Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 77 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salut fete dragi. stiu ca va asteptati sa intru mai pe seara insa nu am ce face efectiv...operatia cu totul a mers cam in 50 min. a iesit din operatie din ce mi-am dat eu seama ok. medicul ei a ramas la o alta, mare lucru nu am apucat sa vorbim decat ca e ok. acum e inca sub efectul anesteziei vreo 4 ore timp in care nu am voie sa stau in ATI, trebuie sa o las sa-si revina si apoi sa doarma. v-am citit la foc automat din urma. Ana, e vb de traheostomie, o cale 'secundara' de respirat in gat. o sa-si revina din operatie pe la 8 seara, sa vad daca mai pot intra la ora aia. nu am stare deloc si ma doare stomacul insa ma gandesc si sper ca ce a fost mai greu a trecut (faza de rezistat la operatie). ieri cand am ajuns la spital mi-au zis ca o opereaza ieri. apoi pe la ora 15 m-au anuntat ca ar vrea totusi sa-i comunic despre interventie si s-o pregatesc pentru azi sa nu sufere cumva vreun soc. misiune foarte delicata...am facut-o si pe asta cu succes! cineva absolut special mie de pe aici mi-a zis odata despre niste lectii de viata primite de parinti asa...pe patul de spital...m-am tot gandit pana zilele astea ce fel de lectii de viata poti primi?! cum suna ele oare? ce contin?! mi-a fost dat sa aflu raspunsul si este dincolo de orice inchipuiri pentru mine. am inteles de unde am curajul meu nebunesc, vointa si taria. de unde am simtul umorului si simtul ironiei asa de dezvoltat. am inteles ca ce am mostenit eu de la mama e mai mult decat ce am vazut pana acum. am primit si primesc zilnic lectii de viata despre curajul de a ironiza o boala perfida si stupida, despre vointa de a merge mai departe in ciuda faptului ca pe langa ea in salon 'doamna cu coasa' se plimba in voie si ia sub pelerina cate 3-4 bolnavi pe noapte, despre puterea de a se intoarce in Tg. Mures sa continue tratamentul dupa cele 2 luni de pauza (cat presupune medicatia) despre increderea pe care o poate avea in mine desi niciodata nu mi-a spus-o, acum merge 'pe mana mea' pana la capat...ar fi multe de zis...cand ma adun cu boii acasa o sa-mi adun gandurile cumva... inca in mesajele mele nu am pomenit un aspect despre care insa am discutat cu Doris. sunt in stare sa fac 'matanii' si plecaciuni pana la pamant in fata medicilor de aici...atat de sensibili, atenti si la aspectul personal al cazurilor, au fost impresionati de situatia in care e mama si de vointa ei. infirmierele si asistentele nu se cred mici 'dumnezei' ca si la noi in Tm. sunt atat de corecti si de onesti de mie daca-mi zicea cineva ziceam ca-s basme...nici vorba sa primeasca ceva ca sa o schimbe de toate alea...uahhh, va povestesc eu mai multe cand m-oi linisti. azi inainte de operatie am stat o ora cu anestezistul si medicul ei in cabinet si am discutat cum fras am ajuns noi din Tm tocmai in Tg. Mures. superoameni si supermedici. punct. sunt ca tiganul cu bocceluta dupa mine dar nu ma intereseaza. mai putin si sper sa ajungem acasa. Doamne Ajuta! [url="http://www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related"]pretty woman[/url] " Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagicute !Eu sunt pe acasa,acusica plac la scarbici[bang] de noapte.Ma tot gandesc la tragedia ce s-a intamplat ,cu mama ce s-a aruncat cu fetita de la etaj si nu pot concepe asa ceva.Cat de disperat poti fi sa faci asa ceva?Numai Dumnezeu stie ce a fost in capul ei.Eu tot cu tratamentul,am terminat cu Ketonal si acu, astept sa-mi vina rushii sa iau Diane35,in paralel iau si naturiste pt. chist,sper sa scap cat mai repede de el ca sa ma pot apuca de treaba.Sunt cam deprimata in perioada asta,toata ziua ma gandesc la momentul cand voi avea si eu un [bebic] ,cat de departe e...?Mai trebuie sa astept mult oare?Intrebari retorice,fara raspuns.Oricum, cu Dumnezeu inainte mergem mai departe. Anda multa sanatate lui Edi. Laurelu trimite si mie niste papanasi cu smantana,da' repede ca tre' sa plec la lucru! Danitin felicitari pentru soarece , cred ca Spiridusa e [9cer]. Restul fetelor va [pup] dulce si va [grup] strans ca tre' sa plec la lucru. [url="http://community.webshots.com/user/lormiDC"]Album Lormi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am postat in acelasi timp Mariaa !Ma bucur ca a iesit cu bine din operatie si ma rog ca totul sa fie bine de-acum inainte.Ai grija si de tine,manca cate ceva sa nu te imbolnavesti.Sunt cu gandul alaturi de tine si ma rog pentru mama ta. Te pup si fii tare ! [url="http://community.webshots.com/user/lormiDC"]Album Lormi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu de la scoli [b]Mariaa sa fi puternica si sa incurajezi pe mami tau ma bucur ca ai alaturi niste doctori cu adevarat oameni ..mai rar ana felicitari lui alex[pup] danitin cum e cu soarecu..merge treaba?cine are grija de el.. katik mi-am revenit...da cica sambata mai mergem o tura aida...noi in general nu ne prea chefuim...acuma ne-o apucat cum e cu dieta? lormi spor la munci [pup] claudia eu sper sa vin in deutschland la vara aplic pentru o bursa..poate ne vedem doris unde esti? silvana[/b],lore,gonghy[pup] anda cum mai e edi? deya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca aveti niste oameni si medici deosebiti in preajma cu care sa poti discuta asa cum faci tu totul despre mama ta Mariaa,asta e super bine sa isi faca timp sa iti explice ce se intampla,ce se poate intampla,etc,acum totul tine de organismul mamei tale cum va mai rezista,medicii sunt sigura ca au facut tot ce a trebuit facut si tu ti-ai facut datoria cu varf si indesat ptr mama ta,ma bucur ca ai putut face asta,nu ai nimic pe constiinta,ai fost si esti alaturi de ea,orice ar fi,sa speram ca va fi totul bine si veniti acasa sanatoase (sau cu o stare mai buna decat ati plecat),vezi tu acuma cum vor evolua lucrurile dupa op,adica starea mamei tale,bine ca mai ai putere sa treci peste toate,esti o amazoanca draga mea, [grup][pup]. Deya normal ca ne vom putea vedea oricat ar fi Deutschland-ul de mare,gasim noi o cale,noi locuim in Baden Württemberg cam la 100 km de Stuttgart.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand un mesaj pentru Maria:Te imbratisez cu drag si Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va dea putere .[grup][pup] Dragele mele sunt rupta de oboseala .Astazi dupa ce am dus fata la gradi mi-am dat seama ca imi uitasem telefonul acasa asa ca m-am intors din statie sa il iau.Apoi la lucru pana la 16 .Am mers sa iau fata de la gradi si am mers cu ea la pediatra ,pentru ca a inceput de vineri seara sa tuseasca ,binenteles ca acolo a trebui sa stau cam 1 ora apoi am venit acasa .Am plecat la 7 de acasa si m-am intors la 19 ...rupta. Am lipsit de la cafeau de dimineata dar promit ca maine dau eu prima cafea daca nu mi-o ia Claudia inainte [:D] Va imbratisez cu drag pe toate si sper sa ne intalnim cat mai curand[pup] un suflet trist
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...