Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (10)


Recommended Posts

laura ma sperii. cum sa nu mai fie locuri ?????!!!! pai e nasol atunci si dc vii acolo cu nastere naturala, contractii, dilatatie etc ce fac cu tn ? te lasa pe masa si dupa ce nasti ? e cam aiurea partea cu receptia si programarile pe ultima suta de metri inca nu o stiu, atat stiu ca nu mai sunt locuri la niciun dr cu 2 luni inainte, asa ca dc vrei sa te programezi la un anume dr exista sansa sa nasti intre timp. e pacat de ceea ce se intampla pt ca au conditii f bune, iau bani multi si ar fi putut sa investeasca intr-o extindere a saloanelor pt mamici. treaba lor, o sa inceapa lumea incet-incet sa migreze spre alte spitale [gravi] 31+ [baietel] AMR 58 zile [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anna&year=2008&month=9&day=4&babycount=1"]puiutz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai fetelor... ca tot s-a ajuns la discutia asa... ce se intampla daca dintr-un motiv sau altul vreau sa renunt la nasterea la Medlife?? a fost cineva in situatia asta? cum reactioneaza doctorul? ...in cazul meu Mendez. Eu se pare ca e posibil sa ma mut pt o perioada mai indelungata din bucuresti si parca nu as vrea cand ajung la termen sa risc sa nasc pe drum... mai bine ma orientez de-acum undeva mai aproape... voi ce ziceti? lulut +24
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in legatura cu cazarea....eu am fost sa vad maternitatea saptamana trecuta; mai am 3 saptamani si am vrut si eu sa stiu, concret, ce conditii au. Dr. responsabila de neonato a fost foarte draguta, mi-a aratat si acvariul cu bebei, care erau superbi:). Chiar am intrebat ce se intampla daca nu mai au locuri in ziua in care o sa nasc eu...mi-a zis ca au mai fost situatii, chiar cu o sapt inainte..erau 12 locuri si 14 mamici;a zis ca se suplimenteaza locurile, de la gineco sau medicina gen (sunt pe acelasi etaj), dar ca sa stau fara griji, ca n-o sa la lase pe hol. In cazul cezarienei(care e si cazul meu), te tin oricum 1 zi la TI, si se mai elibereaza sigur locuri intre timp, mai externeaza mamici, ca doar n-or naste toate in acelasi timp[:D] Eu am ramas cat de cat linistita dupa discutia cu dna doctor si sper sa nu am surprize. In ceea ce priveste programarile, cred ca eu am fost mai norocoasa:) Am gasit programare cam la 2 sapt, uneori si de la o sapt la alta(la ecografii). Eu am fost la Mendez de la inceput, si au fost si situatiiin care m-am dus fara programare si m-a primit(a trebuit sa astept, dar mi se pare corect). Eu nu am avut probleme cu ei, nu mi-au anulat niciodata vreo programare, sau sa ma puna sa reprogramez...cred ca am avut mai mult noroc..:) Per total, eu sunt foarte multumita de ei , pana in prezent. Sper sa nu ma dezamageasca, chiar pe ultima suta de metri:) Va pup pe toate, si sa aveti grija de voi si de bebei, mai ales pe canicula asta! Mihaela [gravi] 35+ cu Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...treaba cu programarile e ciudata tare, conform dr. trebuie sa te programezi singura pe durata intregii sarcini...dar de unde sa stiu eu cand trebuie sa vin la control si eco daca dr. nu zice nimic? Eu mi-am facut prima progr. cu vreo luna inainte si apoi, am crezut ca dr. imi va zice cand sa vin iar de la receptie m-au chemat dupa o luna si o saptamana...asta la insistentele mele, ca le-am spus ca nasc daca ma cheama mai tarziu. Eu nu am facut nici un tur de maternitate, nu am apucat sa vorbesc mult cu dr., abia i-am strecurat ca vreau sa nasc normal cu epidurala...parerea mea, totul pleaca de la proasta organizare a programarilor si de la faptul ca iau mai multi pacienti in grija decat pot face fata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulut, daca vrei sa renunti la nastere acolo nu-i bai, nu te tine nimeni legata...eu as fi vrut sa existe un contract, ceva, care sa-mi garanteze ca pot naste acolo si cu dr. pe care il vreau dar...nu exista...iar din cauza ca nu poti gasi programari la receptie apropiate una de cealalta, exista riscul, cum am patit eu, ca dr. sa te scoata de pe lista de pacienti, crezand cLaua nu mai vii la consultatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura dc vrei sa vezi maternitatea e sufic sa te duci intr-o zi oarecare la receptie si sa spui ca vrei sa vizitezi si ele suna pe cineva care te asteapta sus si iti arata saloanele si acvariul si eu cred ca se elib locurile ca nu te tin mai mult de 3 zile acolo (decat dc ai pbleme) lulut si eu cred ca nu e o pblema dc nasti in alte parti dar dc ai programare la eco sau la nastere ar fi frumos sa suni sa anulezi [gravi] 31+ [baietel] AMR 58 zile [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anna&year=2008&month=9&day=4&babycount=1"]puiutz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ma cam surprinde ce spuneti aici. Laura, la ce dr. esti? Ca mi s-a parut ciudat ca ai scris ca nu ti-a spus cand sa vii la urmatoarea consultatie?! Ca da, dr. e cel care trebuie sa-ti spuna cand sa revii la control, nu fetele de la receptie( care da, subscriu, sunt niste imprastiate). Si in general, nu va stresati daca nu va puteti programa mai repede la receptie. Vorbiti cu dr ca sa stiti cand trebuie sa reveniti la control si mergeti chiar fara programare, ca va vede sigur.Oricum la ultimele controale inainte de nastere va trebui sa mergeti oricum fara programare, caci vor fi f. dese si imposibil de programat la receptie la distanta de o sapt de ex. Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga Pierrine... normal ca nu sunt sigura ca vreau sa renunt... ca doar sunt femeie, nu?![bang]... Doar mi-a trecut prin cap asta, si am intrebat si eu... Nehotararea mea vine de la niste "bine-intentionati" care mi-au spus ce frumos si bine e si la stat... ca nu merita acesti 25-30 mil in plus... ca daca exista riscul de nastere prematura tot acolo ajung... si uite-asa. Pentru ca de reprosat, eu inca nu am nimic de reprosat Medlife-ului si nici dr Mendez. Chiar nu am avut probleme nici la programari, reprogramari, asteptari... etc. Si apropo... si eu am intrat la eco trim 1 tot intre programari, trimisa de Dl dr la d-na Popa si a fost ok. Laura... eu cred ca tu chiar ai avut ghinion. Eu zic daca intr-adevar vrei sa nasti acolo sa insisti sa nu pui la inima aceste mici piedici. si inca ceva... ati auzit iar de vre-o majorare a preturilor?? Parca am citit pe undeva dar nu mai stiu unde. Eu ieri am intrebat niste asistente care sunt acum la noi in firma pt protectia muncii (binneteles de la Medlife) si spuneau ca s-au majorat un pic preturile la analizele de laborator, dar nu semnificativ, iar pentru restul ele nu stiu nimic. Lulut [gravi]+24 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...