Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (18)


Recommended Posts

profit de faptul ca Daria mai doarme inca sa mai stau 2 secunde-bai fetelor da doarme fata mea de ieri de cand am venit acasa si pare ca nu se mai satura de somn Dayanara nu imi iese din minte locul ala de joaca de la spital . si cand te gandesti ca eu am avut "norocul" sa stau in clinica prof care a fost directorul spitalului(nu stiu daca mai este) dar care oricum si-a amenajat clinica lui mai mult decat pe a altora,si tot mi s-a parut ca nu sunt nici un fel de conditii pt copii-de fapt modernizarile s-au redus la gresie,faianta,termopane dar s-a ignorat total faptul ca acolo vor fi si copii dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragi regasite, O duminica frumoasa va doresc. Poftiti la o cafa [cafea] si o gustarica [papica]. Sanatate ,insanatosire grabnica ,puiutilor bolnaviori. [pup] intregul [grup].
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny, voi cauta acea poza si o trimit.un pup la blondutzul mic dastefa si david a facut acum cateva luni tot infectie intestinala de am ajuns cu el in spital.multa sanatate piticutzei aka ce fel de vaccin e cel de care spuneai ca i-l faci cristinei? am o nepoata care are 2 ani si ceva..sta la soacra mea...e sanatoasa tun pana o scoate mama ei in orash..asta apropo de boli si gradinitze..cum o dai tot nu e bine...treb sa ma gandesc serios ce voi face cu david sa va zic de david...de aseara s-a umplut de bubitze mici si roshii si ff dese...pe laba piciorului, pe talpa si acum dimineatza am constata ca au aparut si pe pulpitze si pe maini...de aseara are febra...38.3..maine ma duc la dr cu el IAR dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca va pricepetzi, va rog sa va datzi cu parerea, am fost la 3 pediatri, medic de familie, stomatolog...cam nimeni nu m-a lamurit: acu 5 zile avu pusee de febra rectal 37.8-39 vreo 2 nopti la rand, gingiile f inflamate in gura; presupunere de gingivita, ia ospamox, bandijonaj cu comprese sterile; am gustat solutia preparata la farmacie si da arsuri, de cand o ung ( o zi )vazui ca niste bubite albe pe limba, pe margini...f putine ce se indeparteaza; e stomatita sau nu? sotul zice ca posibil sa-i fi creat arsuri si de aia... maine facem exudat, analize complete... nu prea i s-au retras gingiile, are 5 zile de cand nu mananca nimic....vrea, cere dar plange daca-i bag lingura in gura; stafide mananca, apa cu seringa, ciorba fff putina cu seringa....avem perfuzii pt orice eventualitate dar speram sa nu ajungem acolo cat sa mai dureze? medicul dimineata a zis sa-i iau glicerina cu stamicin daca aveti vreun sfat...please, 4 nopti nu am dormit ca a plans cum n-a facut-o in 18 luni...f mult... mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dastefa prin ce.ati trecut si voi :((( groaznic, imi pare tare rau sanatate multa micutei! marani - tot ce stiu e fetita unei prietene care a luat stomatita de la gradinita acum 3 luni , a fost asa o epidemie, si avea simptomele descrise de tine i s.a dat doar un unguent si i.a trecut in 4-5 zile sper sa se faca bine bubamara repede de tot, sa nu se mai chinuie saracuta dolores - poate n.o fi nimic grav, cel putin sper, ca v.ajunge si voua de stat prin spitale, aici am auzit multi copii cu bubite dar e ceva viric le.a trecut repede fara complicatii [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marani cat am stat in spital era un baietel cu stomatita. cu cateva zile inainte a facut pusee de temperatura mare, era la gradinita si nu a primit apa si din cauza aia a facut in gura bubite. dar era toata gura numai o rana, curgea sange, rau. avea antibiotic intravenos si facea spalaturi in gura, dar nu stiu cu ce. s-a externat la cerere, si nu stiu cat a mai durat. el le avea de o saptamana si treceau destul de greu. [url="http://www.sfaturimedicale.ro/stomatita-(afte)-(2).html"]aici[/url]scrie ceva despre stomatita. multa sanatate. Dolores stiu ca prevenar se face impotriva virusurilor care provoaca pneumonii, bronsite, otite, si cu avem antecedente am zis sa-l fac, ca nu poate strica. [url="http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/413000ro1.pdf"]prevenar[/url] mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, intru si eu sa va spun sanatate multa la BBi[pup] si sa ma laud ca azi Mihnea a implinit 8 anisori![:D] va pup pe toate, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

repede, repede ca am musafiri marani, octavian a avut stomatita...solutie de bicarbonat de sodiu o lingurita la o cana, dizolvat si spalaturi in guritza de 5-6 ori pe zi cu vata muiata si glicerina cu stamicin, da...de maxim 3 ori pe zi..da-i inainte de masa cu 10-15 min...sa-i amelioreze durerea... sanatate! revin!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
buna fetelor, intru si eu sa va spun sanatate multa la BBi[pup] si sa ma laud ca azi Mihnea a implinit 8 anisori![:D] va pup pe toate, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
sa-ti traiasca MIhnea![s][s][s]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intrebare ff importanta pt mamicile cu/ fara experientza..ce stiti, daca a fost vaccinat de..sa zicem rujeola, nu mai fce boala asta??? sau o face dar o forma mai usoara??? e ff important sa stiu pt ca eu deja un rapsuns de la med lui david si sa stiu daca ii zic pa sau nu dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...