Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

Mesaj disperat: Eu, adica io, io vreau sa nu mai am timp de nimic ( ridic doua degete sa ma vedeti!) si sa adorm pe buda! Io vreau sa ma "blestemati" sa am 5 copii ( deodata!)si nu mai stiu de mine din cauza lor, sa ma trezesc dimineata si sa arat ca naiba de nesomn si oboseala! Io vreau sa indur delasarea si sa fiu predispusa la inselaciunea partenerului... Io vreau sa am cearcanele pina la buric fiindca am stat nopti dupa nopti sa alaptez, sa legan si sa murmur cintecele de adormit bebelusi neastimparati. Io vreau sa fiu ciufulita si urita si sa n-am gene rimelate si sa ma ignore barbatu'miu si de bucuroasa ce sint ca-mi zimbeste bebe 1, 2, 3, 4 si tot asa... sa ma doara-n cot ca o pipaie pe colega de serviciu. Intelegeti? Intotdeauna, conteaza din ce unghi privesti lucrurile. www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iiincredibil cate mame care nu au timp sa fie femei. Daca asa ziceti voi ... inseamna ca sunt femei ca fina si asta e. Ce? Ele nu au dreptul sa iegziste? In fond de ce tre' sa ne contrazicem? Io mi's gagica misto, acuma's numa gravida si nici cu gemeni sau tripleti nu ma vad altfel decat gagica misto. Ce vorbiti voi de timp pentru scrubb-uri si etc. Ei asta io nici acuma n-o fac ... imi aduc aminte o data la 3 luni si ma apuca remuscarile. Iar placa este lege ... doamne cat efort ... 15 min o data la 7 zile. La epilat iar am remuscari ... ajung si la 3 luni k mi-e tarsha sa fac programari si bag lama la dush. Cu toate pacatele de mai sus ... is gagica misto si nu pentru ca mi-e frica de barbate-meu ci pentru ca asa ma plac eu. Si daca nu ma plac eu pe mine ... mama ei de treaba daca mai conteaza sa ma placa si un mapamond intreg. Nu stiu zau ce intelegeti voi prin a te ingriji. Eu una nu inteleg 1 zi pe saptamana in spa, tocuri de 10, gene rimelate si etc. Desi e frumos sa existe si asa ceva [:D]. Cumva sunt convinsa ca toate astea le voi face si cu bb-le de gat. Iar de n'oi putea ... sacrific timpul petrecut pe forum [:D] sau vad eu ce solutii gasesc. Da' va asigur ca le gasesc. Aicea e secretul. In functie de metoda prin care nasc ... ne vedem rpd in Parcul Carol la jogging [:D]. Deci ... fiecare iegzista cum crede si nu tb sa sariti 70 de mame pe Xio. Pana la urma ce vreti sa spuneti? Ca odata cu nasterea ne transformam in niste hahalere care se tarasc prin viata? Ca ne reducem la ce?? Ca am mai vazut un topic in care o mama avea 20j de kile in plus la 2 ani dupa nastere si totul era ok ca deh ... nascuse. C'moooon ... In fine ... esti ceea ce gandesti. Si eu nu sunt aici ca sa opresc pe cineva sa faca asta. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ileanna Pana la urma ce vreti sa spuneti? Ca odata cu nasterea ne transformam in niste hahalere care se tarasc prin viata? Ca ne reducem la ce?? Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Daaa, exact, asta voiam sa zicem! [:D] Ca ne transformam in niste hahalere [:D]. Atentie! Asta, in prima faza! :-))) Urmeaza reducerea la halere, lere, ere si bariere in calea fericirii proprii [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ileanna
Iiincredibil cate mame care nu au timp sa fie femei. Daca asa ziceti voi ... inseamna ca sunt femei ca fina si asta e. Ce? Ele nu au dreptul sa iegziste? In fond de ce tre' sa ne contrazicem? Io mi's gagica misto, acuma's numa gravida si nici cu gemeni sau tripleti nu ma vad altfel decat gagica misto. Ce vorbiti voi de timp pentru scrubb-uri si etc. Ei asta io nici acuma n-o fac ... imi aduc aminte o data la 3 luni si ma apuca remuscarile. Iar placa este lege ... doamne cat efort ... 15 min o data la 7 zile. La epilat iar am remuscari ... ajung si la 3 luni k mi-e tarsha sa fac programari si bag lama la dush. Cu toate pacatele de mai sus ... is gagica misto si nu pentru ca mi-e frica de barbate-meu ci pentru ca asa ma plac eu. Si daca nu ma plac eu pe mine ... mama ei de treaba daca mai conteaza sa ma placa si un mapamond intreg. Nu stiu zau ce intelegeti voi prin a te ingriji. Eu una nu inteleg 1 zi pe saptamana in spa, tocuri de 10, gene rimelate si etc. Desi e frumos sa existe si asa ceva [:D]. Cumva sunt convinsa ca toate astea le voi face si cu bb-le de gat. Iar de n'oi putea ... sacrific timpul petrecut pe forum [:D] sau vad eu ce solutii gasesc. Da' va asigur ca le gasesc. Aicea e secretul. In functie de metoda prin care nasc ... ne vedem rpd in Parcul Carol la jogging [:D]. Deci ... fiecare iegzista cum crede si nu tb sa sariti 70 de mame pe Xio. Pana la urma ce vreti sa spuneti? Ca odata cu nasterea ne transformam in niste hahalere care se tarasc prin viata? Ca ne reducem la ce?? Ca am mai vazut un topic in care o mama avea 20j de kile in plus la 2 ani dupa nastere si totul era ok ca deh ... nascuse. C'moooon ... In fine ... esti ceea ce gandesti. Si eu nu sunt aici ca sa opresc pe cineva sa faca asta. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Ileanna,[flo] Daca acum esti "gagica misto" ,in timpul sarcinii si o perioada de timp dupa nastere ,natura ajuta hormonal mama,deci ai sa fii si mai misto,chiar daca ramai cu cateva kg in plus [:)]nu te speria . Eu nu-mi aduc aminte sa fi vazut o mama cu bb mic sa se vada rau ..(asa cum se spune pe aici),cu cearcane,palida[:)] ia mai priviti o data fotografiile din trecut...chiar asa de rau va vedeati? Eu nu va cred. Maternitatea da stralucire femeii,frumusetea ei vine din interior,in perioada maternala fardurile chiar sunt deprisos..se vad rau doar daca au pb de sanatate,ele sau bb-ul...in rest ...sunt "gagici misto". eu ca si ileanna,declar ca am fost si sunt "gagica misto "...si o mamica si mai "misto"[:D],fara cearcane,fara farduri,faraaa chiloti cu ata-n cur.[:D] [flo]ptru toate mamicile "gagici misto" monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh ... in sfarsit am inceput sa aud si de gagici misto [jamaica] principe ... eu nu pot zice ca sarcina ma infrumuseteaza deocamdata, kile luai de mi-a facut doctorul morala (imagineaza-ti) si nu-ti zic ca am ramas gravida tocmai cand iesisem victorioasa dintr-o cura de slabire de supersucces [:D] (si nu ca as fi fost grasa, aveam 58 si voiam 54). M-am resemnat, stiu ca voi avea de munca sa-mi revin si asta e. Nu sunt de acord cu mamele care gasesc tot felul de explicatii ca sa nu mai fie femei. Sunt de acord ca e greu sau chiar foarte greu. Si ca in unele cazuri este chiar imposibil. Dar mai cred ca asta nu se aplica doamnelor de pe forum in procent de 90%. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic: dupa parerea mea de [alcool] propun un topic precum e ala de"La bucatarie" -cu subectu "ce gatim azi" cu unul aici si sa se cheme " ce facem pentru noi azi" , unde sa postez eu si sa zic -azi m-am sculat din cauza de bebe la ora 06.00 si am inceput c-o spalatura-n gura si c-o cafea ,apoi pusei mana pe brici si-mi dadui cu el la dansa ca-mi crescuse parul precum padurea Letea(cu epilatorul nu dau ,consum curentu'[:D]},imi rosei in graba unghili [:D]de la maini , pe la oara 16,00 cand scapai de facut curat,gatit(gati dupa reteta rapida a lui Guestus-am luat puiul d'un picior si l-am zvarlit in oala,2-3 cartofi si-un morcov aruncati intregi si ei ,si nespalati ca da-i drak ca tot ferb in oala la peste 100 grade si pier ei microbii)apoi ma apuc iar de mine ,ma arunc pe bicicleta ,dau 2-3 pedale si ma plictisesc,mai imi smulg 2-3 fire de par rebele din sprancene, ma mai uit pe DC,dupa care vine sotul si s-a terminat ziua pentru mine.Dar ce drak si maine mai e o zi .Oricum sotul e [pofta] si nu prea-l intereseaza ce imbunatatiri am facut eu. E oricum acu' facui doo lucruri deodat ,scrisei aci' c-o mana , iar cu ailalta tinui baiatu'priponit de-o tzatza. al meu sot [:D] de-i sar dintii din gura si zice ca mi se trage de la turbare(m-a muscat ieri un caine) [pup] si o noapte plina de bucurii Kokiy[roker],mami de [iepu]Claudia (12dec.2001)si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fain subiect.Pai cam ce faceam eu acum doi ani pe vremea asta si la ora asta cand avea fiica-mea o luna. Par example stateam la PC cu ochii pe DC , c-o mana faceam provizii de laptic din [balcon] (ba am mai tzapat odata un jet in freza la sotzu' care se uita linistit la Tv si nu stia cum drak a inceput sa ploua in casa [:0]) ,cu cealalta mana mai butonam ba pe mess, ba in programul de conta' , cu urechile eram la TV la ceva talk-show . Si cu gandul ca mintenash se trezeste pitpalak sa mai ia o gura de [balcon] si dupa aia sa tzipe ca din gura de sarpe de la colici [V] Eu speram sa raman cu ceva kg,da' s-au dus rapid ca si cum n-ar fi fost. Totusi dupa ce a implinit 3 luni a trebuit sa imi amintesc de musai de chestii gen epilat,tuns,pensat ... nu de alta da' a trebuit sa ma intorc si la birou [V].Pana atunci cred ca cel mult un dush si unghiera erau de baza [bang] Of ca tin mine ca dadeam telefoane disperate alor mei sa vina macar taica-meu sa stea 15 minute cu fata sa pot manca ,ma prindea amiaza nemancata - eu fiind o slabanoaga dar fomista rau. Stiti ce dragutz era cand adormea fetitza si io fericita, tzusti in bucatarie,aprindeam aragazul,incalzeam mancarea,mi-o puneam in farfurie si cum luam prima lingura,cum ..... ueeeeeeee ueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... parca avea senzori efectiv [mariaj]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...