Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

Mah fetilor ... nici eu nu-mi imaginez ca la 2 zile dupe nastere o sa fiu Godess. Dar sunt convinsa ca nu voi fi cu copil de 2 ani, 10 kile in plus, aratand cu 10 ani mai batrana etc etc ... blastamand barbatu' care se uita dupe pipitze cu talia de viespe si uteru' neincercat de poveri. SI DACA asa ceva se va intampla (never say never) nu va fi din cauza ca am copil mic si job. Ce-mi place teoriile astea care nu se baqzeaza pe experienta! Si eu stiam exact cate kg o sa ma ingrash, in cat timp le voi da jos, cum poti avea job, copil, sa fii bucatareasa, menajera si administrator de bloc :) Mai vedem dupe [:D] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Experienta mea sa spunem ca e putin mai ciudata... eu cu sotul meu (pe atunci nu eram casatoriti) ne'am trezit cu finutul nostru (nascut prematur, din cauza unui accident rutier, mama in stare extrem de grava la spital) care avea 2.800 dupa 2 luni de incubator, care trebuia sa il ingrijim/crestem pana isi revenea mama. Noi nu am avut timp sa ne obisnuim cu gandul unui bebe, am fost pusi in fata faptului implinit... Eram ca drogati amandoi [alcool], nu stiam pe atunci nici cum sa schimb un scutec... si intr'adevar m'am delasat... Insa sotul meu a spus clar: sambata este ziua ta "libera", faci ce vrei... coafor, cumparaturi... Presupun ca depinde f mult si de atitudinea partenerului, daca nu ai nici un sprijin, uiti efectiv de tine. Parerea mea. „timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de cand sunt cu sotul meu am oscilat intre 64 si 76 de kile, deci au fost peste 10 kile puse pe mine si fara copil (!), concomitent ma simteam batrana si urata, mai ales ca el este si cu 6 ani mai tinar ca mine, dar zau ca nu i-au zburat ochii niciodata dupa una mai "bine mirositoare" si mai "femeie" si mai "buna"... si nici dorinta sexuala fata de mine nu i-a scazut in perioada respectiva, ca sa nu mai vorbim de iubire, respect si tandrete. Si mie mi se mai intampla sa mai cumpar ceva de imbracat care nu ma avantajeaza, iar el mi-o spune sincer, dar pe chestia asta nu i-ar trece niciodata prin cap sa ma dispretuiasca sau sa ma priveasca de sus sau sa saliveze dupa altele mai "elegante"... ileanna, e pt. prima oara cand zau ca nu te inteleg. Fina lui puppe este o fata normala, cu suflet si caracter, care din cauza lipsei de timp si oboselii s-a delasat putin, dar eu nu o vad nici pe departe ca pe o hahalera de care sotul sa se scarbeasca in asa hal incat asta sa scuze frecari lascive de colega lui si mai ales o desconsiderare atat de crasa la adresa sotiei lui, care intamplator este de curand mama si nu a reusit sa-si recastige in ochii lui atractivitatea (ca doar nu suntem toate Heidi Klum, sa turnam 3 copii in 3 ani si dupa trei luni sa defilam la Milano pe covorul magic). Haideti sa pastram proportiile!
Felicia [gravi] 18+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MissParker , finul nu i-a spus sotiei ca nu mai e atragatoare , ca nu se mai aranjeaza samd , tocmai asta era problema. El pur si simplu admira si alte femei asa cum fac extrem de multi barbati. Si sotul tau a apreciat probabil o femeie frumoasa de 50 de kile cand tu aveai 76 si este ceva absolut normal , nu echivaleaza cu lipsa: -iubirii pt. tine -dorintei sexuale pt. tine Ca finul a spus ca ar face sex cu secretara mi se pare un lucru normal , nimic iesit din comun , ca a vorbit asa de nevasta-sa e urat. Eu "salivez" dupa febletea mea Rihard de fata cu prietenul meu , stie ca as face sex cu nenea ala (teoretic vorbind) , cred ca fiecare om are "pasiuni" de genul asta si pt. altii in afara de partener. Ce nu mi-a placut a fost comparatia dintre sotia lui si secretare CUtarescu. Prietenul meu a ajuns si pana la 99 de kg , dar nici prin cap nu mi-a trecut vreodata un gand ca acela , ca uite cum arata el si cat de sculptati sunt altii. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, sotul meu nu apreciaza pe nimeni la 50 de kile, ii plac dintotdeauna femeile plinute. Din fericire pentru mine. [:D] In rest, de acord cu tine. Tocmai de aceea spun ca e o chestie de caracter si nu de "hai sa salvam casnicia cu rimelul"...
Felicia [gravi] 18+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej Ce-mi place teoriile astea care nu se baqzeaza pe experienta! Si eu stiam exact cate kg o sa ma ingrash, in cat timp le voi da jos, cum poti avea job, copil, sa fii bucatareasa, menajera si administrator de bloc :) Mai vedem dupe [:D] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Eh da ... si mie imi place cand apare cineva care spune shagalnic "las' ca vezi tu" [:D]. Kile nu stiu cate o sa iau (din cate sa vede pana acum ... mai multe decat credeam) ... in cat timp o sa le dau jos depinde de cat timp alaptez. Da' ca le dau jos stiu sigur [:D]. Fac asta cel putin 1 data la 2 ani cand ... hm ... se mai strang. Stiu ca nu toata lumea poate tine un regim cap coada ... am luat 1 colega in cursa cot la cot cu mine si a cazut dupa 1 saptamana. Asta-i viata. Acuma ... nu vreau chiar sa ma dau foarte rotunda (in afara de faptul ca daca decid sa dau kile jos aia se intampla si PUNCT). Eu voi avea bona si femeie la curatenie. Vreau sa-mi traiesc viata si cred ca sunt mai de folos ca mama si sotie relaxata decat daca cheltui putin [:D]. Asa ca presupun ca imi va fi mai usor ca altor colege de forum si poate de aceea sunt mai "tare in gura" la subiectul asta pe care ne tot contrazicem. Motiv pentru care va respect experientele personale. Miss Parker ... nu trebuie sa fim de acord mereu. Pe ici pe colo eu am alte conceptii si multe dintre ele sunt neacceptate de majoritate . Fac foarte clar diferenta intre iubire si dorinta, nu consider ca daca ma transform intr-o tanti sotzul trebuie sa-si mentina nr erectiilor. Nici macar nu consider ca e firesc ca doi oameni sa se culce doar unul cu celalalt 50 de ani daca atat dureaza casatoria. Si as mai putea sa spun multe lucruri socante pentru majoritatea, dar nu asta e ideea. Repet: pentru mine iubirea si dorinta sunt lucruri diferite. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andrath
quote:
Repet: pentru mine iubirea si dorinta sunt lucruri diferite.
[:D]...mai vorbim dupa ce nasti, da? Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://www.flickr.com/photos/andrath/1202034620/"]Stefan[/url][copil]
Si dupa ce naste "mai vorbim cand copilu face 2 ani "[:D] Si dupa aia "mai vorbim cand copilu are ochi albastri , alunita in coltul stang al gurii si o bataie galesa din pleoape atunci cand asculta melodia Put your lights on a lui Santana"[:D] In concluzie: e asa cum zic eu [:D] [flo] http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ileana, aici ai dreptate:
quote:
Repet: pentru mine iubirea si dorinta sunt lucruri diferite.
Xio,finul nu admira, voia sa se culce cu tipa aia de la petrecere, eu asa am inteles. In rest ai dreptate, si nu te speria, ca dupa ce o sa nasti un copil nu o sa arati ca muma padurii...depinde de fiecare... Eu am auzit odata la tv o chestie apropo de timp. Si tipa de la tv spunea asa: Timpul ti-l faci..nu il ai. Adicatelea, daca vrei, poti. Ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Melody ... In rest ai dreptate, si nu te speria, ca dupa ce o sa nasti un copil nu o sa arati ca muma padurii...depinde de fiecare... Ani
Acum, ca depinde de fiecare, asa e; de ex. eu, in 23 saptamani, am pus 5 kg. ... prietena mea, la 29 a pus deja vreo 20...asa ca, NU ar fi drept sa vedem care din noi da jos mai repede... _____________________________________________ [gravi] http://bd.lilypie.com/klQFm4.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...