Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (18)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Dbunny
E [url="http://www.youtube.com/watch?v=2LWmgRXjAKw&feature=related"]aici[/url], a 4-a melodie, incepe in minutul 6:47[;)]
multumim, [flo].
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [copil]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diagnostic: stomatita aftoasa ...este o infectie virala Cauza exacta a stomatitei aftoase nu este cunoscuta. Exista insa mai multi factori implicati in dezvoltarea acestor leziuni: sistemul imunitar slabit; alergii la cafea, ciocolata, branza, nuci, citrice sau cartofi; stresul; anumite virusuri si bacterii; traume ale cavitatii bucale; nutritie dificitara; unele medicamente. ne-a dat tratament..de sambata seara nu mai mananca absolut nimic..are febra, ii ies 4 masele, saliveaza cum curge apa la robinet, e marait, ii e foame, sete, e obosit, are gura plina de bube si mai nou refuza si biberonul..ma chinui cu seringa sa-i dau lichide.... dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bonsoir, nu ne dati disparuti, doar ca o am pe bunica mea in vizita (se pare ca se va transforma in bona pana la urma) si am profitat sa stau putin cu ea..acum recuperez: dbunny, vazut piciorusul bolnav si filmuletele...mai ales ala cu tati..ce-i placea sa-i cante tati, voia si el din tot sufletul sa-l imite, era tare atent la gesturi[:D] mirona
quote:
auziti fetelor - imi spuneti voi ca am innebunit sau sa-mi dau singura cu capu de pereti?
ai innebunit! sigur! glumesc..mda, cunosc..si eu am meciuri din astea cu al meu, mi se pare ca nu se ocupa suficient de el, asa cum o fac eu..sa-i vorbeasca, sa se joace cu el, sa-i acorde atentie mereu cand e acasa..vine obosit, e drept, sta juma de ora cu el si se arunca in pat la meci..nu mi se pare corect..ii spun: hai in parc cu copilu..nu, ca joaca austria cu mama masii! pai si e mai important meciul? nu ma santaja..etc...are un servici foarte solicitant, ii acord circumstante, ok..dar tot nu-s multumita ca vorbeste cu octavian cu un ochi la teveu si cu telecomanda in mana..ala micu nu o simti oare ca nu-i acorda atentie 100%? ii zice: da tati, bravo,ia du-te vezi tu ce face mami? mami? da tati n-are? mami e pe wc..strig si eu din celalalt colt al casei...sau mami vrea si ea sa faca un dush milimetric ca ziua nu poate ca sta cu ala micu...si tot asa...nu imi place deloc situatia....cand era octa mai mic era altfel parca..nu avea atatea cerinte..sa se joace cu el, sa-i canta, sa-l legene, sa-i vorbeasca... ...zilele trecute mi-am promis ca nu o sa-i mai cer never ajutorul, o sa ies singura cu copilu, o sa le fac pe toate eu o perioada si o sa-l las in plata lui..sa vad daca simte...sau daca se simte... cat despre soacra..o inteleg...varsta, a pierdut de mult rabdarea de a se ocupa de un copil asa cum o face un om tanar..ea saraca poate ca isi doreste sa te ajute cat mai mult, dar nu rezista daca nu ia o pauza....e de inteles!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores nu stiu cum mama naibii, dar si la Dani taman cand e vorba de iesit o masea se complica situatia de-ajungem la antibiotic...nopti nedormite, zile nemancate, etc ori face otita, ori gastroenterita, ori bronsita dar INTOTDEAUNA a coincis iesirea unei masele/cabele/dinte cu o problema d'asta... Ce masele ii ies? primele? sa inteleg ca David n-are numai cei 8 dinti? sau e al 2-lea rand de masele? desire sa intelegem ca zilele astea 'educi' bunica? te iertam... Angi cistita cum e? Koko who bist du? sau cum era? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dolores, imi pare rau de davidutz..ii doresc sanatate multa![pup] kikineata, welcome! roana, si cand prinzi calcualtorul sa nu mai scapam de tine? roxana, bine ca ai mai scris si tu...[pup] marani, ma bucur ca e mai bine cu guritza..fa-i totusi si spalaturi cu bicarbonat, o calmeaza si o ajuta....pai bine bre, matale vii, pui o intrebare super urgenta si apoi pleci in concediu si nu mai citesti raspunsurile? hai ca esti haioasa! [pup] la bubamara mirona, deci nu v-ati pupat la interese cu hastalalt interviu...[:D]..da ce nu ti-a placut bre la cele doua camere? nu aveau aer conditionat?[:D][pup]..mai cauti sau ramai aici unde esti? da kara ce mai face, ce mai zice nou... ca nu ne mai zici nica de ea... dayanara, ce nasol cu arsura..si octavian e cam entuziasmat de fier, da nu cand scoate aburi pe gura! atuci se tine deoparte..ins chimb, nu stiu de cate ori a pus mana pe cuptorul incins, intr-o fractiune de secunda cat eu nu am fost atenta...si a urlat ..dar nu se mai apropie acum de cuptor. dbunny, noo, nu o educ, e cea mai afectuoasa bunica din lume, ea m-a crescut, si cu atata iubire si daruire cum rar am vazut, ea a fost mama mea in primii 7 ani, nu m-a certat, nu m-a batut, cu ea am spus primele cuvinte, ea m-a pus pe oala, ea mi-a zis cum se fac copiii de fapt,adica o bunica de nota 10...asa ca nu imi fac nici o grija cu octavian...este persoana perfecta....,si octavian o adora...numai sa reziste la regimul lui octavian, are 76 de ani...ce af ost azi si ieri prin casa..chiote, tipete alergaturi, busituri, dezordine ca la turci...mi-am mai facut si eu din trebuir asa mai repede si m-am alaturat lor la joaca... e bine sa ai pe cineva sa te sustina, macar un pic! premiera: noaptea asta e prima noapte fara pampers...sa vedem cum va fi,,.am emotii,..a facut pipi la olita cand l-am dus la nani...si il mai pun poate , daca nu face pana dimineata ... la 6 cand se scoala sa suga..cu conditia sa vrea!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

22 de lucruri pe care tre sa le stii in viata asta...(peste 6 am sarit ca nu-l inteleg bine) 1. Numele complet al ratei Donald este: Donald Fauntleroy Duck 2)In 1997, companiile aeriene americane au economisit 40.000 dolari eliminand o maslina din fiecare salata 3)O girafa poate sa-si curete urechiile cu limba; este singurul mamifer care nu emite nici un sunet 4)Milioane de arbori sunt plantati accidental de catre veveritele care ingroapa nuci si nu-si mai aduc aminte unde le-au ascuns 5)Un mar te trezeste mai mult decat o cafea 7)Periutele de dinti albastre sunt mai folosite decat cele de culoare rosie 8)Nimeni nu-i capabil sa-si linga propriul cot, e imposibil sa ti-l atingi cu limba 9)Exista un unic aliment care nu se deterioreaza: Mierea 10)Delfinii dorm cu un ochi deschis 11)O treime din cantitatea de inghetata vanduta in lumea intreaga este de vanilie 12)Unghile de la maini cresc mai mult ca unghiile de la picioare 13)Ochiul unui strut este mai mare ca si creierul strutului 14)Stangacii sunt mai inteligenti ca si dreptacii 15)"cuac"-ul unei rate un produce ecou; nimeni un stie de ce 16) Muschiul cel mai puternic al organismului uman este…limba 17)Este imposibil stranutul cu ochii deschisi 18)"j"-ul este singura litera care nu apare in tabla periodica a elementelor 19)O picatura de ulei de motor face 25mii litrii de apa ne potabila 20)Cimpanzeii si delfinii sunt singurele animale, alaturi de om, capabili de a se recunoaste in fata oglinzii 21)Rasul in timpul zilei face somnul mai bun pe timpul nosptii 22)Aprox. 70% (daca nu 100%...) din persoanele care au citit acest mesaj, au incercat sa-si linga cotul(...patetic!). Daca ai zambit, inseamna ca esti unul din ei Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by desiree
dbunny, patetic sau nu..eu era cat pe aci sa incerc faza cu cotul..da am zis lasa ca incerc dupa ce citesc tot..lucky me![:D][:D] acum va urez noapte buna!
Pacat, eu am incercat[:D] imposibil! Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree ia uite ce promt iti raspund...sincera sa fiu am intrat asa intr-o doara ca am ciorba pe foc si pana-i gata sa nu ma ia somnul. Adevarul este ca n-am mai intrat de mult timp sunt in sesiune si cristi a racit, nu stiu cum, acum este mai bine. De miercuri ne pregatim de cresa sper sa nu planga rau, pentru ca eu sunt responsabila cu dusul la cresa. Eu va pup pe toate si sper sa mai pot intra, mai am 4 examene si gata pt. anul asta. Mihaela [mamica] Cristi 17.12.2006 si [bonjovi] Adi 31.07.2000 [url="http://picasaweb.google.ro/mihaela.gheorghe04"]poze [/url] [url="http://b1.lilypie.com/Sc9wp2.png"]varsta Cristian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...