Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! ( 77 )


Recommended Posts

'neata si de la mine si [flo] pt [cafea] Doris distractie placuta [cool] Noi si azi ne vom plictisi la greu [bang] habar nu am unde am putea sa mergem Aida [pis][url="http://good-times.webshots.com/album/561549983JBJYaj"]POZE[/url][pis] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!!! Am o surpriza pentru voi, mai ales pentru cele afectate - ca si mine - de astenia melancolica de pimavara timpurie. Mi-a treimis o colega poze din vacanta ei de iarna. Ia poftiti la mine in album, la "Ca sa va ridic moralul ..." La mine a functionat! Naspa zi, tot imi vine sa ma zgribulesc. Sotiorul e la serviciu, io trebuie sa merg la ora 13 la meciul amical a lui Poli, aia inseamna ca pe la 3 jumate dau releu daeci acasa abia pe la 4 sa ajung. Si aveam atatea in plan, smotru, renovarea propriei persoane, odihna, etc. Nu stiu ce o sa reusesc sa fac din toate astea. Seara are sotiorul ceva de lucru iarasi asa ca nici atunci nu cred ca vom reusi sa facem ceva deosebit. Poate maine.... Silva succes cu super dieta. Cat espre dorinte implinite cred ca ma risc si ... imi doresc 10 zile petrecute in Maldive. Lore cum a fost la petrecere ? Am inteles ca ai fost cu fetita, ea ce parere a avut? Doris fain filmul ... aspteptam povesti despre reactiile Inesucai. Aida, ai apucat sa citesti mesjul cu revistele frantuzesti? Katik, tu ce program astazi? Mai ai pungutza pentru mine ca de luni reincep operatiunea stalpii si ajung in zona??? Va doresc tuturor un weekend cat mai frumos! Mamica de spiridus [foto][url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"]Avem si poze noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la gagici,pc nostru e muci asa ca am intrat pe laptop dar era sa adorm deja aici,noi mergem imediat sa le luam costume de carnaval la copii,iar dupa masa avem repetitii,maine e festul copiilor de la fotbal asa ca o sa mergem prin padure sa cautam cadouri ascunse pe acolo apoi mancam toti la cineva,asa se face aici,anul ala il fac cam repede la noi e rece,ploua,e noros si deni vrea la cinema la alvin veverita,dar nu cred ca am chef sa o duc e cam departe si noi ne gandim cand sa mergem cu andi prima oara,ma gandesc cand am fost cu deni pe la 4 ani a trebuit sa iesim dupa jumate de ora cu ea ca vb intr-una pe acolo.Ok scriu ma tarziu. [pup] la toate,o zi buna.[q] da cu moralul meu cum ramane [q].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Claudia, pentru moralul tau si un [pup] si o [floare3]. Ce bine suna programul vostru pe maine ... carnaval, cautari de cadouri, invitatie la masa. Mie imi place! Da moralul tau ce are? De la vreme, pc sau problemele de familie? Saui maseaua? Ca sa cautam tratament potrivit pentru ridicarea lui ... hai pove mai pe larg, prinde bine sa te descarci, cel putin pt mine e existential, dupa ce am descarcat ce sta pe suflet ma simt mult mai usor. Astept sa vina cameramanul meu sa plecam la stadion (la ala de langa artitectura, nu cel mare) pt meciul asa de care chiar nu am chef. Cu vremea asta de afara asa as lenevi un pic..... Mamica de spiridus [foto][url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"]Avem si poze noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunteti prin zona careva... la noi sunt nasoale treburile. nu a rezistat fara oxigen. cand am ajuns la ea a inceput sa se agite, sa vorbeasca, a scazut saturatia de oxigen, am iesit afara din salon, au sedat-o si intubat-o din nou...foarte probabil v-a avea loc o interventie chirurgicala duminica sau luni. am venit la un net ca innebuneam in fata spitalului, am facut carare deja. acuma e sedata si pana pe la ora 15 nu-si revine si nu am voie pe ATI. oare ce mai urmeaza?! stiu ca le aveti si voi pe ale voastre dar va rog ganditi-va si la noi seara la o rugaciune! multumesc [asia] [url="http://www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related"]pretty woman[/url] " Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaa imi pare rau ca nu s-a imbunatatit situatia,ar fi fost frumos sa reziste fara tubul de oxigen ar fi fost clar o reactie pozitiva spre insanatosire,de-acuma iarasi tremuri mai ales daca va avea loc o interventie chirurgicala,nu stii apoi cum vor decurge lucrurile,fii tare si asteapta-te la orice (cred ca esti deja de mult pregatita),imi pare rau prin ce treci,mai e sotul tau cu tine?nu esti singura sa stii si noi suntem aici,departe de tine dar totusi langa cand ai nevoie de un sprijin,fetele vor avea grija de tine cand te intorci acasa,cred ca stii asta. Dana cand ai zis de Maldive chiar ma gandeam sa pun niste poze sa iti ridic eu moralul cu niste privelisti minunate de pe acolo,intr-adevar e super si noi am vrea sa mergem dar e ft scump si cand esti deja cu copii numai are farmec,acolo se merge clar in luna de miere,dar vad ca ai admirat deja peisajul de acolo.Stai linistita ca nu e prea roz programul,am fost la cumparaturi intr-un oras mai mare de aici,le-am cumparat copiilor costume ptr carnavalul care va fi in 3 februarie,Deni a vrut inger iar Andi cowboy,astazi au repetitii doar unde Andi va fi costumat bayerish,costum popular din Alpi,iar deni inca nu stiu exact ce le trebuie fac un dans disco pe It's raining man,asta la noi in sat iar apoi vor avea la scoala si la gradi ceva serbari,dar asta e in 1,2 si 3 februarie nu acuma.Maine organizeaza gruparea sportiva de aici din sat ptr grupa de fotbal reclama - reclama mascata unde joaca si Andi un minifest mergem prin padure si apoi sa mancam la cineva dar noi gatim acolo aducem fiecare de acasa,nu suntem invitati la masa,nu are cine sa ne invite aici.Maine dimineata poate mergem la spital la nasa lui andi (singura mea prietena de aici) care e deja peste 2 sapt ded la termenul e nastere si au internat-o ieri sa ii provoace nasterea ca e terminata deja,asta e cam departe de noi dar o sa mergem oricum,Helmut nu vine cu noi ca intra deja maine noapte la lucru si trebuie sa doarma dupa masa.In rest curatenie,mancare,etc.Moralul scazut : departe de casa,problema cu netul,cu nerecunoasterea statului meu de mama in familia sotului,copii obraznici,nemancaciosi,dureri de cap de la sinusita,hai ca inchei aici,ca deja sunt patetica. [pup] la toate,un weekend placut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns abia acasa de la meci, dar a mers bine. Ca sa prind interviurile de la fian a trebuit sa alerg un lung de stadion. Era cameramanul meu, cel de la Prima, Ovidiu Varadeanu si cu mine iar cum tribunele nu se golisera inca am avut parte de o galerie [:-)))] gen, hai gagica, hai ca-i iei pe astia trei sau scandari de Telesport, Telesport [bis] Maria, [pup]suntem mereu cu gandul alaturi de tine, nu doar in seara asta. Asteptam mereu vesti dar eu, de exemplu, nu vreau sa te sacai, de asta nu sun sau nu postez mereu. Mi-e frica sa nu nimeresc intr-un moment delicat. Iti tin pumnii tie si mamei tale si sa stii ca ma gandesc foarte des la voi [grup] Claudia asadar - Moralul scazut : departe de casa da, dar nu uita ca nici acasa lucrurile nu sunt deloc roz. Ma gandesc la Romania ... pentru copii eu cred ca e mult mai bine acolo, au cu totul alte perspective, invata sa gandeasca altfel, eu daca regret ca nu am emigrat numai dincauza asta regret - pentru Lori ar fi fost mai bine. problema cu netul - sigur timpul o sa o rezolve, nu te mai gandi la ea, zi si tu ca a fost si s-a dus. Bine ca nu a fost ceva mai grav. Probabil ca o sacaiala asa in subocnstient ai sa mai ai inca multa vreme dar incearca sa o ignori. cu nerecunoasterea statului meu de mama in familia sotului - e, asta chiar este o problema! Nu te cunosc suficient de bine si nici date multe despre situatie nu am dar, vin din nou si spun, ai un sot care te iubeste si asta conteaza foarte mult, sa va intelegeti voi doi, doi. Dar, recunosc, ceea ce spui tu este o problema destul de stressanta. Nu pot sa-ti dau vreun sfat, mama mea a patit cam ce patesti tu acum iar eu, prevenita fiind despre cat de nasol poate fi am facut in asa fel incat in privinta copilului eu sa am primul (si ultimul) cuvant. Dar ... am noroc de un sot care ma sprijina neconditionat si de o soacra relativ faina care s-a prins demult ca nu are succes cu sfaturile Copii obraznici,nemancaciosi - Ha, bine ai venit in club. Ficamea numa pe candelabru nu se urca, ora de odihna sau timp pt mine, atat timp cat sunt acas, deloc. Chiar ii spuneam sotului ca de aniversarea casatoriei vreu o noapte la hotel, sa intru si eu intr-o camera perfect curata, unde e liniste, unde pot sa stau in kuiu gol, unde sa zac fara sa navaleasca nimeni peste mine. Pana atunci insa numar pana la zece rar, inspir adanc, ii fac observatie pe un tn mai mult sau mai putin sever si incerc sa-mi blochez auzul daca incep urletele in cazul in care i se pare ca a fost neindreptatita. Uite, ca sa mai descretesti frunte: iti imaginezi cum a fost ieri cu spiridulul la raionul candelabre/veioze/lampi de birou???? dureri de cap de la sinusita - nici aici nu pot fi de mare ajutor. Nasa mea are sinuzita, stiu ca face inhalatii cu tot felul de plante si poarta vata in urechi si caciula pana peste sprancene. Atat Si inchei si eu ca am scris o tona. Sus moralul, trec ele necazurile si vine si pe la noi soarele din Maldive! A, si nu esti Patetica ... doar deprimata. Mamica de spiridus [foto][url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"]Avem si poze noi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, ma gandesc la voi [grup][pup] Dana, la asa dorinta nici eu nu m-as supara daca s-ar indeplinii[:D] Doris, si noi am fost aici prima data cu Paul la film, cred ca Arca lui Noe era, o comedie draguta cu animale si a rezistat pana la final Claudia, stiu cum e cu nerecunoasterea statutului de mama, poate ai citit mesajul meu, nu stiu ce sa-ti zic, ce sfat sa-ti dau ... in rest ia pilule pt sinuzita, ai grija de sanatatea ta (ca daca n-o faci tu nimeni altcineva n-o va face) incearca sa te bucuri de evenimentele in familie ... si felicitari pentru cetatenie[pup] O sambata faina Silvana si Paul [url="http://community.webshots.com/user/silvana1075"]Poze cu noi[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=49637cc8cc6e5649623278&"]Craciun 2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...