Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (18)


Recommended Posts

Dayanara a mea a pus mana pe fierul de calcat in timp ce calcam, am tras de el inapoi s-o feresc, dar s-a ambitionat si s-a aruncat dupa el. A urlat rau de tot desi nu se vedea nimic la degetele. Dolores pupam Davidutzu si sa-i treaca repede[pup]! Desiree felicitari pentru renuntarea la pampers! Eu o mai las ziua dar e f fericita cand face pe ea, rade de nu mai poate si danseaza cu piciorusele in pipi, deci nu cred sa reusim curand. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragi regasite, poftiti la cafa [cafea] si o gustarica [papica]. Insanatosire grabnica puiutzilor bolnaviori. [pup] intregul [grup],revin dupa recupararea de azi.
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria e ceva mai bine,azi facem ultima injectie si apoi urmeaza un tratament cu ceva siropele.MAi tuseste inca destul de rau ,in paralel tragem tare cu tratamente naturiste(ceai de ceapa,zeama de ridiche neagra cu zahar).DAca nu-i trece nici dupa siropele cica trebuie sa-i ia o proba cu un furtunas dar sper sa nu ajungem pana acolo. In alta ordine de idei vreau sa va spun ca de cand am venit de la spital DAria doarme de nu se mai satura.Ce-i drept intre timp a scapat si de durerea de la al 2 lea canin dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt raspunsuri si incurajari. Desiree nu-s asa nesi...chiar mi-ar fi placut sa fi activat mai mult, sotul de pe 26 mai are concediu, era planuita o iesire in Germania, apoi vazut olecutza de Austria...dar planuri nu s-au potrivit; asa ca ne-am multumit cu cateva zile petrecute in coltzul nostru de rai si la noapte plecam la mare. Si cu Anya bolnava...chiar nu avui timp de forum...nici de citit nici de scris...a plans zilele astea cum nu a facut-o in 18 luni, noapte cam 3 ore dormea...nu putea mai mult, scrashnea din dintzi si plangea cat o tinea gura.....Ziua vroia sa manance si nu putea, cand ii curatam guritza plangea de durere...plus ca nik nu vroia sa bea...chin mare pt ea, suferinta multa si pt noi. acu m-am justificat, vazui? ca sa nu crezi ca-s fata rea joi mi-a batut un nene in usa ca vrea sa cumpere apartamentul, incercase sa negocieze, vineri am fi semnat actele; fost-am batzoasa si n-am facut nik...nu lasai la pret si dus a fost nenea...medic ce vroia sa deschida un cabinet..... Dolores, sa ma crezi ca stiu ce e in sufletelul tau, a mea fata nici biberonul nu-l putea tine in gura, limba curata in mare parte doar varful buburuzat f putin...insa gingiile durere mare...Asadar iti doresc multa rabdare sa ai cu puiul de om, sa nu suferiti deloc daca-i posibil, sanatate multa si sa se faca bine cat mai repede. chiar simt ca tanti Desiree s-a suparat pe mine....daca pun niste poze cu o pisica pe mailul comun iti trece? asa....pt tine! va pup, azi program full, va imaginati...speram sa fie bine si sa va bucuram ochiul cu niste poze frumoase mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores,Dbunny am citit pe forum de la o mamica ca i-a spus doctorul ca atunci cand ii ies mai multi dinti/masele odata toata energia organismului se canalizeaza acolo iar sistemul imunitar e slabit.Lanoi cel putin s-a verificat:acum cu caninii,cand i-au iesit 4 masele odata a avut tot asa o raceala zdravana dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny - nu e rana deocamdata, dar aseara i.am scos bandajul si avea basici, daca.l duceam din prima nu facea...asta e , acu la 11 ma duc sa.l bandajeze ca daca mergem in parc si se sparg basicile cu mana in praf e mai nasol cum e dani ? merge bine cu antibioticul ? adica nu.i da diaree nu? lui ivan a inceput sa faca pasta dupa ce am terminat cu antibioticul la 2 zile dastefa ma bucur ca daria e mai bine despre olita eu nici n.am cumparat.o , dar de cate ori face caca ne ia de mana ne duce la pat se urca in el se pune pe spate si asteapta sa.l schimbam, o sa m.apuc si eu de olita vara asta (adica nu eu, el) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mki, nu-i nica ca nu ai timp..bafta la sesiune marani, fata, nu ma suparai fata pe tine, doar te tachinam un pic (qui s-aime se taquines..nush daca am scris bine! [:D])..mi mila de bubamara cat a suferit stiu cum e cu bubitze in guritza si in gat si sa ii fie foame si sa nu poata manca...e groaznic, te simti complet neajutorat! vacanta placuta la mare..si noi la inceputul lui iulie plecam!...cred!..hai baga pozele alea ca pe ultimele cred ca le-am ratat..astept! [pup]-ici multi si dulci! da, a functionat operatiunea scoaterea pampersului, nu a facut pe el..dimineata l-am pus la olitza primul lucru si a umplut oala de pipi..si apoi am iesit in oras (cu pampers)..cand ne-am intors l-am dezbracat nu avea pipi..in 5 minute a gasit oala si s-a pus singur pe ea si a facut si pipi si caca..si era asa de fericit..deci cred ca este ultimul pachet de pampers pe care il vom folosi vreodata! noaptea fara..si sper sa imi fac curaj sa i-l scot si afara..dar daca zice ca vrea pipi...ce fac afara? unde-l pun sa faca? la radacina vreunui copac? in vazu lumii? nu am nici o idee cum as putea sa rezolv problema in mod decent, doar nu ma car cu oala dupa mine! aveti ceva idei? mamicile mai experimentate..cum ati facut afara renuntarea la pampers? sunt foarte fericita ca a prins ideea..caci transpira si se opareste ingrozitor in pampers..acum!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mayaione Desiree felicitari pentru renuntarea la pampers! Eu o mai las ziua dar e f fericita cand face pe ea, rade de nu mai poate si danseaza cu piciorusele in pipi, deci nu cred sa reusim curand.
si noi am trecut prin faza asta, ba chiar printr-una mai putin placuta, cand a facut caca in casa l-a luat in mana si mi l-a aratat, am zis ca mor, dar erea de fapt un lucru bun pt el...abia acum constientizeaza ca produce ceva..o sa fie din ce in ce mai constienta, si cu putina indrumare de la tine! ai pus-=o pe oala pana acum?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree in cele mai multe cazuri soacrele noastre sunt mai tinere decat bunicile noastre.Deci dupa ce ne-ai prezentat-o pe bunica ta cred ca nu mai sta in picioare scuza la adresa bunicii lui Kara la capitolul olita eu is ofticata de numa-eu am pus-o pe Daria la oala de la 1 an si tot nu-mi spune candvrea sa faca iar voi ati inceput acu si ati rezolvat aproape problema>oricum felicitari si[pup]lui Octavian ,ca-i pe cale sa te scuteasca de o durere de cap dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desire ...felicitari pt noaptea fara pampers...sunteti tari...am o intrebare de complect nestiutoate[alcool] cand il pui pe olita...nu radeti, va rog...cocoselul sta el singur in jos indreptat spre olita? sau? ca el cand face pipi se intareste putin inspre in sus...cel putin asa a facut de vreo 2 ori cand m-a pisulit patul...la schimbat... Cand o sa creasca trebe ajutati...cand o sa faca din picioare..si tinut cu mana...asa-i? Doamne cat mai am de invatat d'astea d'ale barbatilor... dayanara cred c-ar trebui sa avem in casa ceva spray d'ala pt arsuri...pt orice eventualitate...daca avem vreun accident, vezi ca pana ajungem la urgente, pana una alta...se mai poate si infecta[xx(] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...