Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

[:-)))][:-)))] Am inteles,D.C-ul este devina,cu mana cu care scriati pe d.c va puteati pensa,depila,intoarce genele,masca[:D]. ce noroc am avut ca am descoperit mai tirziu D.c-ul..daca nu sigur ajungeam o "hahalera"[:-)))][:-)))] recunoasteti acum ca nu aratati rau si ca sunteti mamici"gagici misto"(na ca facui si versuri) sa zic ca nu am timp? hai ca am ras...ma duc sa fac si eu reteta lui Guestus..merge puiul si cu tot cu pene? ca sa am mai mult timp sa-mi "calc" parul[:D]ca vine barbatul si sa nu ma gaseasca botita. monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

No ... acuma ce sa mai zic, ca eu de felul meu nu ma lupt cu morile de vant. Cel mult ... binecuvantez ceea ce exista [:D]. Vad asa o cruciada aici pt femeia - mama care n-are timp sa se pieptene si este o martira mare cat un dulap cu parul valvoi si okii injectati de dragoste parinteasca ... incat ... MEA CULPA ...[bruta]. (fierastraul era pt mine si altii ca mine). E bine ca macar soarta este acceptata. [:D]. Caci oricum oamenii se vor uita numai inlauntrul nostru care nu va semana nicicum cu exteriorul. Si vor face plecaciuni in fata stralucirii maternale. Dar atuncea stau si ma intreb Doamne ... intrebarea aia care pe mine ma'nerveaza de obicei (dar dupa marea vorba de care m-am lovit deseori ... "never say never" ... ): Ce faceau domne' bunicile noastre care aveau 3 - 4 etc kupchii??? Daca noi cu unu' singur si cu apa calda / aragaz / aspirator etc ... suntem o statuie a maternitatii ... incremenita cu o mana pe o tatza, alta pe taste ... okii la teveu ... stomacu' ghiortzaind ca n-am avut timp sa mancam ... shi nu mai zic ca tre' sa fac o sinteza a telenovelei din subect da' n-am timp ca tre' sa-mi dau cu crema pantofii cui [:D]. Ah stiu ... e solutia pe care eu si Xio o gasisem deja: nu aveau DC [bat]. Sau eram noi niste cupii mai vrednici si deja studiam Scufita Rosie in timp ce ele mai dedeau o sapa ca prindea barabula buruieni. Mah fetilor ... nici eu nu-mi imaginez ca la 2 zile dupe nastere o sa fiu Godess. Dar sunt convinsa ca nu voi fi cu copil de 2 ani, 10 kile in plus, aratand cu 10 ani mai batrana etc etc ... blastamand barbatu' care se uita dupe pipitze cu talia de viespe si uteru' neincercat de poveri. SI DACA asa ceva se va intampla (never say never) nu va fi din cauza ca am copil mic si job. So ... tzineti-o tot ashea ca iexplicatii iegzista si liste va furnizez si eu ca ma duce capul [:D]. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe langa faptul ca mami nu avea DC ,nu avea nici normele noi ale OMS. Adica ne-a alaptat acolo 2 luni ca dupa aia cica n-am mai vrut.Nici fiica-mea n-a mai vrut pe la 3-4 luni,a intrat in "greva aia a sugarului" adica urla numai cand vedea tzatza ,da io capoasa si indoctrinata de OMS [:D] am insistat si asa am alaptat-o pana la 9 luni. Deci primele 3 luni am facut provizii serioase de laptic si am pus la congelator,sa aiba mandra ce consuma cat sunt la serviciu.La care serviciu,la ora 11 eram la baie si ma mulgeam [xx(] sa nu explodez [bang] Si acasa ,daca nu era DC cred ca abandonam naibii mulsul ala [bang],faceam cu nervii si scurta la mana cate juma' de ora,doar bantuind p-aci era suportabil ... [loveyou] DC [:D] Na si nu-s statuie a maternitatii,nici vorba ... Doar ca nu utilizez rimel,dermatograf,fond de ten etc. Stiu ca pentru unele asta e o crima ,dar asta e,nu putem fi la fel toate.Pentru mine e o crima sa nu citesti in veci o carte,de exemplu ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rimel si fond de ten?? Huh ... daca n-ar trebui sa le speli de pe tine ce biiiine ar fi [:D]. Sau daca ... ar arata bine si de aproape ha ha. Let's get serious ... nu ajuta rimelul si fd-ul de ten. Nu despre asta vorbim. Sau nu io, k nici io nu le folosesc (dermatografu' da, mea culpa). Iar la coafor nu ma duc decat sa-mi tund varfurile. Etc etc. This is not the point. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-ati indepartat de la subekt, dragelor! :-)) Pai, pe cand eram io zombezica [:D], nici nu exista DC-u'. Cupilu' meu s-a nascut acum 8 ani jumate. In afara de asta, in timpul sarcinii m-am ingrasat doar 10 kile. Adica, am fost slaba, am ramas tot slaba. Da, daca ma uit la pozele de dupa nasterea fiului meu, aratam intinerita cu 10 ani. Chiar daca adormeam pe buda de oboseala (scuzati 'oboseala' [:D]), aratam f. bine. La corp, la fel! Imi ramasese doar putina burtica. M-am imbracat odata cu o rochitica rosie si, pentru ca ramasesem cu vreo 2 kile in plus fatza de dinainte de a fi gravida, rochita aia cam plesnea pe mine. M-am intalnit cu administratora blocului, o doamna in varsta f. simpatica, care mi-a zis: "daca as fi io barbat, nu v-as ierta" [:-)))]. Fiindca, pesemne, am ramas cu gura cascata, mi-a explicat: aratati foarte bine! Dar...nu asta era ideea. Chiar daca nu arati ca o hahalera [:D], te simti ca o hahalera [:D], nu'sh cum sa spun :-)) Te simti epuizata si simti ca se trage de tine ca de un elastic si te miri ca nu te rupi odata. Chiar daca sotul meu ma ajuta cand venea de la serviciu, eu tot f. obosita ma simteam. Copilul meu se trezea cam de 3-4 ori pe noapte (si nu concepeam sa il las sa planga sau alte atrocitati din astea [:D]), iar in timpul zilei nu dormea mai mult de 40 de minute odata. Hahalera mica! [:D]. In plus, mai aveam si caine (curatenie si timp in plus si pt. el). Plus gatit, curatenie, scos bebe in parc (in mintea mea, bebe nu trebuia sa doarma decat in parc [alcool]. Daca l-as fi tinut in casa, poate as fi dormit si io alea 40 de minute de le dormea el. Da', nah, intelege-te cu denizel...:-))))) Fireste, depinde f. mult de cat de rezistenta la oboseala si la privatiunea de somn este mamica respectiva. Eu nu am fost! Nu am fost nici neingrijita, da' nici nu debordam de energie si initiativa in alte alea decat cele legate de bebe. Iar alte mamici au fost chiar mai rau ca mine. De aceea, n-am sa ma apuc eu sa le fac program si sa le judec pe cele care arata obosite, incercanate si neingrijite. Stiu ca femeilor le place sa arate bine. In momentul in care arata rau, ori sunt ingrozitor de obosite (poate chiar bolnave) si nu le mai pasa, ori e o problema intre ele si partenerul de viata. Desigur, mai sunt si alte cauze, dar in cazul cumnatei lui Puppe se pare ca acelea, altele, se exclud.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mai fetelor (citi subiectul si ma prinsei si io in hora), dar eu nu am simtit asa greul nici in timpul sarcinii, nici ldupa ce am nascut si nici acum cu copiloi de 5 ani! E adevarat ca Andrei cat a fost bebe nu mi-a facut probleme deosebite, adica dormea noptile, nu se imbolnavea foarte des si foarte rau, dar dupa ce am citit eu aici, imi dau seama ca pe mine m-a ajutat foarte mult sotul. pai cand citesc ca intr-o mana tineti puiul si cu una mestecati in mancare in timp ce al vostru partener se uita la tv, zau ca-mi vine sa [sm]! Cum spune si ileanna, adica daca devii mama trebuie sa te transformi si in cotoroanata? Eu una, nu am fost asa si nici nu am de gand sa devin. Sincer, nici eu nu le inteleg pe femeile care se delasa dupa nastere. Grija fata de copii nu trebuie sa excluda grija fata de noi insine! As avea mai multe de spus, dar mai dau cuvantul si altora! Numai bine! Laura, mama lui Andrei [url="http://community.webshots.com/user/tcatlaura"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevrat ne-am departat de la subiect. Asta am incercat sa subliniez si eu... ca desi maternitatea ne epuizeaza,ne face sa ne simtim adeseori "zombi",asta nu inseamn ca aratam chiar asa ca niste zombi[:)],dimpotriva ne vedem mult mai frumoase,mai intinerite...frumusetea izvoreste din multumirea sufletesca,in pofida orelor putine de somn,temerilor etc. Ce face ca o femeie sa se vada imbatranita,incercanata,nu este datorita oboseli perioadei maternale,sau din lipsa de "tencuiala" si imbracaminte sexoasa,ci datorita altor probleme mai profunde,sau datorita epuizarii de alta natura. Deci ce vreau sa spun e ,sa nu facem vinovata aceasta perioada at de frumoasa si specila de toate esecurile noastre..ar insemna sa astupam soarele cu un deget si sa nu vrem sa vedem unde este defapt buba. monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel Dar...nu asta era ideea. Chiar daca nu arati ca o hahalera [:D], te simti ca o hahalera [:D], nu'sh cum sa spun :-)) Te simti epuizata si simti ca se trage de tine ca de un elastic si te miri ca nu te rupi odata.
Ai pus punctul pe I. TLAURA nu cred ca neaparat chestia e ca nu te ajuta sotul,la unele e si asta, poate.Pur si simplu e o epoca in care nu te poate ajuta nici Papa Pius la o adica [bang] Mai ales in primele luni,cauza e lipsa de somn.Dupa aia depinde.La cele care raman acasa rutina de numai gospodina + copilul ,la cele care se intorc la munca ,mai rau: oboseala,sentimentele de vinovatie ca nu au ramas cu copilul. Eu vreun an lucram si fugeam direct acasa de la birou sa o alaptez si nu mai scoteam nasul altundeva.Nu ma induram sa imi iau din timpul petrecut cu ea ca sa merg la cosmetica de exemplu sau la "shopping".Si am fost super ajutata,sotul a ramas in CIC,mama mea venea zilnic pe la noi.Dar una care e singura? Nu zic de mine ca nici eu n-am fost cotoroantza [:D] sa zicem ca m-a ajutat natura cel putin in privinta greutatii.Dar nici nu pot sa le judec pe cele ramase cu kg pe ele si care isi trag un tricou mai lalai,poate ca spera ca vor slabi,nu vor sa investeasca in haine cat sunt inca asa etc. Asta daca mai au energie sa se gandeasca la asa ceva.Stiu prietene care n-au dormit o noapte intreaga pana ce copilul n-a trecut de doi ani [bang] Eu am avut noroc si in privinta asta,ca dupa ce au trecut colicile din primele 3-4 luni a dormit bine noaptea,exceptand vreo cateva luni mai tarziu cand ii ieseau dintii,dar si atunci se trezea (de 3-4 ori pe noapte) si adormea la loc.Multe n-au norocul asta,sunt copii care pana tarziu beau lapte noaptea,nu dorm cu orele de la dinti ... si numai cine nu stie ce inseamna lipsa de somn poate fi asa de vehementa ... Si daca mai ai si un serviciu ,mai ales unul cu responsabilitati ,va spun eu ca nu e deloc usor.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati,stati ca-mi place...incet,incet mamaicile declara ca nu erau cotoroante,hahalere,zombi[:D] Noi in primele 6 luni nu am avut,nici parinti,nici bunici,am avut doar o persoana la curatenie...si asta din cand in cand Am vrut sa ne adaptam la noua situatie,sa ne facem un program,sa ne cunoastem,fara "roata de rezerva". Nici nu-mi puneam creme,parfumuri(copil alergic),miroseam frumos a lapte,nici nu mi-am vopsit parul (desi aveam par alb),nici nu purtam imbracaminte sexoasa,purtam sutiene cu bretele late,pijamale maternale,imbracaminte care sa-mi permita sa alaptez,si eu eram somnoroasa,adica sunt inca..daaaaaaaaar a fost perioada cea mai frumoasa..si inca este. eu nu cantaresc kg nimanui,nici nu cred ca multumirea si frumusetea sta in masura 90/60/90, sau ca trebuie sa te duci la cosmetica,SPA ca sa fi multumita de tine si de viata ta. monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ileanna
No ... acuma ce sa mai zic, ca eu de felul meu nu ma lupt cu morile de vant. Cel mult ... binecuvantez ceea ce exista [:D]. Vad asa o cruciada aici pt femeia - mama care n-are timp sa se pieptene si este o martira mare cat un dulap cu parul valvoi si okii injectati de dragoste parinteasca ... incat ... MEA CULPA ...[bruta]. (fierastraul era pt mine si altii ca mine). E bine ca macar soarta este acceptata. [:D]. Caci oricum oamenii se vor uita numai inlauntrul nostru care nu va semana nicicum cu exteriorul. Si vor face plecaciuni in fata stralucirii maternale. Dar atuncea stau si ma intreb Doamne ... intrebarea aia care pe mine ma'nerveaza de obicei (dar dupa marea vorba de care m-am lovit deseori ... "never say never" ... ): Ce faceau domne' bunicile noastre care aveau 3 - 4 etc kupchii??? Daca noi cu unu' singur si cu apa calda / aragaz / aspirator etc ... suntem o statuie a maternitatii ... incremenita cu o mana pe o tatza, alta pe taste ... okii la teveu ... stomacu' ghiortzaind ca n-am avut timp sa mancam ... shi nu mai zic ca tre' sa fac o sinteza a telenovelei din subect da' n-am timp ca tre' sa-mi dau cu crema pantofii cui [:D]. Ah stiu ... e solutia pe care eu si Xio o gasisem deja: nu aveau DC [bat]. Sau eram noi niste cupii mai vrednici si deja studiam Scufita Rosie in timp ce ele mai dedeau o sapa ca prindea barabula buruieni. Mah fetilor ... nici eu nu-mi imaginez ca la 2 zile dupe nastere o sa fiu Godess. Dar sunt convinsa ca nu voi fi cu copil de 2 ani, 10 kile in plus, aratand cu 10 ani mai batrana etc etc ... blastamand barbatu' care se uita dupe pipitze cu talia de viespe si uteru' neincercat de poveri. SI DACA asa ceva se va intampla (never say never) nu va fi din cauza ca am copil mic si job. So ... tzineti-o tot ashea ca iexplicatii iegzista si liste va furnizez si eu ca ma duce capul [:D]. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Bestial!!![cool] si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...