putin buna este ca ieri am fost la doctor ,la gineco.Vestile de acolo nu sunt tocmai bune.Am[q][q][q][q][q]aseara de am si acum am ochi umflati de atata plans. Rezultatul fiind OVARE POLICHISTICE.Doctorul mi-a zis ca singurul tratament este sa raman insarcinata,mi-a dat timp de 1 an si asta printr-o mare minune.Mi-a zis ca daca nu raman [gravi],dupa 1 an ,voi face operatie si tratamente, operatia la mine va fi foarte dificila fiind si plinuta. A si mi-a recomandat sa slabesc 20 de kg si daca voi slabi, voi ramane usor insarcinata.Mi-a mai zis ca o sarcina imi poate reface ovarele care sunt de 2 ori mai mari decat normal.L-am intrebat de ciclu ,care este fff haotic ba vine si vine abundent ,ba nu vine 1 -2 luni.Si mi-a zis ca tot din cauza ovarelor este aceasta problema,avand o dereglare hormanala,pt. ca nu am ovulatie ciclul meu este unul fals. Cris ca tu esti medic,cat de grava este situatia mea?Poti sa-mi spui ? Astept rasunsul tau si merci mult de tot. Fetelor sunt ffffff trista,dar am sa-mi revin,viata merge mai departe. Va [pup][pup][pup][pup][pup];cesc cu mare drag pe toate fara exceptie si stiu ca sunteti langa mine si asta conteaza fff mult. Sunt pe aici. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CA SA NE VESELIM PUTIN SI SA IESIM DIN SARILE NASOALE. CU DRAGOSTE PENTRU RACUSOARELE MELE. CITITI CE URMEAZA perle la banca - Am scos toTI banii de pe card (Credit Card)!!! Acum ce se întâmpla??? Îmi mai da-ti altul?!? -------------------------------- - Vreau sa fac si io o extractie din contu' firmei !!! -------------------------------- - Am venit (persoana; juridica) sa-mi dati extractu' de cont !!! -------------------------------- - Am venit sa platesc banca !!! (o rata la un credit) -------------------------------- - Buna ziua !!! Am de platit si io niste rati !!! (rata - rate - rati conjugat la persoana a 15-a plural) (Solicitare facuta de un domn elegant imbracat la 4 ace cu un diplomat de piele si un celular ce "ragea" manele) -------------------------------- - Doamna vreau sa scot si io bani de pe asta (Un card de salariu) - Mergeti cu cardul la ATM, îl bagati in aparat, tastati PIN-ul si îi spuneti acolo cat vreti sa scoateti !!! dupa cateva minute, aceeasi persoana în fata ATM-ului: - Cinci milioane (în soapta) !!! - Cinci milioane (putin mai hotarât) !!! - Cinci milioane (raspicat) !!! - Cinci milioane (cât l-au tinut plamânii) !!! -------------------------------- - Doamna; i-am dat banii si factura si nu mi-a mai dat rest !!! - Cine ?!? - Automatu' de-afara !!! dupa; mici investigatii se constata ca este necesara; echipa de interventii deoarece bunicuta respectiva a reusit sa îndese literalmente în fanta de card a ATM-ului banii si factura telefonica (cu plic cu tot) !!!! -------------------------------- Doamna nu va merge tonomatu' ?!? Ca vroiam sa-mi scot si io banii !!! -------------------------------- - Nu va; suparati, când alimentati bancomatul?!? - De-abia ce l-am alimentat acum un sfert de ora !!! - Pai am vrut sa scot 500.000 si mi-a zis "Insuficienti bani in cont" !!! -------------------------------- Daca e card international pot sa-l folosesc si in Spania !?! (asta cred ca era un "capsunarist") -------------------------------- - Nu va; suparati am si eu o problema urgenta !!! Sunt disperat !!! Mi-am pierdut cardul si mi-e sa; nu ramân fara; bani. - Stati linistit pentru ca cel care-l gaseste nu-l poate folosi atâta timp cât nu stie PIN-ul !!! - Pai aici e buba!!! Mi-am notat PIN-ul cu Marker Permanent pe spatele cardului ca sa nu-l uit... annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata ![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annes , si eu am fost diagnosticata cu polichisti ovarieni, inainte de sarcina, am luat tratament cu anticonceptionale, dupa care ietema [gravi]mare cit casa poporului sa nu zic zidul chenezesc. imi pare rau sa aud de problemele tale , dar cu incredere vor trece. [pup], si intradevar te ajuta daca inainte de aramine insarcinata slabesti un pic, poate a exagerat medicul cu 20 kile.
Giani [zz] ,.... [gravi]37+ [baietel] ca am dovada
[url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 3 saptaminisioare ?????[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu dupa 2 zile la munte , si dupa o zi mai lejera azi la serviciu.[hia] Mire, un suc nu pot refuza....[:I] Vicky, multa sanatate si nervi de otel, caci ai nevoie in spitalele noastre scumpe si iubite. Geo, multa sanatate mamei -soacre. Stiu ca in stainataturi viata nu e chiar asa roz cum se zice, dar uneori e cea mai buna varianta pe care o poti alege, cand vezi ca aici viata e scumpa, statul te fura, daca muncesti cinstit nu reusesti sa castigi cat sa ai strictul necesar. Multa putere si multi pupici...[pup] Missy, m-ai speriat cu ce ai povestit. In ce zona stati??? Giani, woowww!!! Mai ai putin si nasti!! Cred ca ai niste emotii!!...bebe - coios al meu e bine, eu incep sa ma simt parca ceva mai bine . Annes, special te-am lasat la urma. Sa nu te superi...[pup]Hmmm....ovare polichistice, sunt cauza disfunctiilor menstruale si ovulatorii. Tratamentul nu este chirurgical decat in cazurile in care medicamentele nu rezolva problema. Eu stiu ca tratamentul lor se face cu anticonceptionale. Iti dau un sfat, mai mergi si la un alt doctor sa te consulte.[:)]O a doua parere conteaza mult!!! NU inteleg ce inseamna ovare mari la doctorul tau..asa si eu tot am avut probleme cu o anexita care nu trecea la tratamente, cu ovar putin marit si na, ca am ramas gravida...[jamaica]Ai grija de tine... Gata, ca m-am intins cat o zi de post. Va pup pe toate si ne mai "auzim". [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 13+, cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Sunt la serviciu si astept sa plec la vizita medicala la Medicover. Nu trebuie sa mananc pana la 13 si deja nu mai pot![alcool]Of trece si asta! Ritmul e deja cam nebun, azi am reusit sa vin mai devreme ca a dus-o cumnata pe Sofia la cresa. Aveam restante de aseara la niste traduceri. Sunt obosita la maxim deja. Cred ca trebie sa iau niste Centrum ca ma simt slabita nu prea manac ca nu mai am putere sa o fac si pe asta seara. Cica sa fac un dus aseara. De unde ? Am adormit instant. Sunt Speede Gonzales![bicla] Si zombi![|)]Asptept wk! Macar nu ma mai trezesc asa dim, ca in rest trebuie sa fac mancare. Doar am copil. Sofia s-a adaptat foarte bine la cresa. mananca, doarme, macar ea ca eu mai trag chiulul. Dar in rest sunt bine. Mi-a trimis tati msg de incurajare aseara. Sper sa imi revin pana la urma. In dim asta am prins autobuzul aproape gol[bis] va multumesc pentru incurajari[pup]Anees imi pare rau de ce aud, dar pana la urma vei vedea ca se va rezolva. Si mi-ai descretit fruntea cu perlele.[:D][pup] Giani, o sa supravietuiesc! Poti sa taci ca sa nu ragusesti![pup] Vicki[flo][pup] Mirela [pup] Missy[pup]Haz de necaz fac si eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] sa va salut. Am ajuns acasa, ma simt bine. Doar ca in spitat am racit si mai rau[bang]. Misunau curentii si virusii[bang]. Ajunsa acasa, l-am gasit pe Dani "virusat", 39.6 temperatura[bang][bang][bang], asa ca doar va [pup]. Revin mai tarziu sa citesc din urma. Mirela, am uitat sa spun, tel. pe Vodafone l-am lasat acasa, de asta nu am putut raspunde la tel. si la mesaj,imi pare rau, sper ca nu te-ai suparat[q]. [pup] Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...