Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (10)


Recommended Posts

am avut pana acum doua intrevederi cu dr. Luiz si pot sa zic ca in sfarsit ma simt si eu bagata in seama (cu sarcina adica) si pot sa stau linistita ca sunt pe maini bune. Mi=a dat o gramada de sfaturi, numerele dansului de telefon mi le-a dat inca din primele minute ale consultatie, fara sa i le cer, mi-a spus in ce perioade se afla in concediu in vara aceasta: ce mai! mi=a placut foarte tare. anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vroiam sa va intreb si pe voi, mi-e nu mi-a recomandat nici un fel de vitamine acum in trim. 2, mi-a spus ca daca ma alimentez cu ce trebuie nu e necesar sa iau vitamine[gravi] acum ma joc si eu cu smile-urile pana ma obisnuiesc cu ele pupici la toate mamicile de pe acest forum si nu numai anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.... pt cele care inca nu s-au plictisit de mesajele mele: am si eu o mica suparare: ieri am facut eco la dr. Cheles Carmen, si am aflat ca am baietel .[baietel] bucurie mare, mai ales pentru sotul meu ca isi dorea foarte mult un baietel[baietel][comoara][cool], umbrita doar de observatia doctorei ca are un chist de plex coroid drept de 0.53cm. Mi-a zis ca nu tre sa ma ingrijorez, mi-a recomandat sa fac TT, pe care mi-l recomandase si Mendez. Am cautat pe net si intradevar aceste chisturi ce apar in perioada aceasta se reabsorb dupa cateva sapt, sau daca nu, nu pun cu nimic in pericol sanatatea bebeului. As vreau sa imi spuneti si voi, daca si in cazul vostru s-a descoperit asa ceva....cum a decurs ulterior anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of mai am 3 mesaje de scris: eu m=am decis chiar inainte de a ramane insarcinata sa nasc natural O prietena de-a mea a nascut acum o luna asa, si chiar foarte usor, si chiar fara epidurala, lucru ce m=a incurajat foarte mult.... si eu sunt un pic ingrijorata de numarul mare al cezarienele de la Medlife...uite o sa il intreb pe doctor cand ma mai duc; pe 14 iulie anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pot sa va spun ca inca dupa prima intalnire din mai, eu mi-am facut programul la control si la ecografii, pentru urmatoarele 3 luni, ca sa stau linistita, ca stiu cat sunt de ocupati.. Dar exista si un mic defect in legatura cu acest lucru: de nu m=au sunat bietele fete de la programari de o gramada de ori si am tot reprogramat controalele si ecografiile ca m-am saturat: ba e doctora la eco in concediu, ba nu se poate atunci...etc la asta un mic minus pentru Medlife anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai povestesc un pic de inceputul sarcinii mele: spre deosebire de majoritatea gravidutelor si spre invidia tuturor cunostintelor mele, eu am scapat de cel mai urat simtop de sarcina: greturile si varsaturile. in afara de cateva dureri de cap la schimbarea atmosferica si de faptul ca acul cantarului tot urca(nu prea mult:3kg), nici nu zici ca sunt graviduta...nici burtica nu prea am, doar un pic si sunt suparata ca deabia astept sa il simt pe bebe. Deocamdata nu da nici un semn de viata perceptibil, desi in fiecare seara stau cu mana pe burtica, poate poate misca si el Tare nerabdatoare mai sunt!!!!!!!!! anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e he he si asa am ajuns si la al zecelea mesaj: cu scuzele de rigoare ca nu v-am plictisit prea tare, imi inchei pledoaria in seara aceasta. Promit ca maine voi reveni Va urez o seara placuta si multi pupici la bebei din burtici si din afara! Si la mamici bineinteles anamaria.6602 17+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...