Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la ELIAS zilele astea !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:Originally posted by ccris_ccris

Buna fetelor, Si eu sunt pacienta lui Tutu, m-a ajutat sa tin sarcina asta, dar nu vreau sa nasc la Elias, nici pentru doctor. O sa nasc la Medlife, daca vrea D-zeu sa ajung la termen. Mi-e si jena de Tutu, nici nu stiu daca sa-i spun, mai ales ca vreau si bebe 2 peste 2-3 ani si as vrea sa ma ajute tot el. Oare o sa mai tina minte ca n-am nascut cu el?Cristinaid="red">[gravi]35+id="size3">id="red">[fetita]Asteptand-o pe bebeid="blue">POZELE MELEid="size2">id="blue">


id="quote">id="quote">Pai nu ai de ce sa iti fie jena de el [:)] La cele 1000 de paciente care stau sa ii nasca... In plus, mie nu mi-a facut niciodata impresia (desi il vad de la inceputul anului asta) ca isi aduce vag vreodata aminte de mine. Ma mai gandesc daca nasc cu el. Si eu as alege mai degraba un alt spital. Depinde mult cred de noroc. Dar despre Elias mi s-a spus ca asistentele de la neonato nu te cheama la alaptat nici daca le dai bani, ca ii nu stiu care streptococ pe acolo de care greu se mai scapa, etc... Nu stiu ce o sa fac.[ruga]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.pnghttp://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1[gravi] 11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fete...... ar fi chiar o pierdere sa nu nasti cu tutu, sincer eu as mai indura chinul din spital pt el, MERITA... nu va ganditi acum ca in spital va fi foarte, foarte, foarte naspa, bebelusa mea nu a avut absolut nimik, si orele sunt pt alaptat, nu tb sa te cheme nimeni, pe mine chiar m-au certat ca am sarit o masa sau doua[zid] tutu te consulta in fiecare zi, plus ca vine la nastere la orice ora ceea ce nu fac multi doctori si crede-ma ca este mare lucru sa-l suni la 01.30 noaptea sa-l chemi(ca mine)si sa vina normal ca nu-si aduce aminte de toate pacientele, pe mine incepuse sa ma cunoasca spre sf sarcinii si mai mult dupa nume ca nu avea alta pacienta cu acelasi nume in spital s-a purtat exemplar sa sti, se intereseaza de bb, te ajuta daca este nevoie si chiar se implica, in timp ce altii luau banutzii si nu-i mai vedeai....[ups] eliasul nu este medlife intr-adevar, dar la ce nastere am avut eu, crede-ma ca m-as duce dupa tutunaru de mii de ori[olala] poopam gravidutzele ingrijorate si doarim sarcini si nasteri cat mai usoare parerea mea este ca nu tb sa renuntati la medicul acesta exceptional din auzite sau ca nu recunoste de la control la control.....[bis][bis][bis] poopicei mami si erica care maine are 4 lunitze........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alinushca
quote:Originally posted by ccris_ccris

Buna fetelor, Si eu sunt pacienta lui Tutu, m-a ajutat sa tin sarcina asta, dar nu vreau sa nasc la Elias, nici pentru doctor. O sa nasc la Medlife, daca vrea D-zeu sa ajung la termen. Mi-e si jena de Tutu, nici nu stiu daca sa-i spun, mai ales ca vreau si bebe 2 peste 2-3 ani si as vrea sa ma ajute tot el. Oare o sa mai tina minte ca n-am nascut cu el?Cristinaid="red">[gravi]35+id="size3">id="red">[fetita]Asteptand-o pe bebeid="blue">POZELE MELEid="size2">id="blue">


id="quote">id="quote">Pai nu ai de ce sa iti fie jena de el [:)] La cele 1000 de paciente care stau sa ii nasca... In plus, mie nu mi-a facut niciodata impresia (desi il vad de la inceputul anului asta) ca isi aduce vag vreodata aminte de mine. Ma mai gandesc daca nasc cu el. Si eu as alege mai degraba un alt spital. Depinde mult cred de noroc. Dar despre Elias mi s-a spus ca asistentele de la neonato nu te cheama la alaptat nici daca le dai bani, ca ii nu stiu care streptococ pe acolo de care greu se mai scapa, etc... Nu stiu ce o sa fac.[ruga]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.pnghttp://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1[gravi] 11+
id="quote">id="quote">poate ca Tutu nu lasa impresia ca stie de noi, dar eu am avut surpriza ca la ultimul control si la nastere sa -mi stie tot istoricul; poate lectureaza din computer cand se plictiseste [:-/]Ellis,[mamica]de[zana] ALESSIA MARIA (20.11.2007)POVESTEA NASTERII
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fetele

 

Ma bag si eu in seama...am nascut cu Tutu acum 1 an jumate, si mie de-a lungul sarcinii mi-a facut impresia ca habar nu are cine sunt, ce fel de probleme am...faze din astea, dar la nastere - imi spunea chestii/glume pe care le faceam prin luna a 6-a...omu se vedea ca stia clar ce pacienta are in fata si cu ce probleme s-a confruntat de-a lungul vizitelor la cab lui...ceea ce mi-a dat putere si incredere..e un om de milioane, desi uneori e poate prea mut, alteori prea expeditiv, pana la urma are si el toane, probleme, ganduri ca noi toti....

 

Alexandraid="red"> mami de [copil] GABRIELid="maroon">id="Comic Sans MS"> (30.09.2006) si BB-lina

PRINTZUL

 

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, asta e, decizia mea e luata, deja am programata cezariana la Medlife pe 22, daca la al doilea copil mi-o bate obrazul, vad eu ce-i spun! E adevarat ca nu mi-a lasat impresia pana acum ca stie istoricul meu si la fiecare intalnire imi repetam povestea, dar nu m-a deranjat. Nu din cauza lui nasc la Medlife, desi s-a ratoit de vreo doua ori la mine, in spital, nu la cabinet, ci din cauza spitalului, mai bine zis a personalului si a lipsei de curatenie.

 

Cristinaid="red">[gravi]37+id="size3">id="red">[fetita]Andreeaid="red">

AMR doar 12 zile!id="green">

 

Asteptand-o pe bebeid="blue">

POZELE MELEid="size2">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
buna, fetelor! sunt noua pe aici si sper ca voi primi numai sfaturi bune de la voi! am tot citit si...sincer, m-am cam dezumflat! eu trebuie sa nasc la elias in iulie cu d-na dr. cristian rodica. despre conditii am citit, dar despre d-na ... nimic. ce stiti despre ea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...