Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D] Denizel[:D] Foarte bine spus(cu mentiunea ca nu era vb de sotul lui puppe ci de finul ei ) , problema dintre ei era comunicarea. El nu-i spunea ca se simte neglijat si ca in timpul in care el face menajul ea e libera sa se plimbe prin magazine , ea nu spunea ca e rupta de oboseala si ca s-ar aranja , dar n-are nici cea mai mica tragere de inima. Sybille , stai ca eu glumeam. Nu-ti trimit nici un copil , iar de demascare nici nu incape vorba. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, asa e, nu e sotul lui Puppe :-). Am scris in graba. Puppe, scuza-ma, te rog! [flo] Iar lipsa lor de comunicare (fiindca, da e si o lipsa de comunicare intre ei) este generata de lipsa lui de empatie si maturitate, precum si de o doza imensa de neseriozitate. Parerea mea! [detectiv]
quote:
ea nu spunea ca e rupta de oboseala si ca s-ar aranja , dar n-are nici cea mai mica tragere de inima.
Xio, ca sa fie corect pana la capat [:D], inlocuim "n-are nici cea mai mica tragere de inima", cu "n-are nici o farama de energie ramasa" [:D]. Daca vrem sa spunem ca "n-are nici cea mai mica tragere de inima", presupunem deja ca ea este foarte deranjata si revoltata de lipsa de empatie, grija si implicare a sotului.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO, nu stiu ce va invata pe voi la puericultura dar este recomandat ca sa-i dai lui bebe la cerere laptic si da, fetita mea manca din ora in ora si sunt destui bebelusi de felul acesta (si nu avea alta nevoie, vroia sa manance si gata) Cat va invata pe voi ca trebuie sa doarma un nou-nascut in prima luna? Ei, fetita mea nu a dormit niciodata mai mult de 12/24. Nu poti impune unui bebelus un program invatat din alte parti, isi face el singurel programul. Si tu esti fericita ca ai un bebe sanatos si nu-ti mai pasa de prea multe cand cazi de oboseala si nu mai reusesti sa dormi 2h legate dar asta e alta discutie. Mommy to [url="http://www.tickercentral.com/view/8i03/4.png"]Jasmine[/url] “A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intaresc spusele lui Amethyst! Crema pediatrilor romani recomanda demult alaptatul la cerere si beneficiile acestuia (acum 8 ani, cand eu alaptam, stiam deja despre asta). Cei care mai sustin inca teoria alaptatului cu program sunt din vechea garda. Aia sovietica! [:D]. Cu tovarasa sovietica, mama resonsabila si ferma si, in acelasi timp, depasitoare de norma in uzina [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] da de ce ati scris asa de mic, ma dor ochii! Denizel jos palaria si o [flo]. Mi-am adus aminte de vremile grele, da fericite, din primele luni cu bb acasa. Doamne, nu mai aveam energie nici macar de un [dus], de atata leganat in brate, pe picioare, plimbat ca are colici, supt la san de-mi facuse rani. Si sotu ma vroia [vampa]???. Eu eram disperata dupa o noapte de somn bunnnn, nicidecum nu-mi ardea de alte alea, si sotul ma ajuta sarmanul cat se pricepea si putea si el, dar daca nu eram el langa bb nu se putea, daca nu facuse bine? nu trebuia sa ma asigur ca e OK? Si l-am neglijat cateva luni, era no 2 acum, dar nu s-a dat la alta mai rimelata si mai aranjata. Mirela & Rares nazdravan(06.01.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mireladei/my_photos "]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca Pupe spunea ca finuta ei are 1 an si ceva,aproape 2..oare inca ii mai da sa suga din ora in ora,sau voi exagerati. Eu nu zic ca sotul nu este porc,insa cred ca si sotia are partea ei de vina ...poate chiar acea lupta avida ptru bani o extenueaza. s-a canalizat doar in facerea banilor ..si a lasat,poate,pe ultimul plan relatia cu sotul,pe ea insasi...nu stim exact ce este in acea familie,insa,sigur este lipsa de comunicare,poate nici ea nu cere ajutorul si se complace in situatie. monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by puppe
Buna, fetelor, si scuze ca am lipsit pana acum, dar mi-am sarbatorit sotul la munte si nu am avut acces internet. Mai intai: fina mea nu are nici o legatura extraconjugala, nici cu seful ei (de altfel, o pocitanie de om, si mitocan pe de-asupra), nici cu altcineva. La fel, finul meu nu are pe nimeni, eventual vise erotice, dar nu ma intereseaza. Am stat de vorba si cu el, de fapt sotul meu a stat de vorba si eu am tras cu urechea din camera vecina (rusine sa-mi fie, dar n-am rezistat tentatiei). Ati avut dreptate cand ati spus ca e o criza de comunicare intre ei, nici nu mai conteaza din vina cui, cert e ca nici unul dintre ei nu a stiut cum sa o rezolve si au preferat sa se ascunda si sa pretinda ca totul e OK si roz, cand nu era. Finul meu se simte transformat in gospodina casei si transferat la cratita fara drept de apel, (nu au rost comentariile pe tema asta, s-a umflat macho din el, ma rog...), fina mea nu a stiut la timp sa-l asigure ca apreciaza ceea ce face el in casa si deci nu este OBLIGAT sa faca menajul, dar se bucura ca il face... Din punctul meu de vedere, amandoi au partea lor de vina. E bine insa ca nu s-a ajuns la chestii mai neplacute si mai greu de reparat. El i-a promis lu' barbatu-miu (si se pare ca s-a tinut de cuvant) ca va discuta pe fata cu fina mea ce il deranjeaza si ce se poate face pentru a nu mai exista intre ei taceri si suparari ascunse. Au venit amandoi in acest week end sa-i ureze La Multi Ani sotului meu si pareau mult mai destinsi si mai apropiati ca inainte, si da, ea era si aranjata, si zambitoare, si el era tandru si o tot tinea de umeri... Pe mine, una, m-a bucurat enorm, chiar daca sotul meu zice ca e o prima floare din primavara. Eu sper si le doresc sa fie o primavara adevarata, nu doar un ghiocel. Asa-s eu, optimista. Nu stiu daca acest subiect mai are nevoie sa fie continuat, asta decideti voi. Ce vreau sa spun e faptul ca, in cazul de fata (repet: DOAR in cazul de fata)lucrurile merg spre bine. Nu pot generaliza si nu as avea voie sa afirm ca un barbat inseala obligatoriu daca sotia lui nu se mai ingrijeste,ar fi o prostie sa spun asta, suntem extrem de diferiti si fiecare reactionam altfel in anumite situatii. Va multumesc foarte mult pentru toate parerile voastre, si pentru cele cu care poate nu sunt de acord, dar e binevenita pluralitatea de pareri, abia asa putem vedea toate aspectele unei probleme.[flo][flo]
Bineinteles ca nu avea fina nici o legatura extraconjugala...Nici macar eu nu am crezut asta. Cu totul altceva am vrut sa ....demonstrez? In fine..timp avea si ea, caci ati mers prin magazine:) Pe mine ma uimeste cite mamici tinere care stau acasa cu bebelusii se pling ca nu atimp de...nimic..Cred ca am fost eu ft altfel..Aveam timp de orice. Eram legata de casa, dar timp? Aveam enorm..si tot bebelusi au fost si ai mei. Si aveau si ei tatic..Poate ca tinewrele mame care chiar nu au timp de nimic niic altceva, ot fi crezut ca dau nastere la papusi? Cu ceva organizare si dorinta, exista timp pt o mamica acasa cu un bebelus de absolut orice. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Pe mine ma uimeste cite mamici tinere care stau acasa cu bebelusii se pling ca nu atimp de...nimic..Cred ca am fost eu ft altfel..Aveam timp de orice. Eram legata de casa, dar timp? Aveam enorm..si tot bebelusi au fost si ai mei. Si aveau si ei tatic..Poate ca tinewrele mame care chiar nu au timp de nimic niic altceva, ot fi crezut ca dau nastere la papusi? Cu ceva organizare si dorinta, exista timp pt o mamica acasa cu un bebelus de absolut orice.
She, ceva ti-a scapat pesemne [:D]. Nu era vorba despre ce zici tu, adica despre "nu au timp de nimic"!!
quote:
Eram legata de casa, dar timp? Aveam enorm..si tot bebelusi au fost si ai mei
Or fi fost, nu zic nu [:D], da' noi astea care adormeam pe buda, ii ingrijeam dupa metoda AP [;)].
quote:
Poate ca tinewrele mame care chiar nu au timp de nimic niic altceva, ot fi crezut ca dau nastere la papusi?
Io una, la fel ca Xio de altfel [:D], habar n-aveam ce o sa ma astepte. Daca as fi stiut, as mai fi stat sa ma mai coc oleaca si sa stapanesc mai bine tehnica numita 'organizare impecabila' [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...