Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietena-bebele ei-sotul/iubitul tau


Recommended Posts

Nici mie nu mi s-a parut ceva iesit din comun,dar m-a atacat spunandu-mi ca,atata timp cat am camere,poate alapta si in alta parte decat sub ochii lu barbasu[bibe] Acum sincer...nu stiu.Stiu ca ea e cam complexata de sani,chiar vrea sa-si puna silicoane.Eu nu i-am zis mai multe ca sa nu o fac sa se simta prost.Dar cred ca,atata timp cat sunteti prieteni si sotu tau nu s-a dat vreodata la tipa respectiva,de ce s-ar da cand o vede cum suge copilu ? [alcool] ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tare e interesant forumul asta....Afli lucruri la care nu te-ai gandit, care nu ti-au trecut niciodata prin cap.... Eu am alaptat....peste tot. In parc, la restaurant si in vizita. Si in supermarket. Uneori mi-a trecut prin cap ca, poate, ar trebui sa ma jenez un pic. Eu. Dar niciodata nu mi-a trecut prin cap ca as supara pe altcineva. In nici un caz nu mi-a trecut prin cap ca as face un gest...erotic fata de barbatul cuiva. Pe de o parte, eu nu am folosit niciodata biberon. Deci, daca plangea copilul de foame, cel putin in primele luni, trebuia sa-i dau san. Altceva nu manca. La inceput de tot (in august vor fi 17 ani de la inceput de tot....) alergam acasa din parc. Dar apoi m-am plictisit de parcul de langa casa si am plecat mai departe cu bebe. Si atunci am inceput sa alaptez....unde nimeream. Mai nou, am multa treaba. Cumparaturile la supermarket imi luau intotdeauna mai mult de doua ore, strict cumparaturile. Cu drumul dus-intors...Deci, atat timp cat copilul primea doar san nu am vazut alta solutie decat sa-l alaptez la cumparaturi. Chiar nu imi vine sa cred...Cata lume s-o fi scandalizat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca as fi amica n-as putea sa alaptez de fata cu sotul prietenei mele. N-as vrea sa le creez disconfort. Asa ca ori nu ma mai duc in vizita, ori vine prietena la mine, fara sot. Sau as anunta dinainte ca ar putea fi astfel de probleme, pentru ca prietena sa poata aranja sa nu fie sotul in incapere sau poate sa mergem in alta camera. Mi se pare o lipsa crasa de bun simt sa-mi iau prietena prin surprindere, in casa ei fiind si de fata cu sotul ei, fara sa intreb, fara sa nimic. Si nu, n-as fi de acord nici sa-si alapteze prietena copilul in prezenta sotului meu. Mi-as pune intrebari serioase daca chiar imi mai doresc aceasta prietenie sau nu. ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dahriana
Nici mie nu mi s-a parut ceva iesit din comun,dar m-a atacat spunandu-mi ca,atata timp cat am camere,poate alapta si in alta parte decat sub ochii lu barbasu[bibe] Acum sincer...nu stiu.Stiu ca ea e cam complexata de sani,chiar vrea sa-si puna silicoane.Eu nu i-am zis mai multe ca sa nu o fac sa se simta prost.Dar cred ca,atata timp cat sunteti prieteni si sotu tau nu s-a dat vreodata la tipa respectiva,de ce s-ar da cand o vede cum suge copilu ? [alcool] ..Dahri...
Dahriana, prietena ta nu e prea sigura pe ea, ai grija sa nu te imbraci provocator cind e sotul ei in preaja:). Eu am avut o prietena complexata de sanii ei mici (nu inteleg de ce ca arata f bine), cind mergeam la ei mereu aveam grija sa nu port ceva transparent sau decoltat (oricum nu imi place mie sa am piele la vedere), dar stiam cit de mult uraste decolteele bine definite. Bineinteles si cind am alaptat m-am dus in alta camera ca sa nu o fac sa se simta prost dar nici nu mi-ar fi placut sa ma vada sotul ei. Pe mine in schimb nu m-a deranjat deloc cind au alaptat mamici la noi in casa in preajma sotului meu, mi se pare asa de natural, nici nu mi-am pus intrebarea daca il deranjeaza sau il incanta imaginea :) Trebuie totusi sa ne spuna un barbat daca ei considera alaptatul provocator:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alaptatul copilului este ceva normal... acum tzine de bunul simt al fiecaruia dintre noi, unde si in ce fel o facem. personal, imi place sa vad femei care alapteaza in parc, sunt asa dragutze... si ele, si bebelushii. oricum, din educatie, ar trebui sa intrebi, atunci cand te aflii in vizita, daca se poate... si daca cei doi raspund un: "nu e nicio problema" doar din complezenta, ar trebui totusi sa mearga in alta parte. nu se stie niciodata ce fel de probleme sunt in familia respectiva, si cum priveste sotul o femeie dezbracata. poate pentru noi, fetele e ceva absolut normal, sa vezi un san dezgolit, insa pentru un barbat nu se stie ce impact are [;)] imi amintesc, la inceputul relatiei mele, cand mergeam prin localuri (nu ca acum nu am mai merge), unde pe pereti erau si tablouri cu femei nud. le analizam impreuna cu prietenul pe toate, si cand ajungeam la cele cu femei dezbracate, il vedeam ca se roseste un pic, sau ca este cumva inconfortabil pentru el. nu era obisnuit sa priveasca o femeie dezbracata, de fatza cu mine. eu pur si simplu notam chestii de genul: ce sani perfecti are fata respectiva, sau ce silueta bine conturata... lucruri cat se poate de naturale, pe care, la drept vorbind le intalnim zi de zi pe strada, iar cand este o femeie frumoasa nu se poate sa nu o admiram. insa lui, i se parea ciudat, si imi zicea un simplu da, si treceam mai departe... off barbatii astia. [:-)))] oricum, repet, parerea mea, e ca este problema ei daca alapteaza in parc, sau la cumparauri, sau oriunde altundeva... locuri unde e intalneste cu persoane pe care le vede o singura data in viatza; insa atunci cand este vorba despre venitul in vizita, si este si sotul in preajma, ar trebui sa intrebe, macar din respect pentru prietenia voastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, nu am suportat sa alaptez de fata cu cineva si nu sunt nici frustrata sexual, nici complexata, pur si simplu nu mi s-a parut ceva ce eu as fi putut sa fac. Nu ma omor nici sa vad femei care alapteaza, mi se pare ceva intim intre mine si copilul meu. Iar sa alaptez in fata unui barbat necunoscut (nu suportam sa ne priveasca nici tatal fetitei), asta in nici un caz (si nu sunt nici macar pudica). Dar nu m-ar deranja ca al meu sa vada cand o femeie face asta, pentru ca ma indoiesc ca in momentul ala o vede ca pe o femeie. Oana si Mara 11.08.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam pt ca,recent a venit o amica cu sotul ei la noi(nu mi-e prietena-mult timp chiar nici nu ne vorbeam-ca nu prea avem lucruri in comun,dar de cand e mamica,parca nu mai e chiar asa cu nasu pe sus).Si are un bebe de o saptamana.Copilul tot plangea si ea a inceput sa-l alapteze.Prietenul meu s-a intors cu spatele si isi cauta de lucru la calc,cred ca s-a simtit jenat putin. Ea...nu! Sotul ei,iar nu. Eu,nu.Adica nu m-a deranjat.Imi place sa vad copii alaptand.Prietenul meu insa,s-a simtit cam prost vad..dar nu mi-a zis nimic nici dupa aceea. Acum,mie mi-e jena sa-i zic sa alapteze in alta camera,chiar daca prietenul meu se simte jenat de chestia asta.[alcool] ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu as fi alaptat de fata cu alte persoane, fiindca nu m-as fi simtit eu bine...nu neaparat din pudoare. Vroiam sa fiu relaxata si concentrata pe masa lui bebe nu sa stau la barfa cu o prietena si partenerul acesteia si bebe sa manance! Daca pe mama si pe copil nu-i deranjeaza unde suge bebe si cu cine de fata, din partea mea e OK! mama de 1 an si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...