Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (10)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by freshanana
carmen pe mn ma asteapta dr de fam sa il fac la 7 luni jumate si eu am uitat sa intreb ginecologul dc e cazul sau nu sa fac ce ma fac ? oare are ceva dc ma intzep mai tarziu de 7 luni jumate ???? [gravi] 30+ [baietel] AMR 68 zile [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anna&year=2008&month=9&day=4&babycount=1"]puiutz[/url] [url="http://bd.lilypie.com/ilhNp2.png"]pui[/url] [url="http://www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008"]burtik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by carmen71
BUNA!Vaccin antitetanos a facut cineva,in ultimele saptamani de sarcina? DR de familie mi-l recomanda,dar cu acordul DR POPA... carmen 71 35 s
mie nu mi-a recomandat asa ceva..nici medicul de dinainte de a ajunge la Medlife.. LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by luny
quote:
Originally posted by carmen71
BUNA!Vaccin antitetanos a facut cineva,in ultimele saptamani de sarcina? DR de familie mi-l recomanda,dar cu acordul DR POPA... carmen 71 35 s
mie nu mi-a recomandat asa ceva..nici medicul de dinainte de a ajunge la Medlife.. LUNY[9cer], mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[bebic] Life is to precious to worry about stupid Shit!
CRED CA IN SPECIAL LA CEZARIANA,ca masura de protectie pt contactul cu ustensilele ...cred eu LUNY,voi ce faceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mikym bine ai venit acasa cu printesa balerina sper sa va fie din ce in ce mai bine (am inteles ca dupa nastere primele 6 saptamani sunt cele mai dificile pana va adaptati unii cu altii si bb cu lumea) multumim pt informatiile legate de nasterea la med era cald in saloane ? au aer conditionat ceva ? ca pe caldurile astea... [gravi] 30+ [baietel] AMR 67 zile [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anna&year=2008&month=9&day=4&babycount=1"]puiutz[/url] [url="http://bd.lilypie.com/ilhNp2.png"]pui[/url] [url="http://www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008"]burtik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen71, din cate stiu, da, ti se poate face anestezie generala, nu e nici o problema, doar ca te trezesti mai greu si nici nu poti sa il vezi pe bebe imediat dupa nastere. eu oricum am avut contraindicatii pt anest totala, asa ca singura varianta era locala. Freshana, da, exista aer conditionat in saloane, singurul inconvenient este cand il aduci pe bebe sa stea cu tine, ca poate fi prea puternic pentru el, si atunci daca il opresti se face destul de cald. MikyM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freshanana, dr. Bolintineanu, este medicul care face fetilizari in vitro la Medlife. Nu stiu sa-ti spun cu cine face echipa la nasteri, dar s-ar putea sa fie cu dr. Predoi, ei venind din acelasi spital si facand echipa la FIV. Eu am facut cu ea, 2 FIV-uri, si am fost foarte multumita de atentia acordata. Nasteri usoare si bebeii sanatosi tuturor! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MikiM, hai sa-ti spun cum am identificat-o pe fetita ta si apoi si pe tine. La un moment dat intra sotul meu in camera si imi spune foarte vioi ca a gasit o nora pt. fiul nostru, Raluca-Maria! De fapt se cunoscuse la acvariu cu mama( sau soacra ta) si au si pus la cale viitorul micutilor. Mi s-a aprins imediat beculetul si mi-am amintit ca trebuia sa nasti si tu zilele acelea pe Raluca-Maria. Am verificat eticheta lui bebe al tau si am observat ca initialele numelui tau real sunt MM, deci clar, tu erai. Am dreptate? Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikim, ai dreptate pe partea cu exigenta la neonato! Desi dr. Ghinea care s-a ocupat de baietelul meu a fost de nota 12, pe ansamblu au mici scapari, asistentele nu au o opinie convergenta cu privire la ingrijirea lui bebe - desi sunt lucruri care dupa o sapt deviun rutina, in zilele acelea de stat in spital sunt cruciale, mai ales daca esti ca mine la primul copil si nu stii nimic. Si inca ceva. Sa stii ca si eu am patit o chestie in timpul opertiei. Am intors capul la un moment dat sa vad pe bebe cand il curatau si mi-am fortat un muschi de la gat. M-a luat o durere cumplita, de parca mi-ai fi infipt un cutit acolo. Dr. Ganea mi-a facut un pic de masaj, mi-a reasezat perna, de a devenit durerea cat de cat suportabila. Am tras de mine asa cateva zile, pana sa-mi revin, cu unguente locale. La un moment dat nu ma durea opertia, cat gatul! Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...