Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)* (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua! Mai, Iustina, mai, ma faci sa ma pun pe treaba sa imi fac si eu o fetita! Esti grozava! Felicitari, mami Lora! Kriss stiu ca ti se pare precoce o alegerea mea inca de pe acum si in conditiile in care se preconizeaza mari schimbari in viitorul apropiat, dar nu are de ce sa imi dauneze. Eu nu functionez decat dupa program si singurul lucru care ma misca sunt provocarile. Asa ca, pentru inceput, pe gustul meu sunt EXACT materiile alese de Claudela. In plus, in masura in care mai am chef eu imi doresc in continuare sa nvat pt IMN. Acum, mai vedem in legatura cu asta, sunt mai multi factori. Aveam o intrebare pentru voi. Dupa ce ati terminat cu studiul, v-ati mai cumparat carti sau ati citit numai legislatie. Eu sunt cu cititul. De curand mi-am cumparat Executarea silita de Les si acum vreau sa imi iau Exceptiile de Tabarca. Credeti ca imi ajuta sau fac risipa. Pareri. Oricum, apsiunea mea este cititul, sa spunem ca din acest punct de vedere imi satisfac un hobby. Si o intrebare despre Alessia. Ce dimensiuni are acum? Vreau sa compar cu dimensiunile pe care le avea Claudiu la aceeasi varsta. Kriss tu alaptezi? Eu am citit ca alaptarea este un ajutor pentru mamicile care vor sa piarda in greutate, ca, practic, in timpul sarcinii exact pentru acest motiv organismul face depozite de grasime, sa aiba bebelusul. Deci, problemele privitoare la greutate cred ca trebuie sa ti le pui dupa ce incetezi cu alaptatul. Va pup si va doresc o zi buna! (Daca doriti o cafea fara cofeina, cu mult drag va invit!) mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva, o alaptez exclusiv.dar cum ti-am zis mananc zilnic dulce..si aiurea, cand apuc..si mai mult sandisuri, ceva rapid..din cand in cand mai bag si supe,ciorbe si mancaruri calde... dimensiuni. are vreo 62 cm)dar am masurat-o eu, nu dr)..si 5,340 gr.(nascuta cu 2950 gr)..
[url="http://community.webshots.com/album/562167406zeAacu"]Avem 3 luni!![/url] Cristina [mamica] fericita de [url="http://b1.lilypie.com/fEEYp2.png"]Alessia Stefana [/url] (16.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Rog din suflet ajutor pentru urmatoarea speta: sot-sotie asociati in parti egale la un SRL ea decedeaza. Copiii, prin certificatul de mostenitor intocmit de notar, lasa toate partile sociale sotului, tatal lor. Acesta nu modifica actul constitutiv, deci nu declara ca este administrator unic, desi indeplineste conditiile legale (nu mai detine o astfel de calitate) si continua desfasurarea activitatii exact ca inainte. 1. Ce sanctiune risca? Este aplicabil art. 203? (1.Transmiterea partilor sociale trebuie inscrisa in registrul comertului si in registrul de asociati al societatii. 2. Transmiterea are efect fata de terti numai din momentul inscrierii ei in registrul comertului.) In acest caz, reiese ca sanctiunea ar fi numai opozabilitatea fata de terti? Exista si o alta sanctiune. B. Daca modifica acum actul are ceva? Cu aceeasi ocazie poate modifica si sediul social? Multumesc frumos![flo][flo][flo] mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kriss, voi fetitele sunteti mai mici.[pup] Claudiu avea 6,850gr, dar nu stiu lungimea. Si daca tot am deschis caietul sa va spun ca s-a nascut pe 27 octombrie 2003, ora 6.50. Avea 47 cm si 2,700 kg[:D] Luna te rog frumos, ceva date despre zodia, ascendentul, compatibilitatile copilului meu ai?[flo] Mathilda buna dimineata! Ti-am pregatit eu cafeaua![cafea] Lora azi ti-am trecut absenta nemotivata![:D] Sper ca nu s-a intamplat ceva![ups] Celorlalte doamne le doresc noapte buna![flo] mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Eva, mai ai cafea de aseara?! Nu s-a intamplat nimic, suntem ok! Tu ce faci? Cum merge invatatul? Nu stiu sa-ti dau un raspuns pentru speta, nici nu pot gandi acum...nici nu o pot citi cu atentie... Eu am o durere de cap de ieri...nu stiu ce sa fac sa-mi treaca...am avut luna trecuta sinuzita si-am ramas cu sechele...e cam curent in birou si uite ca se resimte... O zi buna la toata lumea! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora,azi am reusit sa iti vad si eu tiganca [:D] draguta foc! Insanatosire grabnica! Eva,in calc de acasa am o multime de lucruri salvate - in week-end iti trimit pm mi-am notat datele lui Claudiu cum se descurca la gradinita? grupa fetitei mele au plecat azi in "excursie " la [V] McDonald O zi cat mai buna! Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eva poate sa faca inregistrarea si acum (insa in functie de judecatorul delegat e posibil sa primeasca vreo amenda, in general dau amenzi daca este depasit termenul in care trebuia sa faca inscrierea cu mai mult de 1 an). singura sanctiune care exista in rest cred ca este inopozabilitatea fata de terti. poate face concomitent si schimbarea sediului si ma gandesc eu ca tre sa faca si recodificarea daca nu a facut-o. in ceea ce priveste cartile mie imi sunt de mare ajutor comentariile asa ca intotdeauna incerc sa imi cumpar legislatia comentata. mai ales cele pe care le folosesc uzual. va pup fetelor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...