Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (10)


Recommended Posts

Cand m-am dus la Medlife prima data aveam 33 spre 34 saptamani dar am avut ghinionul ca dr. sa plece in concediu 3 saptamani...iar programarea pe care am facut-o la receptie a fost pe 7 iulie, neavand alta mai devreme. Oricum dr. Popa a fost in concediu incepand cu 1 iunie pana pe 20 si ceva dar i s-a parut ciudat ca am venit tocmai pe 7 iulie la ea din nou...crezand ca am renuntat la Medlife. Ea nu mi-a spus cand sa-mi fac urmatoarea programare dar am dedus eu ca trebuie cat mai repede posibil si de pe 29 mai ( prima vizita acolo ) nu am gasit decat pe 7 iulie...si nu e vina mea. Ma mai duc la control, luni iar vineri e termenul zis de ei...asa ca sa vedem ce si cat apuc. Treaba cu lista am facut-o si eu ultima data dar am uitat-o acasa pe masa ( memorie de gravida ). Am sa incerc luni din nou:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Eu ma duc la Medlife din sept anul trecut..si se vede clar ca s-au aglomerat f mult. Sunt la Mendez si nu as renunta pt nimic la el, e un medic si un om extraordinar. Dar de restu..nu am numai cuv de lauda.. Am fost joi la eco..la Dr. Radulescu..tot la recmandarea celor de pe forum si am ramas f dezamagita. Aveam programare la 16 si am intrat in cabinet abia la 17:10, deoarece dansul a bagat o alta pacienta in fata care nu avea programare (si nu parea nici vreo urgenta ceva)..cred k de fapt erau prieteni..Si a stat cu ea aproape o ora.. Dupa ce a iesit dansa, Dl. Radulescu a ramas in cabinet cu asistenta aprox. 10 min, desi stia ca astept afara cu ink 4 doamen ce aveau programare dupa mine. Nervoasa evident am inceput sa ciocan la usa ( doar imi fac programarile astea cu o luna inainte ca sa intru la mom stabilit, nu?) A iesit si m-a invitat inauntru..cam nervos..iar eco de mofo sem 2 a durat maxim 10 min .. Asa ca nu mai merg niciodata la el. Si apropo fetele mai am o intrebare pt ca ajung la doc abia peste 10 zile: la 17 sapt lungimea colului meu era 4,5 iar acum la 24 sapt e 3,1 Nu a scazut cam mult intr-un timp relativ scurt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PIERRINE,cind ai timp,spune-mi si mie te rog frumos,cite ceva: -cand te-ai intalnit cu anestezistul si ce trebuie sa ii arati:analize,eco,tot dosarul? -ce bagaj ai avut la spital? ce iti trebuie de fapt,ca la noi bagaj inseamna un sfert din casa?! -si cum te-ai descurcat cu bebe la inceput,ca eu sant tare speriata ca nu voi sti ce sa-i fac!spre rusinea mea:am 36-37 de ani,si e primul copil... cred ca pe 01 august ma va programa la cezariana[alcool] [gravi]carmen71 AMR 20 ZILE...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Carmen, pe 1 august sunt si eu:)sau cel putin asa sper...marti ma duc la intalnirea cu nenea doctoru' si sper sa ramana data asta; aceeasi data mi-a sugerat-o si dr de la ecografie, asa ca...asteptam:) Tu la ce doctor esti? Foarte interesante intrebarile tale....sper sa raspunda Pierrine[:D]Eu am intrebat doctorita de la maternitate si mi-a spus ca nu-mi trebuie bagaj, nici pt mine nici pt bebe, ca ne dau ei de toate. Haine ne trebuie doar la externare. Dar e bine sa stim si "versiunea" cuiva care a trecut deja prin asta. Cine stie...poate o sa ne vedem pe la "acvariu"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...