Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (18)


Recommended Posts

Buna fetelor, Nu am scris de ceva vreme. nu am net acasa defel. sun azi si ma cert cu aia. io nu pricep frate cum merge 1 saptamana din 4. In alta ordine de idei am fost la TIFF am avut invitatie si am vazut multe filme. unele faine altele naspa. dar de...asa e la festival de film. A fost frumos ca mi-am incarcat bateriile oleaca si m-am relaxat. In primul rand " la multi ani" MIHNEA. ce mare e mai VIO, 8 ani. sa fie sanatos in primul rand si cuminte ca frumos si destept e deja. Sa il pupi tare tare. Dbunny, Marani si Dolores imi pare rau de puiuti. ma gandesc la voi sa le treaca odata. Desiree, felicitari pentru Octavianm ca face la olita. ALex nu da semne. si io incerc sa il pun ba pe olita ba pe wc (cu reductor) dar nu prea vrea. mai astept. Miro va pup si pe voi si tin pumnii pentru noul job. Angi, cum e cistita? sper ca a trecut. Dayanara, Mephala,Aka va pup mult de tot si pe voi. Dodo, cum e Bogdan? sper ca mai bine. Noi suntem bine, am avut un weekend foarte plin. sambata am fost la Mitsubishi Adventure Day si Alex s-a jucat pe acolo ca un baiat mare. era personal specializat pentru copii. s-a jucat fotbal, oina si domino cu piese mari. super misto si ca de obicei noi nu am avut deloc aparat foto[bang]. data viitoare. E tot mai matur, stie tot si mi-e drag de mor. ne iubim intruna si mie mi-e dor de el non stop. parca dolores zicea ca e dependenta de copil. si eu ma declar la fel. Va las ca m-am intins de numa. scriu rar dar si cand prind calcu...nu mai scapati de mine. Kokorina, tu ce mai faci? Bambo cum e caprita cu ochelarii? Alex, la voi cum mai e? Dianarus? veniti de mai ziceti de voi fetelor. Sper ca nu am uitat pe nimeni. Pupici multi [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by kikineata
Dbunny, Dolores...roseola debuteaza cu febra intre 3 -7 zile, apoi apare eruptia. Bubitele dc le apesi raman albe iar unele sunt rosii in interior iar exteriorul e ca un cerc albicios. Eruptia apare pe picioare, maini, fata, gat. Nu se da antibiotic pt. ca e viral.
ma tot gandesc amu daca a facut febra in ultimele 2 saptamani...si nu!(bineinteles ca puneam pe seama maselelor, vaccinului, sau mai stiu eu ce)... si bubitele nu-s asa mari adica n-au interior si exterior[:D]...nu nu is ca varful acului..si nu se mai vad deja....hmmmm [pup] antibioticu il lua pt alta shuba...si eu chiar puneam bubiitele in carca antibioticului, scrie pe prospect la reactii secundare...eruptii[xx(] roana...ma bucur ca mai intri...mai rarutz, dar dai semne..o pozica ceva? dodo...cafa direct la vena...[pk] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult tuturor pt raspunsuri [pup] kikineatzo, mersi si tie ca ai intrat aici si mi-ai raspuns [pup] nu a pus nimeni diagnostic de stomatita; stomatologul zice ca e vb de o infectie bacteriana a cavitatii bucale ce putea fi luata de oriunde, mi-a zis ca in cazuri d-astea nu tre sa ma gandesc la cele mai spurcate locuri caci microbul putea fi luat de oriunde; noi fost-am la Poiana Teiului unde avem casa si de acolo cred ca a luat... febra nu mai face, gingia s-a retras in mare parte, mai are pe alocuri umflaturi; iar limba e curata, numai pe varful limbii are "ceva" ca 2-3 besici...acu am luat nistatina si incepem azi tratamentul m-am dus ca tuta sa-i fac exudat la laborator dar nu mi-a zis nici un medic ca tre sa fi intrerupt tratamentul macar cu 48 ore...asa ca nu facui nik...dar nici mie nu mi-a venit prin capul sec... de ieri e ok, am mai scos-o din starea in care era, am plimbat-o cu vaporul pe lac, a papat vreo 3 iaurturi ( kikineatzo, numai asta papa, in rest nu prea...adica nik ) si stafide...multumitor vedem ce ne rezerva ziua de maine, va multumim pt ajutor nu v-am mai citit ca fost-am in concediu, acu trebuia sa fim in Germania...dar ne multumim cu sanatate va pupam mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marani - deci bubamara se simte mai bine, ma bucur mult, incet incet o sa manance ea, ca pofta nu.i lipseste ci nu poate, tre sa fie groaznic... dbunny - azi l.am vazut pe dani cu sonor ca ieri dormea ivan, e dulce tare si are asa o fata de copil tare cuminte, calm ca paco :) dolores - cum e david ati aflat ceva nou? ati fost la doctor? mirona - si asta cu timpul de impartit sot copil cred ca peste tot e o problema kikineata - gargarita ta ce face ? :) violeta, desiree, mephala, roxana, roana, kokorina, angi [pup][pup][pup] [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am intors si de la hãstãlalt interviu. nu sunt eu ceea ce cauta ei si nici ei nu sunt ceea ce caut eu. voiau om de maine dimineata (daca se putea) sa stie sa lucreze orice proiect de instalatii in constructii (normativele romanesti) fara sa intrebe in dreapta si-n stanga - deci nu au timp de scolit incepatori ... si ce e mai rau - lucreaza in 2D. eu la Adam si Eva nu ma intorc. plus ca nu sunt in stare sa lucrez tot, de la A la Z, de capu meu - am nevoie de o mana de fier in spatele meu. Locatia jalnica - intr-un apartament cu 2camere se desfasurau - cablaraie peste tot, calculatoarele unul langa altul ... ce sa zic? la firma actuala ... e lux, pe langa ce am vazut acolo. cam atat din campu muncii. v-am pupat. [pup] sanatate tuturor bolnaviorilor. [pup] pupici speciali Angy - (pe tine am uitat sa te pup ieri - bolnavioara mica ce esti [bibe]). cum esti azi?
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny, nu neg ca n-are roseola, doar zisesem ca sa excluzi asta nush cum am citit am ramas cu ideea ca presupui ca ar avea. Se vedea si in poza ca-s cat varfu' de ac bubitele. Dayanara, garga face shopping:))) Glumesc, face dar rar...iti calca pe urme, si p-ale mele bineinteles. Numa ca e de-nteles ca tie iti vine de shopping ca porti 36 pe cand io-s la 46 dar nu ma las. Pan la urma ai sutit blugii vecinei?? KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dayanara
diana, ce desene apar in video ? ca par interesante , ivan danseaza pe batuka dimineata cand ii arata pe aia din OT
Cantajuegos...am 3 dvd-uri..cauta pe youtube, pune-i sa vezi daca-i place s-apoi cumperi in Carfur...eu am prins oferta 3x2... Kikineatzo tu ce-ti inchipui ca si medicii spanioli descarteaza orice? unde te crezi? in Europa? da' pe ioia...[alcool] daca mananca, nu-i deshidratat si posibila febra coboara cu paracetamol infantil esti trimis acasa cu vesnica reteta de Dalsy(un fel de nurofen romanesc)[xx(] si daca nu-i coboara febra il baga in vana cu apa[bang] Duamna Desire nu serveste astazi forum? vad ca koko s-a divortat de noi... Miro...noi mai tinem pumnii...poate mai apare ceva... Danita, Dastefa voi cum mai sunteti? Dianarus a inceput job-ul? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dayanara dbunny - azi l.am vazut pe dani cu sonor ca ieri dormea ivan, e dulce tare si are asa o fata de copil tare cuminte, calm ca paco :)
CON-CEN-TRAT![:D] asta e cuvantul... Lui Dani nu-i atrag atentia anunturile de la tv..cu exceptia unuia...cel de la Tampoane Evax..ala cu mufele alea de se tavalesc pe jos[:D] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...