Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la ELIAS zilele astea !


Recommended Posts

buna si eu am nascut la elias in decembrie, am mers dupa dr. cu care as mai naste 10 copii(dr. Dan Tutunaru). asa este,te sustin elena, o mizerie de nedescris la toalete si niste ,,spagarese,, de iti vine rau, mie mi-a fost scarba....snicer. asta este a contat ca dr nostru este super si nu am avut probleme, am nascut razand ca sa zic asa,nu ma asteptam ca nasterea sa fie atat de usoara(nasterea naturala)......... aaaa si mult respect pt moasa tutzi care mi-a fost ca o mama pana isi deschide tutu clinica mergem la elias dupa el, ce sa facem?! p.s sectia neonato lasa de dorit, mie nu mi-a placut deloc poopici si bb sanatosi mami de erica maria (3 luni si 8 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna bb-ii sunt imbracati cum preferam noi eu am lasat-o cu hainutele lor, sunt si sterile, si bb se simte bine strans asa 2-3 zile pana vine acasa sa poarte hainutze fitoase ii tine in capul gol, ceea ce-i f bine pt ei, se obisnuiesc asa, eu acasa nivciodata nu i-am pus caciulita, doar dupa baitza un fes care ii cade noaptea, de fapt asa ne si sfatuieste,sefa de la neonato poop, si nastere usoara(ca a mea)am nascut razand si natural
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[/quote] cristinel eu la elias am mers dupa dr calomfirescu .. altfel, ma duceam direct la medlife. dar, dr mi-a urmarit sarcina, este super profi si imi place tare de el. mi-a facut o cezariana de nota 10. sotul a dat in stanga si in dreapta .. totul s-a ridicat pe la 30 milioane. nu mai stiu cat e la medlife, intra pe situl lor si vezi. te rog sa-ti activezi PMul. diferenta prea mare nu cred ca e .. dar ti-am spus .. eu am ales docotorul nu spitalul .. asta e .. dak mai fac un bebe voi merge la clinica privata, thats sure! succes Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008) Buna Elena, uite ca reiau un mesaj, deoarece ti-am mai scris pe privat si nu mi-a fost acceptat. Eu mi-am revazut profilul dar nu stiu unde trebuie sa activez pm-ul, am reusit sa imi trec doar adresa de mail. Iti multumesc pentru raspuns. Inca nu am luat o decizie, urmeaza sa ma lamureasca doc. Calomfirescu daca voi naste prin cezariana, si atunci voi alege Medlife. Motivele ar fi ca bebe creste destul de mare si eu nu sunt asa mare, am tensiune de sarcina, ultima masurata de el era 14 cu 8 si fac tratament, plus risc de preeclampsie- una din arterele uterine nu este elastica, iar copilul a ales deja pozitia cu capul in jos de vreo 2 sapt, uterul este tare, iau nospa, nu stiu chiar in ce directie o sa evoluez. Doctorul imi place si mie, insa nu ma poate ajuta dupa nastere, e clar, nimeni nu poate face ordine intre asistente si infirmiere, trebuie sa ma gandesc serios la asta. Numai bine ! [url="http://b1.lilypie.com/BMmLp2.png"]BITZI CRESTE MARE[/url] [url="http://community.webshots.com/album/561416420pkbDGm"]BEBE EVA MARIA[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115179"]POVESTEA NASTERII[/url] [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

erika.maria [pup] Ma bucur ca-ti place numele!

 

kid utile si experientele tale cu banii.

 

Cat despre spital... deh, no comment. Acolo m-am dus dupa dr meu. Mai am putin pana nasc, si o sa vin cu impresii proaspete.

Sper sa pot sa vin si sa spun ceva pozitiv [cheers]

 

 

 

Kyaid="brown"> [gravi] 37+ cu [fetita] Sanzianaid="red">

Pana la [comoara] AMR 3id="teal">id="Book Antiqua">id="size3">

 

A inceput o mare dragosteid="size3">id="Script MT Bold">

 

-------------------------

 

God didn't bring me this far, to leave me here!id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Si eu sunt pacienta lui Tutu, m-a ajutat sa tin sarcina asta, dar nu vreau sa nasc la Elias, nici pentru doctor. O sa nasc la Medlife, daca vrea D-zeu sa ajung la termen. Mi-e si jena de Tutu, nici nu stiu daca sa-i spun, mai ales ca vreau si bebe 2 peste 2-3 ani si as vrea sa ma ajute tot el. Oare o sa mai tina minte ca n-am nascut cu el?

 

Cristinaid="red">[gravi]35+id="size3">id="red">[fetita]

 

Asteptand-o pe bebeid="blue">

POZELE MELEid="size2">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut la Elias si sincer, nu a fost atat de rau precum ma asteptam. Am tot citit pe-aici si sa zic asa, am fost avertizata de ce o sa gasesc acolo. Mie mi s-a parut totusi ca ar fi destul de bine. Saloanele nu arata bine, dar la baie, cel putin cat am fost eu acolo, se facea curat f des. Dusuri nu am vazut[:D], deci nu pot sa zic cum sunt. De dat bani am dat, dar nu multi si am fost tratata f bine. Per total sunt foarte multumita. Mancarea am auzit ca nu e buna (ca nu are sare si nici n-am avut curajul sa gust), dar nu e nevoie sa mananci de acolo. La neonatologie bebeii sunt tratati bine, dar daca dai 100 000 sunt tratati si mai bine si avand in vedere ca nu e o suma atat de mare de ce sa nu dai!? La toaleta de la 5.00 si 17.00 dadeam cate 50 000, dar si daca nu dai tot acelasi tratament il ai... Am gasit asistente la neonato f dragute, care te ajutau sa-l pui pe bebe la san. In plus, medicul neonatolog nu a vrut sa imi ia niciun ban, desi am tot insitat de mai multe ori...si chiar i-a facut micutului un set de analize. Banii se dau dupa ce nasti, asa se practica iar toata lumea se comporta asa cum trebuie (or mai fi si exceptii, dar la mine asa a fost), si medicul si moasa si cine mai e pe-acolo... De infirmiere n-am avut nevoie, asa ca nu le-am dat niciun ban. Sunt unele asistente f dragute, am ramas impresionata! Nu vreau sa intru iar in polemici, dar va spun ca eu am fost multumita de nasterea mea la Elias... si m-a costat pana in 10 milioane... Edit: Am uitat sa spun ca pt bebei e nevoie de scutece pampers (cam 6 buc/zi), servetele umede si, daca vrei, 2 costumase spalate si calcate (sa fie subtiri, ca este f cald acolo). Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008) [url="http://community.webshots.com/user/numeioana"]poze[/url]
Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana imi pare bine ca, cel putin tu ai avut parte de conditii decente la elias. nu toate au avut norocul tau. e bine ca am iesit sanatoase si cu bebeii sanatosi din acea mizerie de spital. cristinel vorbeste cu dr si vezi ce iti spune. mie imi spusese de rezervele CMU .. dak e liber pe acolo costa 100 euro pe noapte. dar asta nu o poti rezolva cu el caci e prea mic pe acolo .. dar, poate ai noroc, cum a avut ioana, si o sa fie curatenie exemplara in spital. nastere usoara si bebe sanatos. Elena [mamica] de [copil] Eva Maria (14.01.2008) [url="http://b1.lilypie.com/BMmLp2.png"]BITZI CRESTE MARE[/url] [url="http://community.webshots.com/album/561416420pkbDGm"]BEBE EVA MARIA[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115179"]POVESTEA NASTERII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit cu Tutu pentru rezervele CMU si mi-a zis ca el nu poate rezerva si nici macar un alt doctor din Elias (de ex. Vladareanu). Daca aia de la CMU au saloanele pline cu doamne care platesc cei 2000 de euro pentru nastere, normal ca nu o sa iti dea tie rezerva pentru 100 de euro pe noapte.

Tot Tutunaru mi-a zis ca sunt garsonierele de la Elias care sunt tot asa, de inchiriat, dar care servesc tot spitalul. De ex. daca vine un parlamentar sa se trateze isi ia o rezerva din aceea. Nu sunt cu circuit inchis, daca totusi ai noroc si e vreuna libera poti sa o iei. Problema e ca sunt destul de departe de maternitate...

Deci la locul faptei...cand e momentul nasterii poti sa vezi daca de la terapie intensiva poti ajunge acolo la salon cu plata (daca e liber), inainte nu ai nici o garantie.

 

Dar din cate vad pe forum...nu sunt multe fete care nasc la CMU...mai toate se indreapta spre Euroclinic si Medlife (si mi se pare mai normal ca acolo e privat 100% nu asa pe jumatate). Sper sa nu fie multe paciente CMU cand nastem noi si poate avem bafta.

 

bb2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...