Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (18)


Recommended Posts

Dolores, chiar daca a facut vaccinul, am inteles ca mai fac forme usoare de pojar. Sa nu fi facut vreo intoxicatie alimentara, am patit-o cu Ana vara trecuta de la branzica, am crezut ca are pojarel ceva. Nici doctorita nu-si dadea seama ce sunt exact asa ca i=am dus kk la analize si a iesit infectie cu ecoli. Sa nu-i dai decat antitermice, nu antibiotic, si Ketof siropel. Daca iti face febra 3 zile consecutiv poate sa fie si Roseola, doctorii nu prea stiu de ea. E o boala usoara si dupa 3 zile dispar si bubite si febra tot. Dastefa stiu cum e cu spitalul, eu am fost internata cand avea Ana 2 luni si foarte traumatizanta experienta, in special ca era si micuta. I-au spart toate venele, tipa saraca si umplea patu de pipi la injectii de la durere. Am rezistat doar o zi si o noapte in spital, am iesit ca aveam botezul dar nu ne-am mai intors, veneau acasa o asistenta si un neonatolog pentru monitorizare. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aka referitor la tusea seaca Daria a avut acum catva timp ,am tratat-o cu indiferenta pt ca un finut de al meu avea de amult timp manifestari de tuse seaca dar fara alte urmari.La Daria insa tusea seaca ,pe care nu o avea de obicei,s-a dovedit a fi inceputul unei raceli zdravene violeta ce baiat mare!! sa-ti traiascasi[s].Cum e pana la urma,si-a castigat dreptul de a merge la mare?-sper ca-mi aduc bine aminte si nu fac vreo confuzie dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dastefa, eu stiu cum e sa-i ia sange...daca are de unde..ca la octavian, la 3 luni, nu-i gaseau vena si l-au chinuit de m-au zapacit complet de suflet..si pe el de plans..avea rani in podul palmei cum l-au strans de manutza sa nu se miste...e groaznic..nu vreau sa mai trec prin asa ceva..si sper ca nici voi! sanatate multa dariei!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut gagix, va pup pe toate. [pup] Vio LMA! pentru micul printz. [s] sa-ti traiasca feciorul mami. [pup] dolores noi am facut ror-ul si apoi am facut o forma usoara de rubeola. Am avut puncte mici si rosii pe corp - pe piept s pe maini - atat. Punctele erau ca vf de ac si nu se scarpina - nu cred ca stia ea ce inseamna astape la 1 an si ceva. La o luna dupa vaccin am facut faza asta- febra mare inainte de a aparea bubitele - cam 39.6 - si a tinut 3 zile - apoi au aparut bubitele si au tinut 2 zile. I-am dat cu calamine - solutie mentolatade calmat pielea si sirop Claritine. pupam Davidutzu sa se faca bine. marani nu stiu nika de stomatita - dar stiu ca-s importante spalaturile in gurita inainte de mese - sa poata si ea papa ceva - incearca supe de pui semi-calde cu seringa, legumele pasate si lungite mult - tot cu seringa - dar incearca sa-i dai ceva sa pape. Multa sanatate si voua [pup]. Dastefa Doamne cat ati mai suferit si voi - Doamne Doamne. [pup] Danita cum esti? cum e Paul? pupam si noi pe voi - sa va faceti bine [pup] mai voiam sa zic cate ceva - dar tot uit - a da! - Desiree - felicitari mami pentru lasarea de fumat- io te sustin cu toata inima [pup] si maiceva: Antonia arata super tare cu ochelarii pe nas- mi-e atat de draga .... de mor. [pup] fug la treaba - poate poate mai apar pe seara [pup] la toate
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mayaione, asa stia si eu, a pot face forme usoare chiar daca fost vaccinati, insa, stupoare, pediatra cica nu poate face daca a fost vaccinat..spune si tu acum daca nu-mi vine sa turbez..pt ce o exista atatea informatii????si de ce da niste raspunsuri eronate"??? dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dayanara -merci de intrebare - sunt ok. Kara e si ea ok - numai ca s-a cam rasfatat o leaca - de cand e buni aici .... dar asta e singurul dezavantaj. Stiam eu ca am uitat ceva - Diana pupici grasi pentru blondul tau sa se faca bine. Cum mai e umflatura? Dolores parca intrebai de gradi - si as opta pentru cresa/gradi - ceea ce o sa si fac din toamna. Oricum va intra in contact cu bolile - acasa sau in colectivitate - acum, ori la anu - daca-l dai - asa ca ... oricum tre sa te intorci la lucru ... asa ca ... Apucati-va si cautati una numai buna pentru voi/David si din toamna fa si tu pasul cel mare. [pup] Ce sa facem - asta e mersul lucrurilor. Sa nu va spun ca acum - dupa faza asta de test la aceea firma - am coborat si eu cu picioarele pe pamant ... ooooaaauuuu - lucru, ooooaaauuu firma noua, oooaaauuu - Kara la gradi .... nasol. Spre lucru -o ora - acolo 8-9-10 ore - inapoi spre casa 1 ora ... deci 12 ore departe de Kara ... ce-mi mai ramane? Un pusi - o baita si sa adorm cu ea in brate? m-au apucat sensibilitatile, plansul ... etc etc - "e grele, fratilor!"
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai cat ati scriiiiis...azi ii duminica fetelor...ce-i cu voi? dastefa ...chiar ca ati tras urat...eu tremur in picioare la un simplu vaccin a lui Dani.. marani nu stiu nimic nimic de stomatita, dar mi se pare un cuvant complicat pt o varsta asa frageda Mihnea La multi ani![/ 8 anisori... mama mia, inca 8 s-aduce gajica acas... te vad eu mami violeta, a-pro-pos...un tort ceva? un vinutz nimic? macar o poza... dolores ...mama ei...voi tot cu febra...eu punctulete alea rosii anul trecut cand i-au iesit le-am pus pe seama caldurii, a transpiratiei, stiu ca nu-i indicat, dar cand am dat cu pudra de bebei nu i-ai mai iesit... vaccinurile...eu stiu ca mai fac boala respectiva...dar nu-i tot una s-o faca la 15 luni sau s-o faca la 4 ani...in plus, toate bolile copilariei e bine sa le faca nu? pojar, rujeola, rubeola...nu care cumva sa se lipeasca virusu de ei cand sunt adulti ca cica pericolul e mai mare... Eu am vrut sa-i fac prevenarul lui Dani(tarziu m-am destepatat) pe la 13 luni, si pediatrul a zis sa nu il fac...i-am povestit cum mi-a facut si gastroenterite si otite si tot racit e la cresa si mi-a spus sa nu-l fac ca oricum nu raspunde la toti virusii, si cu rotarix-ul e la fel..tu-l vaccinezi pe cateva boli si la cresa da de exact altele...spune ca aceste boli facute la cresa nu le mai ace-n clasa 1...nu stiu ce sa cred... Miro...sa inteleg ca te-ai acceptat la job nou? desire, dayanara[pup] angi cum esti? noi: pata s-a descolorat...sau a fost inlocuita de punctulete mici mici rosii, multe...plus ca are punctulete d'alea si pe laba piciorului...si pe la cot...nu stiu daca-i de la caldura/transpiratie sau e efect al antibioticului...se mai scarpina dar nu asa mult. am sa incerc sa-i fac o poza pulpitei sa vedeti... Ieri am shopuit nitel, m-am holbat dupa crocsi..am vazut o gramada de modele dar pe nicicare nu scria crocs..ba, mint pe o pereche scria pe talpa(cei cu 29€)...s-poi de dinjos scria Made in China...or fi originali? oricum nu m-au dat pe spate...am vazut altii la 20€ rosu cu negro model Spiderman, apoi am vazut la 9€ in Carrefour si la 3 € in Primark, pe niciunul nu scria crocs...n-am luat inca...mai studiam piata...dayanara...daca vezi ceva interesant arunca-n mine informatii. Avand in vedere ca Danielului ii transpira labutzili tre sa-i iau ceva aerisit... azi venim de la socro...harmalaie mare cu verisoarele, bataie pe jucarii...acu doarme dus..diseara o vecina face petrecere de botez a micutului ei de 9 luni si ne-a invitat la un lichior...dar dupa aia avem onomastica unei verisoare..asa ca se lasa cu poze... Maine ii sarbatoare locala, ziua provinciei Murcia...asa ca luam masina si mergem in provincia alaturata la shopuit[:D] am pupacit gasca intreaga Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...