Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (10)


Recommended Posts

Orice majorari de preturi se afisaza pe site-ul medlife. La analize probabil ca nu se vor simti cresterile de pret, insa pachetul de nastere trebuie urmrit cu atentie, ca majorarile au fost de fiecare data subsetantiale. Cand m-am hotarat eu sa nasc la medlife - in septembrie - era nasterea 1000 Euro. Intre timp am ajuns sa platesc 5930 lei( in iunie). Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lulut, sigur ca hotararea iti apartine. Dar iti spun cu toata sinceritate, merita pana la ultimul banut. Iar cu spitalul de stat ce sa zic...In afara de cazul in care chiar mama ta, tatal tau sau sotul este medicul tau ginecolog sau director de spital(!!!) fii sigura ca nu se ocupa nimeni de tine si de bebe in spitalul de stat ca la carte, asa cum am simtit eu la medlife. Si chiar nu le fac reclama, ca pe parcursul sarcinii m-au mai nemultumit si pe mine unele nimicuri, dar rezultatul final conteaza. Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor din nou, bebe si cu mine am fost cam ocupati zilele acestea, am dat petrecere de "aflarea sexului"+ o minivacanta la mare de 2 zile, bine ca m-am intors azi, ca pe la 6 dimineata furtuna de la mare cred ca a trezit toata statiunea. luny, pierrine, merci frumos de urari, v-am spus deabia asteptam sa chatuiesc si eu cu voi fetele si acum...am liber la discutii si eu, ca si multe alte persoane, dupa cum am povestit, am avut probleme cu programarile si reprogramarile, ca eu fata constiincioasa ce sunt imi place sa organizez totul dinainte, dar pana la urma se rezolva. Mie Mendez mi-a spus de la prima intalnire, calendarul programarilor si ce ecografii, teste trebuie sa fac in urmatoarele 3 luni. Luni ma duc iar la consultatie, abia astept sa vad ce imi spune de chist si pana atunci imi iese si rezultatul la TT. Pierrine, si eu sunt de acord cu Mendez cu vitaminele, vroiam doar sa stiu daca alte mamici au luat si, cred ca in urma unor analize s=a intamplat lucrul acesta, deocamdata, nu ma simt deloc sleita sau fara puteri, bebe face nazuri doar ca nu dorm la pranz, 1-2 ore, atunci sunt cam smiorcaita, in rest e totul ok, as mai face 10 copii asa. Tu ai facut analize si in urma lor ti-a dat vitaminele sau doar ca masura de precautie, ca am auzit ca in trim 3 suntem toate la pamant cu, Calciul, desi cred ca mananc numai lactate toata ziua, sa creasca bebe mare. Pupici multi Ana[gravi]cu [baietel](deocamdata Tiberiu Gabriel) anamaria.6602 18+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo sunt curioasa sa aflu povestioare despre alegerea numelui. La noi eu sunt responsabila cu asta, de cate ori gasesc un nume frumos, il duc spre aprobare la "seful" si dicutam si de fiecare data raspunsul este: stai sa-l vedem afara din burtica si apoi ii punem nume. A inceput burtica sa se vada, sunt asa de fericita, ca nu mai arat ca si cum m-as fi ingrasat, ci arat si eu a graviduta. Ana[gravi]18+ cu[baietel](Tiberiu Gabriel inca rezista) anamaria.6602 18+ bebe1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pierrine, la dr. Popa M. sunt...si nu, nu mi-a spus cand sa ma mai programez dupa prima vizita...doar ca ea va avea concediu 3 saptamani in iunie...iar eu am obtinut cu multe insistente la receptie o programare abia pe 7 iulie. Acum m-a chemat dr. si pe mine saptamanal, normal, termenul il am saptamana viitoare si o sa ma bage printre alti pacienti..numai ca mi se pare prea superficiala o consultatie din asta, de 5 minute in care nu apuci nici sa intrebi tot ce vrei.Eu ma asteptam la mai multa comunicare dr.-pacient...daca e sa am vreo intrebare, nici nr. de tel. nu-l am...al dr. vreau sa spun, a zis ca e de ajuns sa vin la spital cand se declanseaza travaliul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ma mir de Mirela Popa ca a fost asa evaziva. Fetele au postat numai impresii bune despre ea. Tot nu inteleg ceva: te-ai dus la ea acum, pe ultima suta de metri sau ti-a urmarit sarcina mai de mult? Ca daca ultima varianta, atunici e surprinzator de neplacuta atitudinea ei. Daca te-ai dus acum, spre sfarsit , nu stiu, o fi fost cu gandul la vacanta, nu o mai fi fost timp sa se creeze o punte de comunicare intre voi...In fine, important e ca mai ai un pic si scapi. Presupun ca vei naste normal, nu? Tinem pumnii strnsi si asteptam vesti1 Daca te pot ajuta cu ceva, sunt aici! Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, tot pentru tine. Fa-ti o lista cu intrebari pt. data viitoare - cred ca te mai duci la o consultatie inainte de nastere, nu? Si intra cu lista la dr, intreba punctual tot ce vrei tu si lamureste-te. Eu asa faceam cand aveam nevoie de lamuriri, ca stateam acasa si ma gandeam la toate traznaile, dar cand intram la dr imi piereau toate ideile. Asa ca le-am pus pe hartie. Se si distra Mendez pe seama mea cand ma vedea cu listuta. Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, Mendez mi-a dat calciu independent de rezultatul analizelor. Si eu mancam lactate la greu, dar nu strica un aport suplimentar pe ultima suta de metri.Oricum, a fost vorba numai de calciu, nici o alta vitamina. P.S. Unii dr. recomanda Elevit. Am luat si eu la inceputul sarcinii timp de 1 luna, pana sa ajung la Mendez, eram la alt dr. Rezultatul: m-am ingrasat 3 kg in luna aia, ceea ce mi s-a parut f.mult dat fiind ritmul in care am acumulat restul kg pe parcursul sarcinii. Asa ca nu am mai luat, iar o data ajunsa la Mendez m-a intrebat ce regim alimentar si de viata duc, apoi a zis ca nu e cazul sa iau vitamine. Se pare ca am fost "echilibrata"! Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre povestea numelui...Pe baietelul meu il cheama Dan-Tudor. Un nume dragut, as zice, pe masura purtatorului:):) Problema este ca eu si sotul ne-am reunit numele de familie, care nu sunt deloc scurte, rezultatul fiind ditamai carnatul de nume si prenume(si eu am 2 prenume). Eu toata sarcina am inclinat spre a-i pune copilului un singur prenume, mai ales ca e baietel si va trage toata viata de carnatul asta de nume( daca era fata macar putea spera ca isi va schimba candva numele de familie:) In fine, am ramas la Dan-Tudor pt. ca sotul meu si-a dorit enorm copilul asta( a nu se intelege ca eu nu!) si a fost atat de fericit la gandul ca va avea copilul lui incat nu m-a lasat inima sa-i stric placerea de a-i pune bebelui ce nume vrea el. Asa ca ne-am dus sa nastem cu numele pregatit, dovada ca bebele nostru a fost singurul din seria lui cu eticheta de pe patut completata ca la carte, cu toate rubricile si toate numele. Restul copiilor nu aveau decat numele de familie, ca nu se hotarasera ce prenume sa le puna. Erau chiar haiosi unii parinti: veneau la acvariu, isi mai admirau odorul, dupa care fuga in camera sa se gandeasca ce nume i se potriveste! Pierrine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, LAura..bune venit!!! Eu sunt tot la dr Popa. Mie mi -a zis ca dupa sapt 32 sa imi fac programari la 2 sapt, iar dupa sapt 36 sa imi fac in fiecare sapt... Numai ca sapt viitoare tot trebuie s ama dcu printre programari fiindca , exact cand aveam programare, d-na dr are o cezariana si practic, mi s-a anulat programarea...SI cum sa nu te primeasca daca nasti???!!![bang] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 34+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
[bis][wow]AMR 39 ZILE[wow][bis]
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...