Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa atragi cuiva atentia fara sa jignesti??


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ileanna
Dar asta nu e totuna cu a ajunge niste babe lalai si patate cu sos pe bluza si 10 kile in plus pen' ca barbatul trebuie sa ne iubeasca ... interiorul. Never say NEVER. http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
De ce se trage imediat concluzia (gresita) ca cine nu este de acord cu rezolvarea problemelor de cuplu prin aplicarea de smacuri si sclipici asta inseamna ca este automat o "baba laliie si patata cu sos"???? De unde aceasta concluzie? Problemele de cuplu NU se vor rezolva NICIODATA doar prin schimbarea "look"-ului (urasc expresia). Este ca si cind ai vrea sa repari barajul de la Vidraru cu leucoplast. Este evident mai ieftin, dar ineficient. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by MissParker
M-as bucura ca eforturile tale sa dea roade. Sa-ti spun cum e sotul meu si de ce eu sunt sceptica in ce priveste profunzimea iubirii finului tau pentru sotia lui. Sotul meu ma iubeste si ma considera cea mai frumoasa femeie din lume pentru ca imi vede in suflet si pentru el asta e tot ce conteaza, nu trasaturile, nu machiajul, nu coafura, nu desuurile, ci substanta interioara. Ii place de mine mai mult nemachiata, pentru ca "atunci mirosi a Feli si nu a smacuri si in plus cand esti machiata iti pui o masca pentru societate dincolo de care adevaratul tau EU se estompeaza". Nu suporta tanga sau chilotii asa-zisi sexy, ii plac chilotii simpli, albi de bumbac. Mi-a aratat dorinta lui la fel de arzator si cand aveam 62 de kilograme, si cand aveam 77 de kilograme. Pentru ca ma iubeste asa cum sunt eu, cu totul. Acum, daca tu crezi ca finul tau o va iubi sau dori mai mult cand ea ii aduce sandwich-ul (!!) cu parul vopsit si rimelata/rujata decat datorita simplului fapt ca este sotia lui (aleasa de el) si mama copilului lor, bafta multa! Probabil ca eu traiesc pe alta planeta. Si acolo o sa raman, ca mi-e bine asa.
Felicia [gravi] 16+ viitoare mami de [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Felicia[flo]...cred ca si eu sunt tot pe planeta aia[;)], n-am scris pana acum ca eram pierduta printre atatea sfaturi de sedus sotu'. Mie mi se pare cam superficial finul in discutie, doar stia cu ce fel de femeie urmeza sa se casatoreasca, sunt cel putin jenante remarcile lui la adresa "ispitelor" din jur. Si apoi, intr-o relatie e usor sa sugerezi mici schimbari partenerei (coafura, haine, parfumuri), nu te apuci sa te uiti in stanga si-n dreapta ca sotia n-a avut timp sa mearga la coafor luna asta sau ca poarta o bluza demodata. "Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind ft atent ce s-a scris despre fina din poveste, am ajuns la concluzia si umila parere ca dinsa este mai interesata de bani, lucrind atit de mult si atitea ore pe zi, in conditiile in care are acasa un copil mic si un partener de viata care poate ar dori sa mai stea cu ea la tv...stiu si eu? Iar mi se pare ciudat ca fina plinge ca nu se simte ok, dar nu vrea sa schimbe jobul ca deh...pasarea din mina nu o schimbi cu cea de pe gard...dar ce conteaza ca nu mai are chef de o aventura amoroasa cu tatal copilului ei, ce conteaza ca el ajuta cit poate plecind cu micutul la parinti ca ea sa se odihneasca, ce conteaza ca nu se mai aranjeaza, nu se mai comporta ca inainte....banii sint importanti..Nu cumva seful e important?? daca fina este deprimata din cu totul alte motive...?Cum poate,asa o fata cu un suflet asa de mare..asa de corect, asa o mama si sotie extraordinara sa fie plecata zilnic de acasa la munca atitea ore? Cind ea nu se mai simte bine?ii este greu sa realizeze ca daca ei nu ii e bine, nu ii va fi bine nimanui? Eu cu ea as sta de vorba...dar nu despre farduri... cu scuzele de rigoare...... si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by She
Citind ft atent ce s-a scris despre fina din poveste, am ajuns la concluzia si umila parere ca dinsa este mai interesata de bani, lucrind atit de mult si atitea ore pe zi, in conditiile in care are acasa un copil mic si un partener de viata care poate ar dori sa mai stea cu ea la tv...stiu si eu? Iar mi se pare ciudat ca fina plinge ca nu se simte ok, dar nu vrea sa schimbe jobul ca deh...pasarea din mina nu o schimbi cu cea de pe gard...dar ce conteaza ca nu mai are chef de o aventura amoroasa cu tatal copilului ei, ce conteaza ca el ajuta cit poate plecind cu micutul la parinti ca ea sa se odihneasca, ce conteaza ca nu se mai aranjeaza, nu se mai comporta ca inainte....banii sint importanti..Nu cumva seful e important?? daca fina este deprimata din cu totul alte motive...?Cum poate,asa o fata cu un suflet asa de mare..asa de corect, asa o mama si sotie extraordinara sa fie plecata zilnic de acasa la munca atitea ore? Cind ea nu se mai simte bine?ii este greu sa realizeze ca daca ei nu ii e bine, nu ii va fi bine nimanui? Eu cu ea as sta de vorba...dar nu despre farduri... cu scuzele de rigoare...... si tot asa...
Hehe, chiar ma intrebam ce-o sa mai urmeze din ciclul "nevasta e de vina". Eu chiar nu cred ca "seful e important"...o femeie care are o aventura nu ii face sotului sandviciuri dimineata si nu umbla nearanjata, prost imbracata etc. Din descrierea facuta de autoarea subiectului eu am inteles ca "fina" e o femeie coplesita de munca, de responsabilitati, care face tot ce poate sa se descurce si ca mama si ca angajat. Nu sunt inca convinsa ca sotul ei este complet inocent in toata povestea asta; reactia lui la petrecerea la care a pus ochii pe o duduie care "era buna si arata mai bine decat nevasta" spune multe despre despre cat de matur este. M-am intrebat ce as fi facut eu intr-o situatie similara. Cred ca prima observatie i-as fi facut-o finului, si pe a doua si pe a treia! Abia apoi m-as fi gandit la altceva. Aaa, treaba cu cumparaturile e laudabila, Puppe. Nu stiu daca o sa schimbe esential lucrurile intre finii tai, dar macar i-ai facut ei o bucurie. "Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by IreneCAM
quote:
Originally posted by She
Citind ft atent ce s-a scris despre fina din poveste, am ajuns la concluzia si umila parere ca dinsa este mai interesata de bani, lucrind atit de mult si atitea ore pe zi, in conditiile in care are acasa un copil mic si un partener de viata care poate ar dori sa mai stea cu ea la tv...stiu si eu? Iar mi se pare ciudat ca fina plinge ca nu se simte ok, dar nu vrea sa schimbe jobul ca deh...pasarea din mina nu o schimbi cu cea de pe gard...dar ce conteaza ca nu mai are chef de o aventura amoroasa cu tatal copilului ei, ce conteaza ca el ajuta cit poate plecind cu micutul la parinti ca ea sa se odihneasca, ce conteaza ca nu se mai aranjeaza, nu se mai comporta ca inainte....banii sint importanti..Nu cumva seful e important?? daca fina este deprimata din cu totul alte motive...?Cum poate,asa o fata cu un suflet asa de mare..asa de corect, asa o mama si sotie extraordinara sa fie plecata zilnic de acasa la munca atitea ore? Cind ea nu se mai simte bine?ii este greu sa realizeze ca daca ei nu ii e bine, nu ii va fi bine nimanui? Eu cu ea as sta de vorba...dar nu despre farduri... cu scuzele de rigoare...... si tot asa...
Hehe, chiar ma intrebam ce-o sa mai urmeze din ciclul "nevasta e de vina". Eu chiar nu cred ca "seful e important"...o femeie care are o aventura nu ii face sotului sandviciuri dimineata si nu umbla nearanjata, prost imbracata etc. Din descrierea facuta de autoarea subiectului eu am inteles ca "fina" e o femeie coplesita de munca, de responsabilitati, care face tot ce poate sa se descurce si ca mama si ca angajat. Nu sunt inca convinsa ca sotul ei este complet inocent in toata povestea asta; reactia lui la petrecerea la care a pus ochii pe o duduie care "era buna si arata mai bine decat nevasta" spune multe despre despre cat de matur este. M-am intrebat ce as fi facut eu intr-o situatie similara. Cred ca prima observatie i-as fi facut-o finului, si pe a doua si pe a treia! Abia apoi m-as fi gandit la altceva. Aaa, treaba cu cumparaturile e laudabila, Puppe. Nu stiu daca o sa schimbe esential lucrurile intre finii tai, dar macar i-ai facut ei o bucurie. "Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb
Mie toata povestea aceasta mi se pare un deja vu : -dupa nastere sotia se imparte intre munca, copil , casa si nu are timp sa aiba gija de ea . -sotul se simte neglijat , isi vede sotia neinteresata de aspectul fizic , probabil este neglijat si el sin anumite puncte de vedere si omul vrea sa faca sex . Daca ar comunica nu ar mai avea aceasta problema. Adica sotul sa-i spuna sotiei ca ar vrea sa o vada mai aranjata si mai interesata sa fie atragatoare , sotia sa-l implice ai mult si pe el in cresterea fetitei , sa iasa in 2 undeva . Vina este a ambilor parteneri , nu doar a lui sau doar a ei . http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote. Eu chiar nu cred ca [/quote] Inteleg..ca tu chiar nu crezi. Nici eu nu cred ca sotul ala este total iresponsabil. In fond si la urma urmei, cu totii doar"credem", nu? Si eu m-am intrebat ce as face intro situatie similara. Si am fost. Cu multi, multi ani in urma: am vorbit cu cel pe care il iubeam cel mai mult in viata mea:sotul meu.Lui i-am cerut ajutorul. Pe el l-am implorat sa ma scoata din borcanul cazut si sa ma ajute sa redevin cum fusesem o data. Lui i-am cerut sa-mi intinda mina. E drept, nu toate vorbim sau cerem ajutor. La fel si pt ei, barbatii, nu toti stiu sa intrfebe. Se spune ca intrun cuplu, unul macar trebuie sa fie eroul. Rolul se poate schimba, de la caz la caz. In situatia lor, nu exista niciun erou, si singurul care ar putea fi, este cel care isi da seama ca si-a schimbat nu numai obiceiurile, dar si dinamica vietii. Se pare ca "fina" a facut-o. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by XIO Mie toata povestea aceasta mi se pare un deja vu : -dupa nastere sotia se imparte intre munca, copil , casa si nu are timp sa aiba gija de ea . -sotul se simte neglijat , isi vede sotia neinteresata de aspectul fizic , probabil este neglijat si el sin anumite puncte de vedere si omul vrea sa faca sex .
La capitoul "sotie" vad: munca, copil, casa (fara timp sa se gindeasca la ea). La capitolul "sot" vad: se simte neglijat si lipsa sexului (?). Nu vad echitatea si nici de sa impart vina. Clar nu vad. Poate explici tu. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...