Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

Desiree, Nu era vorba despre cate kg iei in plus, sau cate dai jos. In subiectul initial de la care s-a deviat intr-o veselie, nici nu cred ca era vorba ca eroina principala a subiectului era prea grasa. Era vorba ca nu se prea aranja, si ca atare, sotul a inceput sa se dea la alta. Nu e corect, e foarte urat din partea lui. Ar fi trebuit sa comunice cu ea, nu sa se uite la altele. Dar eu am cunoscut persoane care NU vor sa faca nimic ca sa arate mai bine. NU le intereseaza cum arata, nu se machiaza, nu le pasa cum se imbraca. Pentru ca Nu VOR, nu pentru ca Nu AU timp. Si asta nu neaparat ca au nascut recent sau acum nu stiu cati ani. QED: Daca vrei..poti. Ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Melody
ileana, aici ai dreptate:
quote:
Repet: pentru mine iubirea si dorinta sunt lucruri diferite.
Xio,finul nu admira, voia sa se culce cu tipa aia de la petrecere, eu asa am inteles. In rest ai dreptate, si nu te speria, ca dupa ce o sa nasti un copil nu o sa arati ca muma padurii...depinde de fiecare... Eu am auzit odata la tv o chestie apropo de timp. Si tipa de la tv spunea asa: Timpul ti-l faci..nu il ai. Adicatelea, daca vrei, poti. Ani
Melody , nu pe mine m-ai citat[flo] Vroia , dar nu a facut-o.Vroia in ghilimele , ca daca i se punea in minte nu cred ca vorbea cu nasa LOR despre asta , ci trecea pur si simplu la treaba. El a inaintat o plangere [:D] care a ajuns unde trebuie[:D] http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca subiectul e deja hat pe alaturi, nu ma pot abtine sa nu va zic ca ati fost fenomenale(denizel,ileanna,principe) . Am ris cu lacrimi! Luati colea [flo][flo][flo] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Noutati[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu incerc sa scriu la sb topicului... poate-mi iese si nu vad pb in lipsa de "smac" a partenerei, ci in lipsa de comunicare a celor doi. da, si relatia de putere de la ei din cuplu nu e tocmai in regula, eu nu-mi permit sa-i iau haine copilului meu de 2 ani (i le iau eu, dar si le alege el, am vrut sa spun), nu inteleg cum un adult si-ar permite sa aleaga tzoale pt alt adult (nu ocazional, ci ca practica obisnuita). dar indiferent de asta, e ok in masura in care ambii accepta situatia, spuneam numai parerea mea, pt ca mi s-a parut iesit din comun. intr-o relatie e importamt ca ambii parteneri sa fie de acord cu rolul pe care-l joaca in familie si cu asteptarile celuilalt. asa cum exista cupluri in care A e tot timul aranjat si B e tot timpul vraiste, asa exista cupluri de A si B vraiste, sau de A si B iesiti din reviste. si nici unul din ele nu e disfunctional. pentru ca A e cf asteptarilor lui B si viceversa. eu sunt de partea "lalaie" - ma rog, nici barbat-mio nu-i poster, dar, sa zic asa, a fost "intelegerea" noastra. da, io pot sa fiu frumoasa, aranjata si tot timpul epilata daca ii ducem pe copii la parintii tai. vrem noi asta? nu. ok, atunci asta-i situatia, ajutor din alta parte n-am, copiii ii crestem dandu-le maximum de atentie, asa ca timp de smac nu exista. asa cum eu mi-am lasat job superbineplatit ca sa cresc copiii nostri, pentru ca asa ne-am inteles, asa si el tre sa stea tare pe pozitii la jobul lui, chiar daca uneori nu-i convine sau e suprasolicitat, sa castige suficient ca sa-i crestem pe copiii nostri. si nici ca-mi pasa ca nu se rade sambata si duminica pt ca nu mai are kef sa se trezeasca cu juma' de ora mai devreme. ma rog, my point era ca fara sa vorbeasca si sa-si exprime fiecare pretentiile de la relatie, desuurile si ceva farduri nu fac decat sa mascheze adevaratele probleme, iar relatia o sa se erodeze rapid. asa ca - intai descoperi problemele si abia apoi cauti solutii, nu merge cu carul inaintea boilor. si total fara legatura cu topicul: predecesoarele noastre aveau alte conceptii in legatura cu cresterea copilului, in general era considerat ca maximum de atentie il reprezenta un copil care erasatul si schimbat cand era ud, copiii erau "plasati" la bunici/ crese saptamanale, copiii mai mari ii cresteau pe cei mici, ca deh, sa aiba si ei o ocupatie, sa nu piarda timpul. [bang] nu ma aberez, mai sunt cazuri si-acum. eu sunt superorganizata si tot n-am avut timp de mine pana acum cateva luni. pentru ca cele 5 minute libere alegeam sa le petrec eliberandu-mi si relaxandu-mi mintea - igiena mentala care pentru mine, pentru sot si pentru copii, adica pt familia mea, e mai importanta decat scapatul de kilele in plus, datul cu smacuri si tricoul mulat. si nici eu n-am investit in haine pentru mine [grasa], pentru ca nu am vazut rostul, oricum o sa slabesc, prefer ca de banii aia sa mergem undeva in concediu. si relatia noastra de cuplu e ok spre super, cel putin de cand s-a nascut pitica trecem printr-o luna de miere prelungita. [:D] ma rog, as fi scris super da' ne-am harait care merge saptamana asta la cosmetizat - eu la epilat sau el la tuns/frezat [:D] si n-am ajuns la o concluzie inca c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, Citisem si postul tau, dar uitai sa pun si citatul tau, ca si tie ti-am raspuns. Da' numa am zis, nu ma cert...(nu merg emoticoanele astea, ca as fi vrut sa pun niste zambareti pe aici..)
quote:
Originally posted by XIO ....El pur si simplu admira si alte femei asa cum fac extrem de multi barbati.
quote:
Originally posted by XIO
quote:
Originally posted by Melody
ileana, aici ai dreptate: [quote]Repet: pentru mine iubirea si dorinta sunt lucruri diferite.
Xio,finul nu admira, voia sa se culce cu tipa aia de la petrecere, eu asa am inteles. In rest ai dreptate, si nu te speria, ca dupa ce o sa nasti un copil nu o sa arati ca muma padurii...depinde de fiecare... Eu am auzit odata la tv o chestie apropo de timp. Si tipa de la tv spunea asa: Timpul ti-l faci..nu il ai. Adicatelea, daca vrei, poti. Ani
Melody , nu pe mine m-ai citat[flo] Vroia , dar nu a facut-o.Vroia in ghilimele , ca daca i se punea in minte nu cred ca vorbea cu nasa LOR despre asta , ci trecea pur si simplu la treaba. El a inaintat o plangere [:D] care a ajuns unde trebuie[:D] http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
[:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...