Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

puncte mici si rosii pe brate


Recommended Posts

  • 3 years later...
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
Din ce stiu eu, angioma cherry(angioame senile) arata asa cum descrieti voi. Apar odata cu varsta, mai des dupa expunerea la soare, pe brate si trunchi. Sunt inestetice, dar nu sunt periculoase. Pot fi indepartate cu laser, daca chiar va deranjeaza. Puteti sa cautati pe google mai multe detalii si chiar si poze pentru a va convinge daca este angioma cherry ceea ce v-a aparut pe brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este angioma cherry ce descrie ea; te epilezi pe brate? mie mi-au iesit dupa ce m-am epilat; m-am dus la estetician la dermatologie pt ele ca la dermatolog nu a vrut sa imi faca trimitere pt ele; se numeste hiperkeratosis pillaris (adica hiperkeratoza pilara) ceva se intimpla cu radacina firului de par nu stiu exact sa spun ca nu am aprofundat problema ca nu am avut nici timp si nici chef; mi-au recomandat un set special de gel de dus/crema/solutie cu uree in ea ( nu inteleg de ce) le-am luat, mi-am dat recunosc ca numai de citeva ori nu au trecut si le-am abandonat; nu stiu sa spun daca asta e tratamentul sau doar a vrut sa isi faca vinzare; du-te la dermatolog vezi ce spune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...